Чому вам варто завести сукуленти??

Багато людей хотіли б завести рослини, але не готові поливати та обприскувати часто. Ідеальні квіти для них тоді – це сукуленти. До них належать грошове дерево (красула овата), каланхое, ечеверія (ехеверія, молодило або кам’яна троянда),  а за останні кілька років у продажу з’явилися сотні нових видів. Ось кілька  переваг, чому варто завести сукуленти.

Чому вам варто завести сукуленти

Сукуленти прості у догляді

Дощ у пустелях чи в савані буває в середньому раз на шість тижнів. Це означає, що відпустку довжиною в кілька тижні сукуленти спокійно перенесуть. Їх краще не поливати у багатьох випадках: відразу після покупки, перед пересадкою, після пересадки, коли мало світла, коли надто холодно чи спекотно. Якщо сумніваєтеся – не поливайте. Звичайно, варто залишити вікна на мікропровітрюванні, тому що без свіжого повітря будь-яка рослина може «підсмажитися» під склом, як під лупою.

Людям, які люблять зайвий раз полити рослину, із сукулентами доведеться себе зупиняти та навчитися двох принципів. По-перше, надійним шляхом визначати, що земля в горщику повністю просохла. Можна брати горщик у руку та прикидати вагу, рихлити лопаткою, протикати зубочисткою, як м’ясо чи випічку. По-друге, можна дивитися на напругу (тургор) листя: коли запас води в рослині зменшується, нижнє листя деяких видів стає м’яким і покривається зморшками. Це знак, що пора полити.

Сукуленти займають мало місця

Вони невеликі, повільно ростуть. Переважно не виростають більше ніж 10-15 сантиметрів у діаметрі. Якщо посадити рослину в невеликий горщик, вона може рости в ньому роками. Завдяки цьому на невеликому підвіконні можна розмістити багато різних видів – цим і користуються колекціонери.

Сукуленти яскраві

Якщо створити для сукулента умови як на його батьківщині, він змінить зелений колір на червоний, оранжевий, рожевий, багряний, чорний, листях з’являться контури, градієнти, узори. Секрет у тому, щоб не жаліти рослину і створити для неї справжній стрес. Рідкий полив, бідна та дуже рихла земля, тісний горщик та багато світла допоможуть розфарбувати сукуленти. Кожна рослина забарвлюється по-своєму.

Більшості з них для забарвлення потрібні ще й перепади температури, вночі у пустелі холодно. Центральне опалення цьому заважає: сукуленти більше підходять тим, у кого на батареях встановлені регулятори температури чи є засклений балкон.

Сукуленти переносять зниження температури до нуля та навіть дещо нижче при умові, що земля в горщику суха. У Середземномор’ї, на Кавказі та в Криму в природі ростуть кактуси опунції – вони спокійно зимують під снігом.

Серед них є дуже тіньовитривалі рослини

Дві найпопулярніших рослини в озелененні також належать до сукулентів. У торговельних центрах, кафе та офісах часто ставлять заміокулькаси та сансев’єрії. Вони можуть спокійно простояти кілька місяців без світла, деякі примудряються рости під офісним освітленням. Їх не треба обприскувати, а поливати можна раз на місяць. Ціна такої невибагливості – дуже повільний ріст, вам пощастить, якщо рослина дасть кілька нових листків за рік.

Сукуленти цікаво розводити

Сукуленти розмножуються листям та навіть частинами листя. Кілька разів на тиждень мені в інстаграмі пишуть люди із запитанням, як вкоренити листя, як отримати з них «діток», тобто нові рослини. Насправді важливо тільки повністю відірвати листок від стебла (брунька перебуває на кінчику). Все інше – удача. Не потрібно ні обприскувати, ні саджати в землю. Листок може прорости – дати коріння та діток.

Для розмноження можна відрізати частини стебла з листям. Сукулентам, які ростуть розетками (подібні на квіти, у формі троянд), прийнято «зрубувати» голову – відрізати її гострим ножем чи перерізати ниткою. Тоді на місці відрізаної голови виростуть кілька нових.

Деякі рослини простіше та дешевше виростити з насіння, ніж знайти в продажу. Це найбільш просунутий спосіб. Можна запилити квітки пензликом, схрещувати рослини, збирати насіння, влаштувати для них теплицю, обприскувати, удобрювати тощо.

Сукуленти в тренді на них можна заробити

Сукуленти в тренді – відразу в кількох сферах на них підвищений попит. Можна робити з ними букети і тривалі композиції у флораріумах (напівзакритих посудинах зі скла). Ечеверії та красули, навіть відрізані від коренів, не в’януть кілька місяців.

Композицію із сукулентів, яка стоїть на офісному столі подалі від вікна, не варто поливати – інакше рослини почнуть тягнутися до світла.

Можна розмножувати рослини та продавати надлишки на спеціальних форумах.

композиції з сукулентів

Справжній бізнес – перепродаж рослин з Європи, Азії та Америки.

З яких сукулентів можна почати:

  • ечеверія пурпузорум (echeveria purpusorum);
  • ечеверія пулідоніс (echeveria pulidonis);
  • ечеверія тіпі (echeveria tippy);
  • хавортія смугаста (haworthia fasciata);
  • красула корал, красула хоббіт (crassula coral, crassula hobbit);
  • церопегія вуда (ceropegia woodii).

Читати також:

Декоративні сухоцвіти

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому

Молодило або кам’яна троянда посадка, догляд та сорти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.