Орхідеї – секрети догляду
Прекрасні орхідеї – фаленопсис все частіше дарують жінкам. Усього декілька нескладних по догляду і чарівні квіти будуть радувати Вас своїм цвітінням.
У природі фаленопсис росте на деревах у тіні їх крони. За допомогою своїх коренів вони тримаються на стовбурі, отримують поживні речовини від розкладання часток дерева, вбирають ними ж воду з мокрої після дощу поверхні дерев. Орхідеї – незвичайні квіти. Їм не потрібний ґрунт, частий полив і підживлення. Якщо ви будете правильно доглядати за своєю орхідеєю, то вона радуватиме тривалим і рясним цвітінням, зеленню листків.
Особливості вирощування орхідей – фаленопсисів
Орхідеям потрібне розсіяне світло.
Тому розміщувати горщики з орхідеями краще на північних підвіконня, або на деякій відстані від вікна, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені. Їм необхідний 12-ти-16-ти годинний світловий день, щоб взимку орхідеї не пішли у період спокою (перестали цвісти). Досвідчувати квіти можна люмінісцентной лампою (вона не нагрівається, що важливо).
Вирощувати фаленопсис потрібно у прозорому горшку з отворами, щоб вода добре стікала – це полегшує полив.
Коріння орхідей-фаленопсис фотосинтезирують, їм обов’язково потрібне світло для правильного розвитку і росту. В непрозорому горщику рослина швидко марніє і може повністю загинути.
Фаленопсису не потрібний ґрунт
Орхідеї продаються в контейнерах із сосновою корою – це найкраща основа (ґрунт) для них. На дно і між корінням укладаються більш великі шматочки, щоб рослина могла на них опертися, інший вільний простір засипаються більш дрібними шматочками кори. Кора добре вбирає в себе і повільно віддає вологу, а саме це і потрібно рослині.
Щоб зробити субстрат самостійно треба взяти кору з повалених в лісі сосен. Кора має бути міцною – не трухлявою, без смоли і ознак пошкодження комахами. Її недовго кип’ятять у воді (10-15 хвилин), а потім просушують у духовці. До складу субстрату можуть додавати деревне вугілля, мох сфагнум, вермикуліт, торф або керамзит.
Полив орхідей
Полив потрібно проводити раз на 7-10 днів, влітку, або якщо дуже сухо – частіше – раз на 3-4 дні. Полив має свої особливості. Горщик з Фаленопсисом потрібно покласти у воду кімнатної температури (може бути невеликий тазик). Вода має по можливості накрити коріння рослини, але ні в якому разі не має затікати в пазухи рослини. Горщик для орхідей повинен мати великі отвори внизу. Ставлять в воду на 10-12 годин. Треба стежити за тим, щоб вода в якій знаходяться квіти не стала дуже холодною. Орхідеї можуть захворіти. Після купання, виймаємо горщики з води і ставимо їх на піддон, щоб зайва вода зійшла, її треба вилити. Не поливайте фаленопсис по листю. Якщо випадково в них потрапила вода – акуратно протріть її серветкою чи тканиною. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла в пазухи, через це можуть почати гнити листки.
Підживлення орхідей
Тепер у продажу є спеціальні добрива для орхідей – ще дуже зручно. Важливе правило ніколи не підживлювати орхідеї з сухим субстратом. Спочатку проводять полив (описаним вище методом) пару годин, а потім рослини виймають, і в посудину з водою додають добриво. Потім знову опускають квіти у воду тепер вже із добривом і витримуємо їх 8-10 годин. Далі – все як під час звичайного поливу – виймаємо – і ставимо на піддон, щоб стекла зайва вода.
Підживлення влітку – 2 рази на тиждень, в інший період – раз на 7-10 днів. Удобрювати припиняю тільки в тому випадку. Якщо фаленопсис пішов у спокій і не цвіте, то проводити підживлення не треба. Найчастіше це відбувається взимку.
Читати також:
Флораріум – цікава ідея для озеленення дому
1 Response
[…] втрат привозити вибагливі тропічні рослини: папороті, орхідеї та ін., які на аукціонах в Англії продавалися за великі […]