Декор, Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Японський сад каменів: елементи, рослини

Японський сад каменів: елементи, рослини
Японський сад каменів: елементи, рослини (фотоколаж)

Японський сад каменів – це відтворення японської філософії, споглядаючи нерухомість, можна відчути рух, а через недосказаність осягнути сенс. Колись такі сади закладали для медитації. Та головне сади каменів, які створювали пізніше, зберігають головне своє значення –  це місця для усамітнення та роздумів. У садах каменів мало рослин та декоративними елементами, але їх розміщення добре продумане. Кожен камінець в саду і їх загалом композиція – це символи, які помагають розкрити світобачення тих, хто споглядає сад.

Розміщення каменів у саді

Переважно сад каменів – це рівний простір, всипаний піском, галькою, або гравієм. На ньому, ніби, хаотично розміщені необроблені камені. Але підбір та розміщення каменів у саду – це дуже кропіткий процес. Творці японських садів ніби «розмовляють з камінням». Важливі дрібні деталі, такі як тінь каменів або відтворення елементів саду у воді. При проектуваннісаду враховують час, коли сад відвідуватиметься – спостереженню не має заважати ні сонячне світло, а ні нічна темрява.

Групи каменів в японському саду

Переважно у японському саді непарна кількість каменів. В основі їх розміщення лежить семикутник. Розміщують каміння групами, з огляду на історію, яку майстер, який створює сад, намагається донести з їхньою допомогою. У кожній групі є основний елемент і допоміжні. Тут ніколи не буває повної симетрії. Часто камені, що лежать на піску, означають острова в океані, але можуть бути і інші асоціації. Сутність японського саду – у коженого мають бити власні відкриття.

Елементи японського саду каменів

Пісок «зачісують» граблями у візерунки. Намальовані на ньому фігури символізують життя, що дається, непостійну і мінливу воду. Пісок – символізує воду. Концентричні кола – хвилі, що б’ються об берег, прямі лінії – нерухома водойма, хвилясті візерунки – рухома вода.

Візерунки на піску в японському саду каменів (фото).

Доріжки в японському саду каменів

Переважно в такому саду  створюють стежинки, оскільки спостерігати прийнято з різних місць або проходячи по задуманому маршруту. З кожної точки має бути видно однакову кількість каменів, деякі мають бути сховані за іншими. Так реалізується принцип «вабі-сабі» – прекрасне в недомовленому. Деколи такі стежинки спеціально роблять незручними для швидкої ходьби. Так виділяють місця, де треба зупинитися і подивитися навколо.

Доріжки в японському саду каменів

Доріжки самі по собі – прикраса саду. Стежинка в японському саду –  втілення життєвого шляху. Деколи вони, зовсім не пристосовані для того, щоб по них ходити.

Доріжки в японському саду каменів

Рослини в саду каменів

Зазвичай, при формуванні саду каменів використовують невелику кількість рослин. Краще взагалі повна відсутність рослин, ніж невідповідний композиції їх підбір. Часто в саду каменів використовують мох – в Японії символ материнського захисту, надійності, нескінченності часу. Також, в саду каменів садять сосни або сливи. Перша – символізує стійкості, мужність, довголіття та терпіння, а друга – радість, захоплення природою та життям.

Мохи і сосни в японському саду каменів. (Фото)

Рослини в японському саду каменів. (Фото)

Малі архітектурні форми в саду каменів

Розміщуючи малі архітектурні форми в японському саду каменів, необхідно враховувати не тільки їх відповідність стилю, але і доречність та доцільність. Замість статуй в саду камені. Наявність та розміщення ліхтарів дуже важливе у саді каменів, оскільки акценти світла можуть суттєво змінити картину саду. Лавочки мають стояти там, звідки найкраще спостерігати сад. Сходинки символізують сходження на інший духовний рівень. Сходи в японських садах, як і доріжки, не завжди пристосовані для пересування. Місток – символ переходу, який розуміється кожним спостерігачем по-своєму.

Читати також:

Японська методика проти ліні принцип 1 хвилини?

🌳 Як сформувати бонсай з самшиту?

Притча “Урок Метелика”- головний закон успіху🦋

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.