Смачна ягода, яка так і вабить прекрасним запахом. Виростити її самому не так-то вже і просто. Ягода досить примхлива, а та, що продається в магазині нерідко відрізняється слабким смаком – це наслідки того, що вона вирощується під штучним освітленням у теплиці.
- Полуниця – це єдина ягода у якої з насінням ззовні. В одній полуниці в залежності від її розміру може бути до 200 насінин.
- Полуниці гарно поєднується з різноманітними продуктами. Крім традиційного поєднання у звичайному харчуванні з вершками та сметаною, існує дуже багато салатних поєднань: наприклад, з огірком, кедровими горішками, руколою.
- Незважаючи на те, що полуниця – солодка ягода, вона майже не містить цукру. Саме тому багато охочих схуднути частенько сідають на полуничну дієту.
- У полуниці багато вітаміну С – в 100 грамах ароматних ягід міститься приблизно 98% добової норми цієї речовини.
- У цій ягоді, є практично всі вітаміни групи В, тому вона полуниці – це природній антидепресант. Саме тому, людям, які піддаються стресам та емоційному навантаженню, варто їсти більше полуниць кожного дня – це допоможе їм заспокоїтися та зміцнить нервову систему.
- Корисна маска з полуниць для обличчя. Таку маску робили наші мами і бабусі, вона дійсно володіє унікальними властивостями. У ягоді міститься мідь, яка стимулює процес вироблення колагену. Саме тому краще замість дорогих кремів частіше робіти собі такі маски.
- Сік полуниць – це борець з пігментними плямами на шкірі. Він сприяє звуженню пор шкіри та лікує вугрові висипання.
- Замість того, щоб купувати відбілюючі зубну пасту, купуйте більше полуниць та насолоджуйтеся прекрасним смаком. Полуничний сік відбілює зуби нарівні з дорогими зубними пастами і нейтралізує неприємний запах у роті.
- Дуже корисна полуниця людям, які займаються спортом. Доведено, що споживання ягід покращує кровообіг та подачу кисню до м’язів на 7-8%. Йод, який міститься в полуниці у достатній кількості, помагає організму боротися з втомою та фізичними навантаженнями.
- Ягоди полуниці містять речовини, близькі за хімічним складом до саліцилової кислоти (аспірин). Споживання полуниць при головних болях, болях у суглобах або при незначному підвищенні температури тіла допоможе зняти неприємні симптоми.
- Найбільша 230-грамова ягода полуниці, яка увійшла в історію, була вирощена в 1983 році у США (штат Кент). Але, смакові якості гігантської полунички не вразили так, як її розміри.
- У середні віки полуницю була символом миру та процвітання, тому її подавали на важливих бенкетах для вельмож та заморських гостей.
- На планеті вирощують більше 300 видів полуниць.
- У Бельгії є музей, присвячений полуниці.
Читати також:
Готуємо ніжні сирники покроковий рецепт, фото 🍽️