Кавова гуща, як добриво для рослин ☕

Люди, які люблять пити якісну каву, можуть з користю використовувати кавові відходи. Кавова гуща, як добриво для рослин використовується досвідченими садівниками для підживлення кущів та розсади.

Кавова гуща, як добриво

Кавова гуща, як добриво (фото — колаж)

Чим унікальна кавова гуща?

У зернах міститься багато корисних речовин: калій, рослинні білки, магній, в меншій кількості є кальцій, фосфор та залізо. Після приготування кави в осад переходить велика частина цих мікроелементів.

Добриво з відходів кави:

  • сприяє покращенню структури грунту;
  • насиченню рослин необхідними для їх розвитку елементами;
  • запах кави, застосовується при боротьбі з деякими шкідниками;
  • покращує ріст молодих рослин.

Що потрібно враховувати при застосуванні кавового добрива?

Багато людей впевнені, що використовувати кавовий осад, треба тільки на лужних грунтах. А якщо гуща використовується в рослинництві, то варто вибирати екземпляри, яким необхідний кислий грунт. Ця думка сформувалася в зв’язку з тим, що гуща має високу кислотність. Але проведені вченими експерименти показали, що осад нейтральний. Це пояснюється тим, що в процесі варіння кавового напою водорозчинна кислота зникає.

Застосування кавового добрива

Ці добрива не мають швидкої дії, яка властива хімічним. Після їх внесення буде проходити повільне поліпшення грунту та рослин. Якщо таке добриво використовувати постійно, то потреба в хімічних засобах відпаде. Не рекомендується застосовувати каву, яку тільки перемололи і не варили. Такий порошок може серйозно пошкодити коріння рослин за рахунок високої концентрації азоту.

Що труба знати про кавове добриво?

Кавову гущу перед використанням треба просушити на папері або в духовці. В іншому випадку у рослин почнуть з’являтися грибкові захворювання та цвіль.

Сухі відходи кави вносять в компостні ями. Це робиться для того, щоб компост дозрівав швидше і був насичений магнієм. Крім гущі в обсязі одного літра в яму додають одне відро сухої трави, три склянки золи і склянку органічного добрива у вигляді курячого посліду. Коли компост дозріває, його накривають від опадів.

Як застосовувати кавову гущу для квітів?

Користь кавових відходів у квітниках подвійна: поліпшення складу грунту та боротьба з шкідниками. У першому випадку залишки перемішують з піском. У другому суху гущу вкопують у грунт, а самі рослини обробляють сумішшю з води і кавових залишків.

Використання кавового добрива для троянд

Водяний розчин з гущею вбереже троянди від равликів і мурах, а запах кави відверне літаючих шкідників від бутонів. Троянди ростимуть краще, так як квіти отримують потрібні поживні речовини, що стимулюють ріст, в тому числі і азот. Садівникам варто пам’ятати про те, що застосування кавової гущі для троянд впливає на звичний відтінок квітки. У сортів з білими бутонами, з’являться блакитні тони, а рожеві квітки будуть з фіолетовим відтінком.

Зацвітуть швидше і довше будуть радувати своїми квітами тюльпани, півонії, хости і лілії, якщо кавові добрива вносити в грунт. Ще один ефект для цих видів рослин полягає в тому, що листя і бутони стають більш яскравими і насиченими. Кавову гущу застосовують і у боротьбі зі слимаками, які поїдають цибулини.

Кавове добриво для кімнатних рослин

Кавова гуща, застосування якої економічне і безпечне, дасть очікуваний результат при дотриманні декількох рекомендацій. Поливання грунту проводити тільки після висихання першого шару землі, не забувати висушувати кавові відходи. Ті, хто воліють пити кавовий напій з молоком, повинні пам’ятати, що така гуща не підходить для добрива, так як в залишках молочних продуктів швидко розвиваються хвороботворні елементи. Гущу не рекомендують додавати в грунт до кактусів та сукулентів.

Яким кімнатним рослинам підходить кавове добриво?

Кавова гуща як добриво підходить:

  • папоротям, пальмам, трояндам, фікусам;
  • фіалкам, аспарагусам;
  • азаліям.

Кавова гуща, як добриво для рослин на городі

Багато садівників кавові відходи змішують з компостом або висушеною травою в рівних пропорціях.

При вирощуванні розсади огірків гущу додають у грунт, а далі в посадкову яму, коли пересаджують на постійне місце. Крім прискореного росту розсади рекомендують розсипати біля коренів кавові відходи для захисту рослин від мурах. Щоб у помідорів і перців було рясне плодоношення, їм крім гущі, в якій багато азоту, потрібний калій, якого багато у деревній золі.

Щоб отримати багатий врожай картоплі, буряка і редьки, слід також скористатися натуральним кавовим добривом. Завдяки гущі смак плодів більш приємний. А якщо розподілити засіб по грядці під час перекопування, то можна забути про псування врожаю мишами.

Для полуниці внесення гущі дає збагачення магнієм, в період плодоношення означає захист від слимаків та отримання рясного врожаю стиглих ягід.

Садівники використовують гущу в якості додаткової підгодівлі для всіх видів чагарників. Три склянки гущі розсипаюти навколо багаторічної рослини та ретельно перекопати. Щоб врожай грибів зріс, також застосовують кавові відходи, які сприяють стимуляції розвитку міцелію.

Як ще можна застосовувати кавову гущу?

Висушені кавові відходи можна покласти в холодильник, це вбере неприємні запахи.

Гуща, поміщена в шафу, здатна надати речам кавовий аромат.

Освіжити свої руки після обробки риби, якщо розтерти в долоньках трохи кавових відходів.

Замаскувати подряпини на дерев’яних комодах, шафах, потрібно акуратно втерти в пошкоджені місця меблів кавову гущу.

Цікаво почитати:

Варення з гумі

Як зробити гербарій

Як зупинити прокрастинацію?