Цікаві факти про кофеїн, які треба знати

Три найпопулярніших напої кава, чай і кола містять КОФЕЇН

Кофеїн було відкрито ще в 1819 році німецьким хіміком Фрідлібом Фердинандом Рунге. Наукова назва кофеїну триметилксантин. Журнал Today’s Chemist At Work повідомляє, що йому вдалося екстрагувати речовину з рідкісних кавових зерен, які подарував вченому Йоганн Вольфганг фон Гете.

У природі в великій кількості міститься в листі чаю, кавових та какао бобах, у листі мате, гуарана. Гуарана та мате як джерела кофеїну використовуються рідше. Назви кофеїну — матеїн та гуаранін — пішли від назв цих рослин. Основним же джерелом кофеїну є кавові боби (зерна). Вміст кофеїну у каві може сильно мінятися і залежить від сорту та методу приготування. Одна невелика порція кави 30 мл еспрессо з сорту Арабіка може містить від 40мг кофеїну і до 100мг для міцної кави. Сильно обсмажені кавові зерна містять менше кофеїну, ніж слабо обсмажена. Сорт кави Арабіка містить менше кофеїну, ніж Робуста.

Цікаві факти про кофеїн

У чайному листі кофеїну більше, ніж в кавових зернах. Але через різну технологію заварювання в чаї кофеїну менше, ніж у каві.

Починає діяти кофеїн через 20-30 хвилин після вживання. Деякі вчені радять, за можливості, після ранкової чашки кави подрімати 20-30 хвилин. Це допоможе задіяти кофеїну максимальну кількість рецепторів рецепторів у мозку і знизити аденозин до мінімуму. Так що, кава у ліжко – подвійна користь. Діє чашка кави від 4 до 6 годин, а через 12 годин кофеїн виводиться з організму.

До шести чашок кави в день вважається безпечною дозою для здоров’я людини — в більшій дозі кава може нашкодити. До такого висновку прийшли австралійські вчені на підставі результатів масштабного дослідження.

Від кави бувають алергічні реакції, які можуть проявлятися висипанням. Можуть бути також незвичні прояви: нездатність заснути взагалі, прискорене дихання навіть після чашки кави.

Кава позитивно впливає на довгострокову пам’ять. У дослідницькому університеті Джона Хопкінса проводили такий тест: людям давали різну кількість кофеїну і показували їм серію картинок. Через 24 години їх попросили згадати, що за картинки їм показували, і ті, хто вжив добу тому більше кави, впоралися із завданням краще.

Читати також:

Шоколадний крем ганаш

Цукати з гарбуза рецепт

Кавова гуща, як добриво

You may also like...

Залишити відповідь