Декор, Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

🌳 Як сформувати бонсай з самшиту?

Бонсай з самшиту
🌳 Як сформувати бонсай з самшиту? (фотоколаж)

Самшит – вічнозелена деревна рослина сімейства самшитових

Витривалий чагарник може досягати віку кількох сотень років. Відрізняється твердою і щільною деревиною. Самшит утворює густолистові кущі, вкриті дрібними, шкірястими, блискучими, темно-зеленими листочками. Цвіте одностатевими біло-жовтими квітками, пізніше на рослині утворюються плоди у вигляді коробочок, що містять по два чорних блискучих насіння. Він прекрасно переносить обрізку.

Вирощування та догляд за самшитом

Самшит вічнозелений вирощують з живців. У жовтні здеревілі гілки нарізають на живці і висаджують в прохолодний парник. Живці можна нарізати також на початку весни, до розпускання бруньок. У горщики молоді рослини пересаджують наступної весни, коли ті добре укоріняться.

Освітлення. Самшит ставлять біля вікна, де більше світла. У південних районах на літо рослину можна виносити на свіже повітря, у півтінь.

Температура. Рослина теплолюбива. Як тільки температура знижується до 5 С, його необхідно вкрити. Взимку температура не повинна опускатися нижче 1° С для Buxus harlandii і 7° С для Buxus sinicio.

Самшит не любить протягів; потребує укриття від вітру на вулиці.

Посуд. Щоб забезпечити деревцю велику стійкість, керамічний контейнер повинен бути досить глибоким.

Очищення. Струшують вручну пожовтілі листочки. Стовбур дерева чистять щіткою 1-2 рази на рік.

Ріст. Повільний.

Пересадка cамшиту. Пересаджують 1 раз на 2 роки весною (квітень – травень) в контейнер більшого розміру при цьому обрізають половину кореневої маси.

Грунт. Суміш з рівних частин верескової землі, компосту, листової землі і річкового піску. Слід уникати надто сухих ґрунтів. Самшит Харланда (Buxus harlandii) не пред’являє інших особливих вимог до субстрату. Цей вид переносить вапняні ґрунти.

Обрізка cамшиту

Потрібно підрізати часто, так, як навіть легка корекція крони у великій мірі впливає на густоту листя на швидкість росту. Стрижуть напротязі всього періоду активного росту, але не рідше одного разу на місяць, що дозволяє придати рослині найрізноманітнішої форми.

Ідеальний час для обрізки – похмура погода або вечір. Після стрижки рослини обов’язково інтенсивно поливають. При цьому можна застосувати спеціальну підживу для декоративних рослин, вона буде стимулювати ріст зеленої маси.

Стрижку пагонів самшиту роблять під час вегетаційного періоду, коли молоді пагони відростають до 5-6 пар листя, їх укорочують до 2 пар.

Обрізка листя. Марна, оскільки листя і так дуже дрібне.

Регулююча обрізка. В кінці зими обрізають всі засохлі та пошкоджені гілки, а всі здорові – вкорочують.

Використання дроту. Накладати дріт на самшит можна цілий рік. Накладену на гілки мідний дріт залишають на деревці не довше ніж на 2 місяці.

Полив. Самшит поливають досить рясно. Між черговими поливами грунт в контейнері повинна підсохнути. Якщо взимку рослина стоїть в прохолодному приміщенні, кількість поливальної води скорочують. При цьому грунт і коріння рослини добре змочують водою, а потім дають їм просохнути.

Обприскування. Листя самшиту обприскують водою з розпилювача щодня. При необхідності бонсай можна поставити у велику керамічну миску, заповнену вологим гравієм або керамзитом.

Підживлення самшиту. Навесні і восени самшит підгодовують повільно розкладається органічним добривом, чергуючи рідку і тверду форму.

Розмноження самшиту

Найпростішим методом розмноження самшиту є живцювання. Його проводять в період з червня по вересень. Найкраще живцювати у липні, тоді живці встигають вкоріниться до настання морозів. Живці зрізаються з молодого куща садовими ножицями чи ножем і відразу садять у попередньо підготовлений ґрунт. Грунт навколо живців ущільнють. Листя не треба видаляти. Після посадки ґрунт рясно зволожують. Важливо не допускати пересихання верхнього шару грунту. Живці садять у тіньовій або напівтіньовій зоні на відстані 10 см один від одного. Між рядами 20 см. До настання морозів ґрунт навколо рослини мульчують. Весною всі міцні рослини пересаджують на постійне місце.

Читати також:

Чому вам варто завести сукуленти?🌵

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

Плющ садовий вічнозелений: вирощування, догляд 🌿

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.