Саморозвиток , Цікаве та корисне

Японська методика проти ліні: принцип 1 хвилини

Методика кайдзен, або Принцип 1 хвилини

Японська методика проти ліні, або Принцип 1 хвилини

«З понеділка почну вчити іноземну мову, ходитиму в тренажерний зал, почну займатися йогою …» – всі періодично ставить собі якісь цілі але не досягає їх, переносить  цілі на наступний місяць, на рік, роки.

Деколи ми з натхненням починаємо робити нарешті задумане, але, позаймавшись кілька разів на тиждень, покидаємо заняття на тривалий час. Чому це відбувається? Навантаження завелике, тому що набридає, а звичка займатися ще не вироблена.

Методика кайдзен, або Принцип 1 хвилини

В японську методику кайдзен закладений так званий принцип 1 хвилини. Суть методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно 1 хвилину, але кожен день і в той самий час. Одна хвилина – це дуже мало часу, а значить, і легко зробити для будь кого. І лінь не буде стояти на вашому шляху. Ті ж самі дії, які ви не хотіли робити протягом півгодини, придумуючи для себе різні відмовки або виправдання, ви легко виконаєте за хвилину.

Позайматися йогою, зробити вправи для очей, почитати книжку іноземною мовою – коли час обмежений 1 хвилиною, заняття не буде вам здаватися важким, а принесе радість і задоволення. Так роблячи маленькі кроки, ви будете вдосконалюватися і досягатимете значних результатів.

Тут важливим є те, що поступово перемагається невпевненість у своїх силах. Ми звільняємось від почуття провини за бездіяльність, починаємо відчуваєте успіх та перемогу. Через деякий час, коли 1 хвилина в день вже не буде чимось нездійсненним, період збільшують до 5 хвилин, потім до 10 хвилин і так до тих пір, поки це не стане звичкою. Прогрес у дії!

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово є складовим і включає в себе два інших – «кай» («зміна») і «дзен» («мудрість»). Автором цієї концепції менеджменту вважає, що кайдзен – це справжня філософія, яка може бути однаково успішно застосована як в бізнесі, так і в особистому житті.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, так як на Заході усталилася думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, що віднімають багато сил, можуть зломити людини і залишитися безрезультатними. А принцип кайдзен підійде всім і може бути застосовний для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення в сфері менеджменту.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами і почати застосування методику кайдзен на практиці.  Хороший метод! Дієвий та простий. Рекомендую і Вам спробувати японську мудрість, будьте ефективними та продуктивними!

Читати також:

Прокрастинація, що це і як її зупинити?

Значення узорів та кольорів українських вишивок

Новорічні іграшки своїми руками 60 фото ідей🎄🎅

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.