Декор, Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

Флораріум – ідея для озеленення дому🌵

Рослини дарують естетичну насолоду, позитивно впливати на нервову систему, можуть поліпшувати настрій та зміцнювати здоров’я. Вони підвищують вологість повітря в приміщеннях, що важливо взимку, коли працює центральне опалення, іонізують повітря, збагачують його киснем. Деякі рослини виробляють фітонциди – речовини, що позитивно впливають на імунну систему людини. Тому, правильно підібрані рослини стануть гарним та корисним доповненням будь-якого інтер’єру. Урізноманітнять вигляд приміщення та стануть джерелом здоров’я для його мешканців.

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵
Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

Історія походження флораріумів

У кінці XVIII на початку XIX ст. моряки та мандрівники почали привозити з екзотичних країн до Європи нові рослини. Спочатку було завезено невибагливі рослини, які можна було перевозити в стані спокою (цибулинні та бульбові рослини, сукуленти та рослини, що довго зберігаються насінням). Багато екзотичних рослин не витримувало умов довгих подорожей та гинули. У середині XIX століття змінити ситуацію допоміг винахід англійця Натаніеля Уорда. Він дуже любив тропічні рослини та присвячував їм весь свій вільний час. У його колекції було багато рідкісних видів, привезених із всього світу. Всі вони прекрасно росли та цвіли. Однак містер Уорд був незадоволений: йому здавалось, що він міг би досягти кращого результату, але йому заважало насичене гаром повітря Лондона. Уорд вирішив накрити рослини скляним ящиком. Він зауважив, що в невеликій скляній камері навіть ніжні папороті відчувають себе краще. Незабаром з’ясувалося, що, крім захисту від гару та кіптяви, застосування цього пристосування дозволило підтримувати всередині стабільну температуру та високу вологість повітря.

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому
Флораріум – цікава ідея для озеленення дому (фотоколаж)

В 1834 році містер Уорд зробив першу «валізу» для перевезення рослин, яка встановлювалася на палубі корабля. В ній рослини менше треба було поливати, вони були захищені від сонця та солоних бризок. В Європу тепер можна було без втрат привозити вибагливі тропічні рослини: папороті, орхідеї та ін., які на аукціонах в Англії продавалися за великі гроші. Так виникли перші флораріуми.

Рослини, що підходять для флораріумів

Рослини у флораріумі мають поєднуватися за кольором, розмірами та фактурою. Одні з них займають центральну частину композиції, інші створюють ефектний задній план та підкреслюють деталі композиції. Для виготовлення композицій підходять листові сукуленти: седум, ехеверія (кам’яна троянда)крассула або толстянка, каланхое, алое, аіхрізон та ін. Сукуленти (від лат. слова succus – сік) – це група рослин об’єднані за однією ознакою – властивістю запасати вологу в листках або стеблах.

Мох сфагнум

У природному середовищі – багаторічна рослина без коріння повсюдно зустрічається на торф’яних болотах. Більше того, сам торф – не що інше, як напіврозкладені залишки сфагнуму, тому його також називають торф’яним мохом. Сфагнум має забарвлення світло-зеленого кольору, але може бути і яскравих насичених бурих кольорів та червонуватих відтінків. Сфагнум мох у флораріуме застосовується в основному для заповнення простору, декорації деталей. Його викладають на субстрат або ним обгортають корчі, маскують горщички.

Папороті

Невибаглива рослина, схожа на пучок витончених перистих листків. Для флораріума добре підійдуть такі види папоротей, як аспленіум, птеріс, адіантум, багаторядник та ін. Ці папороті ростуть повільніше ніж найпоширеніший вид нефролепис, якщо його вчасно не проріджувати, може заповнити собою весь простір. При всій своїй красі папороті у флораріумах рідко бувають центральною частиною композиції. Тому, що більшість з них яскраві та насичені, але все ж одноманітного зеленого кольору. Дизайнери-флористи обов’язково розбавляють буяння їх зелені яскравими контрастними деталями – рослинами з різнокольоровим листям, квітами.

