Орхідеї (фаленопсис) – секрети догляду 🀣

Прекрасні орхідеї – фаленопсис все частіше дарують жінкам. Усього декілька нескладних секретів по догляду і чарівні квіти будуть радувати Вас своїм цвітінням.

Орхідеї особливості вирощування

У природі фаленопсис росте на деревах у тіні їх крони. За допомогою своїх коренів вони тримаються на стовбурі, отримують поживні речовини від розкладання часток дерева, вбирають ними ж воду з мокрої після дощу поверхні дерев. Орхідеї – незвичайні квіти. Їм не потрібний ґрунт, частий полив і підживлення. Якщо ви будете правильно доглядати за своєю орхідеєю, то вона радуватиме тривалим і рясним цвітінням, зеленню листків.

Особливості вирощування орхідей – фаленопсисів

Орхідеям потрібне розсіяне світло.

Тому розміщувати горщики з орхідеями краще на північних підвіконня, або на деякій відстані від вікна, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені. Їм необхідний 12-ти-16-ти годинний світловий день, щоб взимку орхідеї не пішли у період спокою (перестали цвісти). Досвідчувати квіти можна люмінісцентной лампою (вона не нагрівається, що важливо).

Вирощувати фаленопсис потрібно у прозорому горшку з отворами, щоб вода добре стікала – це полегшує полив.

Коріння орхідей-фаленопсис фотосинтезирують, їм обов’язково потрібне світло для правильного розвитку і росту. В непрозорому горщику рослина швидко марніє і може повністю загинути.

Фаленопсису не потрібний ґрунт

Орхідеї продаються в контейнерах із сосновою корою – це найкраща основа (ґрунт) для них. На дно і між корінням укладаються більш великі шматочки, щоб рослина могла на них опертися, інший вільний простір засипаються більш дрібними шматочками кори. Кора добре вбирає в себе і повільно віддає вологу, а саме це і потрібно рослині.

Щоб зробити субстрат самостійно треба взяти кору з повалених в лісі сосен. Кора має бути міцною – не трухлявою, без смоли і ознак  пошкодження комахами. Її недовго кип’ятять у воді (10-15 хвилин), а потім просушують у духовці.  До складу субстрату можуть додавати деревне вугілля, мох сфагнум, вермикуліт, торф або керамзит.

Полив орхідей

Полив потрібно проводити раз на 7-10 днів, влітку, або якщо дуже сухо – частіше – раз на 3-4 дні. Полив має свої особливості. Горщик з Фаленопсисом потрібно покласти у воду кімнатної температури (може бути невеликий тазик). Вода має по можливості  накрити коріння рослини, але ні в якому разі не має затікати в пазухи рослини. Горщик для орхідей повинен мати великі отвори внизу. Ставлять в воду на 10-12 годин. Треба стежити за тим, щоб вода в якій знаходяться квіти не стала дуже холодною. Орхідеї можуть захворіти. Після купання, виймаємо горщики з води і ставимо їх на піддон, щоб зайва вода зійшла, її треба вилити. Не поливайте фаленопсис по листю. Якщо випадково в них потрапила вода – акуратно протріть її серветкою чи тканиною. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла в пазухи, через це можуть почати гнити листки.

Підживлення орхідей

Тепер у продажу  є спеціальні добрива для орхідей – ще дуже зручно. Важливе правило ніколи не підживлювати орхідеї з сухим субстратом. Спочатку проводять полив (описаним вище методом) пару годин, а потім рослини виймають, і в посудину з водою додають добриво. Потім знову опускають квіти у воду тепер вже із добривом і витримуємо їх 8-10 годин. Далі – все як під час звичайного поливу – виймаємо – і ставимо на піддон, щоб стекла зайва вода.

Підживлення влітку – 2 рази на тиждень, в інший період – раз на 7-10 днів. Удобрювати припиняю тільки в тому випадку. Якщо фаленопсис пішов у спокій і не цвіте, то проводити підживлення не треба. Найчастіше це відбувається взимку.

Читати також:

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому

Клематис посадка, догляд та розмноження

Сімейне дерево на стіні фотографії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.