Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Фікус Бенджаміна: особливості вирощування

У фікуса Бенжаміна взимку та восени жовтіє і опадає нижнє листя – це природний процес. Фікус коли утворює стовбур, скидає нижні листки сам приблизно 10% -20%. Навесні у нього виросте нове листя. Але якщо фікус Бенджаміна скидає листя в іншу пору року, або кількість опалого листя дуже велика, ніж має бути, провірте, чи правильно ви поливаєте свою рослину.

Фікус Бенджаміна фото
Фікус Бенджаміна: особливості вирощування (фото – колаж)

Перевірте субстрат, якщо потрібно, вилийте воду з піддону та поливайте рідше. Якщо земля занадто волога, вийміть фікус з горщика та, зріжте підгниле корінння, пересадіть його в свіжий субстракт. До речі, неправильна пересадка фікусів теж може викликати скидання листя.

Для фікуса Бенжаміна денна температура зимою має бути приблизно 18-20 С. Дуже низька температура, в поєднанні з протягом, також можуть призвести до осипання листя.

Перевірте, чи не має на листках щитівки або інших шкідників.

Якщо ваш фікус Бенджаміна скидає листя кожен день, помітно полисів, причиною такою може бути брак світла. Тут допоможе тільки більш світле місце. Засохлі гілки слід обрізати.

Якщо з поливом все нормально, шкідників немає, але листя все рівно жовтіє, тоді це може бути магнієве голодування. При нестачі магнію жовтіють нижні (старе листя). Щоб заповнити недолік магнію, можна скористатися добривами.

Пожовтіння молодого листя фікуса (хлороз) може бути пов’язано з нестачею заліза. В цьому випадку фікус можна підгодувати ХЕЛАТ заліза, ферровітом.

Перед підгодівлею земля в горщику повинна бути сирою. Наприклад, сьогодні полийте фікус, а завтра робіть підгодівлю. Це робиться для того, щоб не обпекти добривом коріння. На кожному добриві є інструкція по використанню. Підживлення можна проводити як кореневі, так і позакореневе по листю. Використовуються підгодівлі тільки в період росту рослин: з березня по вересень.

Взимку у фікуса фаза спокою. Через нестачу сонячного світла припиняється фотосинтез в листі, коріння вже не всмоктують вологу як влітку, тому знижуються поливи. Використання підгодівлі (з азотом) в зимою час може привести до загибелі рослини. У зимовий період азот може спричинити розвиток різних гнилей.

Читати також:

Клематис: особливості вирощування, розмноження

Гарний великодній декор: 45 фото ідей 🐇🐰🥚

Кавова гуща, як добриво для рослин ☕

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.