Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Троянди прикраса саду: догляд та обрізка🌹

Вирощувати троянди не надто складний процес, який має деякі правила та особливості. Догляд за трояндами передбачає їх правильну вчасну обрізку (формування), підживлення добривами та полив. Правильна обрізка троянд дуже важлива. Від неї безпосередньо залежить їх ріст і цвітіння.

Особливості обрізка троянд

За періодом в який проводиться обрізка поділяють на весняну, літню та осінню. Весняну стимулюючу обрізку, яка є основною, проводять приблизно через два тижні після зняття зимового укриття з троянд. Коли листя на них ще не розпускається, а бруньки вже помітно набухли. Проводять обрізку всіх старих, хворих, сухих та слабких погонів.

фото троянди фото, картинки троянд, малюнок троянди, кущ троянд
Троянди прикраса саду: догляд та обрізка🌹 (фотоколаж)

Основні пагони вкорочують залишаючи по 2-3 бруньки. Весняна проводиться з метою формування кущів для забезпечення максимального їх цвітіння.

Троянди, які садять весною одразу ж обрізають. Їх пагони обрізають над 6-8 брунькою, основні пагони – над 2-3. Висаджені восени троянди, обрізають весною.

Місця зрізів змащують, по можливості, садовим варом.

Протягом літа регулярно обрізають тільки відцвілі пагони на чотири-шість бруньок.
Восени проводиться обрізка перед накриттям, при цьому залишають пагони довжиною 40-50 см.

В залежності від виду троянди, їх обрізка має деякі особливості. У ремонтантних троянд (які цвітуть повторно) суцвіття, що відцвіли видаляють. Обрізають на дві пари листків нижче квітів. Це сприяє їх повторному цвітінню.
В усіх щеплених троянд потрібно вирізати пагони, які ростуть з ґрунту – пагони звичайної шипшини на яку було прищеплено бажаний культурний сорт, який може знову перетворитися на шипшину.

Виткі та ґрунтопокривні троянди обрізують влітку зразу після цвітіння. Виняток пошкоджених та хворих пагони їх можна обрізати і в інший час. Такі троянди цвітуть спочатку на пагонах минулого року, а потім цвітіння проходить на пагонах поточного року.

У мініатюрних троянд, крім звичайної обрізки, всі інші пагони обрізають наполовину. У штамбових троянд обрізають всі погони, залишаючи їм довжину приблизно 20 см.

Порада, щоб квітки на кущах були більшими, видаліть частину зав’язей. Ті які залишаться, стануть більшими.

Обрізка клумбових і чайногібридних троянд

Обрізка клумбових і чайногібридних троянд
Обрізка клумбових і чайногібридних троянд

Спочатку обрізають слабкі, пошкоджені стебла та відмерлі кінці пагонів.

Потім, в залежності від висоти та кущистості рослини, залишають від 3 до 8 пагонів, які обрізають на рівні четвертої-шостої нірки від землі. При такій обрізанні молоді пагони розвиваються рівномірно.

Обрізка чагарникових троянд

Обрізка чагарникових троянд
Обрізка чагарникових троянд

Розрізняють чагарникові троянди як багаторазово та одноразово цвітуть.

У багаторазово цвітучих вирізають старі стебла, а решта вкорочують на одну третину.

Одноразово квітучі троянди навесні не обрізають. Тільки після цвітіння рекомендоване легке проріджування куща.

Обрізка штамбових троянд

Обрізка штамбових троянд
Обрізка штамбових троянд

Наприкінці квітня повністю обрізають сухі та пошкоджені стебла, а інші вкорочують, залишаючи на них по три-п’ять нірок. Після обрізки крона повинна мати правильну форму.

Плакучі сорти цих троянд тільки проріджують.

Обрізка витких троянд

У троянд багаторазово цвітучих сортів вкорочують бокові пагони, залишаючи по дві-чотири нірки. Довгі головні стебла не обрізають.

Одноразово цвітучі сорти відразу після цвітіння проріджують.

Молоді пагони навесні не потрібно обрізати, оскільки на них утворюються квіти.

Видалення відмерлих стебел троянд

Коли втеча відмирає, вона стає бурою до самої серцевини.

Такі пагони необхідно обрізати до першої сплячою нірки косим зрізом.

Особливості догляду за трояндами

Троянди прикраса саду: догляд та обрізка🌹
Троянди прикраса саду: догляд та обрізка🌹

Підживлення троянд

Після укорінення троянд, треба їх підживити. Перепрілим компостом чи перегноєм проводять восени або ранньою весною підживлення кожні 2-3 роки. Компост розкладається навколо кущів троянд із розрахунку 6 кг/м², а потім змішується з верхнім шаром ґрунту. Комплексні добрива необхідно застосовувати, відповідно до інструкції.

Полив троянд

Земля навколо кущів троянд не має пересихати, постійно має бути трохи зволоженою. Можна встановити крапельне зрошування, якщо ґрунт легкий. Троянди поливають рідко, але інтенсивно – 20 л води/м².

Також добре застосовувати мульчування. Для цього поверх ґрунту під кущами насипають шар з 5-8 см органічного матеріалу. Це допомагає зберегти вологу в літню спеку, зменшує кількість бур’янів, оберігає рослини від перегріву. Для мульчування застосовують солому, кору дерев, перепрілий гній, компост або торф. Це покращує структуру ґрунту і забезпечує рослини додатковим живленням. При поливі вода не має потрапляти на листя кущів у спекотні дні, це може привести до термічних опіків.

Читати також:

Пот-пуррі: запахи та аромати у декорі🧴

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

🌳 Як сформувати бонсай з самшиту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.