Азалія

Найчастіше вирощують азалію індійську та японську. Маленький кущик азалії здатний цвісти так дивовижно пишно, що за його квітами листя зовсім не видно. Але купивши цю рослину в самий розпал цвітіння, зберегти її в кімнатних умовах переважно не вдається. Флораріум для азалій служить не просто красивою вітриною, а рятівним притулком від несприятливого навколишнього середовища.

Рослини, що підходять для флораріумів: цикламени, орхідеї, сенполії
Рослини, що підходять для флораріумів (фотоколаж)

Цикламени

Прекрасно ростуть в мікрокліматі флораріума. Квіти цикламена схожі на яскравих метеликів, які опустилася на тонкі високі стеблинки. Можуть бути білими, рожевими, бузковими та яскраво-червоними. Виведені гібриди цикламенів, які цвітуть майже цілий рік.

Орхідея

Вибагливі та примхливі квіти. Найкраще для вирощування підходять міні-орхідеї. Їх вирощують у флораріумах особливої конструкції, забезпечених системою вентиляції та підігріву. Орхідеям вдень необхідно підтримувати одну температуру, а вночі – іншу, більш прохолодну.

Сенполії

Гарно підійдуть квіти узамбарських фіалок, оточені ніжними оксамитовими зеленими листям. Виведено дуже багато сортів цих рослини. Мініатюри сенполії до 15 см, та навіть мікромініатюри. У них діаметр розеток всього приблизно 6 см. Вони найкраще підходять для флораріумів невеликих розмірів.

Рослини для флораріумів з листям незвичного забарвлення

Гарно квітучі рослини додають флораріуму великої декоративної цінності. Але догляд за такими флораріумом потрібен більш ретельній. Яскравих плям та неповторних поєднань кольорів можна досягти, використавши в композіції рослини з незвичайним забарвленням листя.

Рослини для флораріумів (плющ, кріптантус, фіттонія)
Рослини, що підходять для флораріумів (фотоколаж)

Фіттонія

Найпоширеніші види – фіттонія Вершаффельта, фіттонія серебрістожільчатая, та мініатюрний сорт “Nana”, який є дуже невибагливим та  легким у вирощуванні; довжина його листя всього близько 2,5 см. Завдяки незвичайному забарвленні листя – це одна з найпопулярніших рослин для флораріумів. Вони у неї досить великі близько 6-10 см розміщені на маленькому черешку. Овально-еліптичне листя поцятковане рожевими або сріблясто-білими прожилками. Фіттонія – тропічна рослина, але любить свіже повітря, тому її краще вирощувати не в повністю закритих флораріумах.

Кріптантус

Рослина-епифит з сімейства бромелієвих. Листові розетки цієї рослини подібні на зірки найрізноманітніших колірних відтінків з химерними поздовжніми та поперечними візерунками на самих листках. Кріптантус можна посадити в деревну кору або поглиблення в корчі, прикривши маленькі коріння сфагнумом від пересихання.

Плющ

Кучерява або ґрунтопокривна рослина.  Невибагливий з довгими гнучкими стеблами, на стеблах повітряні корені-присоски. Листя шкірясте, глянсове, 5-лопатеве, з мережею світлих жилок. Існують також різновиди з листками різноманітної форми та візерунків. Він добре переносить тінь, але різновиди плюща з яскравим забарвленням листочків треба вирощувати в добре освітленому місці, притіняючи від прямих сонячних променів. Перелічити всі рослини для флораріума неможливо. Дуже декоративне листя у багатьох традесканцій. Гарно виглядатиме у будь-якої композиції вузьке витончене листя аспарагуса. Красиво килимком може покрити субстрат солейройлія чи селагинелла.

Читати також:

Рослини отруйні та корисні для кішок 😻😿

Кіт чорноногий: мала плямиста кішка🐈

Червона панда (гімалайська): незвичайна тварина🦊

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.