Тирамісу з маскарпоне класичний рецепт
Тирамісу – вишуканий італійський десерт. Назва «Тирамісу» складається з трьох італійських слів: tira mi su, що дослівно перекладається як «піднімай мене вгору» – за однією з версій, через свою високу калорійність десерту. Більшість стверджує, що італійці мають на увазі емоційний стан і переклад слід розуміти: «підніми мені настрій».
Тирамісу не можна їсти на ходу, в машині. Це ніжний, повітряний, невагомий десерт.
- Історія походження десерту «Тирамісу»
- Необхідні інгредієнти для приготування тирамісу
- Приготування тирамісу: класичний рецепт
Історія походження десерту «Тирамісу»
Вперше цей десерт приготували на півночі Італії в кінці XVII століття. Сталося це майже випадково. Тосканський ерцгерцог Козімо III де Медічі, відомий ласун, вирішив якось раз нанести візит в сусідню Сієну. Місцеві кухарі, бажаючи догодити високому гостю, проявили фантазію та приготували абсолютно новий десерт, назвавши його zuppa del duca (суп герцога). Десерт сподобався ерцгерцогу, що він з’їв все до останньої ложки, а рецепт захопив з собою до Флоренції. Флоренція, завдяки мудрому правлінню династії Медічі, перетворилася до кінця XVII століття в центр мистецтв, куди з усієї Італії стікалися художники, скульптори і поети. Вони гідно оцінили «ноу-хау» сієнських кондитерів, черпаючи в ньому творчі сили для створення своїх безсмертних шедеврів.
За однією з версії, справжнє визнання тирамісу отримав вже в Венеції, куди потрапив завдяки всюдисущим купцям. Є інші версії, більш сухі і нудні. Знаходяться скептики, які стверджують, що в старовинних італійських рецептах немає нічого схожого на тирамісу, воно було придумано зовсім недавно і тільки «замасковано» під традиційне блюдо з віковою історією, для залучення уваги до цього десерту.
У 2006 році газета «Балтімор Сан» опублікувала інтерв’ю з кондитером Кармінантоніо Іаннаконе, який стверджує, що саме він винайшов тирамісу і роками готував його в пекарнях Тревізо. І нарешті, має місце зовсім вже господарсько-практична теорія: нібито італійці додумалися до створення тирамісу, просто вмокаючи зачерствіле печиво до кави. Потім вони вже стали додавати в тістечко лікер, а ще пізніше – сир.
Необхідні інгредієнти для приготування тирамісу
Тирамісу – італійський багатошаровий десерт. В його склад входить: сир маскарпоне, кава (переважно еспресо), курячі яйця, цукор і печиво савоярді. Для приготування десерту обирайте якісну зернову каву. Зазвичай, десерт присипають какао-порошком. Можлива варіація з додаванням волоського горіха. У деяких рецептах какао-порошок замінюють тертим шоколадом, савоярді – бісквітом, кавове просочення – фруктовим або алкогольним (марсала, мадера, амарето).
- форма розміром приблизно: 32,5х23 см, глибиною 6 см.
- яєчні жовтки – 10 шт.
- вершки 35% – 500 мл.
- сир маскарпоне (кімнатної температури) – 500 г.
- печиво савоярді – 300-400 г (близько 30-46 шт).
- кави еспресо – 300-400 мл.
- цукрова пудра – 200 г.
- какао-порошок 30-40 г.
- лікер бейліс – 20 мл.
- шоколад (гіркий) – 20 г.
- цукор – 10 г
Складність: середня.
Приготування Тирамісу: класичний рецепт
Зварити каву (на 300-400 мл чистої питної води 1,5-2 чайних ложки кави), процідити додати в нього 1-2 столових ложки цукру і остудити. Холодну каву можна ароматизувати, додавши в нього столову ложку кавового лікеру, рому або коньяку.
Яєчні жовтки викласти в миску, додати цукрову пудру та розмішати вінчиком.
Поставити миску з жовтками на водяну баню та нагрівати, постійно помішуючи віночком, поки маса дещо не посвітлішає і не почне густіти, близько 5 хвилин. Після охолодження, жовтки ще більше загустіють.
Зняти миску з водяної бані та остудити жовтки (можна поставити миску в раковину з холодною водою, щоб жовтки швидше охолонули). Збити жовтки міксером до збільшення в обсязі, близько 5 хвилин.
Додати лікер Бейліс і добре перемішати.
Додати у 2-3 прийоми маскарпоне і перемішати жовтки з маскарпоне на найнижчій швидкості міксера, до однорідності. Довго збивати маскарпоне не потрібно, щоб сир не згорнувся. З цієї ж причини суміш перемішується міксером на низькій швидкості.
Збити вершки. У чашу влити охолоджені вершки. Порада. І чаша, в якій будуть збивати вершки, і вінчики для міксера, і самі вершки повинні бути сильно охолодженими. Вершки для збивання потрібно брати не менше 33%.
Збивати вершки на середній швидкості міксера. Швидкість повинні бути постійною, а щоб вершки чи розпилювати, бажано брати чашу з високими стінками. Коли на поверхні вершків залишатиметься чіткий рельєф, збивання припинити.
Вершки не потрібно збивати до щільних стійких піків, як ми зазвичай збиваємо для прикраси десертів, їх потрібно трохи недовзбити, але при цьому, вони не повинні бути рідкими.
У два прийоми додати збиті вершки до жовтків з маскарпоне і акуратно перемішати лопаткою.
На дно форми викласти трохи крему та рівномірно розподілити його у формі.
У холодну каву швидко вмочати савоярді (швидко, щоб савоярді розмокнули) та викладати в форму.
Присипати савоярді дрібно рубаним шоколадом або какао.
Покрити шаром крему.
Укласти ще один шар савоярді, присипати шоколадом, викласти на печиво залишки крему та розрівняти поверхню.
Затягнути форму харчовою плівкою і прибрати в холодильник на 4-6 годин або на ніч.
Перед подачею густо посипати поверхню тирамісу какао-порошком.
Акуратно розрізати тирамісу на порції.
Тирамісу дуже ніжний десерт, його важко розрізати на порції. Тирамісу готують у порційних формочках або келихах. На дно келихів викладати шарами: трохи крему, савоярді (можна розрізати печиво навпіл), змочені в каві, присипати шоколадом або какао, шар крему. Таким чином, повторювати шари, поки не буде наповнений келих. Затягнути келихи харчовою плівкою і прибрати в холодильник на 3-4 години до подачі. Перед тим як подати тирамісу до столу, зняти харчову плівку, рясно посипати поверхню какао-порошком. А зверху, за допомогою трафарету (готовий трафарет або вирізати його з картону або паперу), намалювати сердечко цукровою пудрою.
Дивуйте та радуйте ваших близьких! :)))
Читати також:
Шоколадний крем ганаш: рецепт приготування 🍫