Без категорії, Цікаве та корисне

Факти про котів, які відкривають завісу їх таємниць(^◔ᴥ◔^)

Цікаві факти про котів, які частково відкривають завісу їх таємниць (^◔ᴥ◔^)

Муркотіння котів. Вчені не знають точно, яким чином кішка муркоче. Більшість ветеринарів вважають, що кішка муркоче вібрацією голосових зв’язок, розташованих глибоко в горлі. Для цього м’язи гортані відкривають і закривають прохід повітря близько 25 разів на секунду.

Коти муркочуть на частоті, яка може допомогти в зміцненні кісток. Може бути тому у літніх людей стільки котів? 🙂

Вони можуть змінювати вібрацію свого муркотіння для того, щоб маніпулювати своїми господарями. Наприклад, у них є варіант «погодуй мене».

Бартонелла Хенселі. Коти є природним резервуаром для бактерії бартонелла, яка відповідальна за те, що подряпини котів сильно болять і довго гояться (іноді до двох місяців!). Тому, якщо кішка вас сильно подряпала, потрібно терміново промити та продезінфікувати рану!

цікаві факти про котів

Специфічний запах котів. Коли кошенята маленькі, їм потрібен орієнтир для того, щоб знайти мамин животик. Також коти мнуться на своїх господарях для того, щоб позначити їх. Це не той же варіант, що і з позначкою території, але все ж. Вони випускають свій запах через подушечки на лапках.

Коли кішки труться об наші руки, ноги або підставляють голову, запрошуючи нас почухати їх за вухом, це самий явний спосіб показати свою прихильність до людини.

Залишаючи в будинку дохлих мишок, вони не намагаються «годувати» господарів, а просто приносять здобич у безпечне місце, щоб потім з’їсти. Хоча спробувавши її на зуб, вони раптово розуміють, що корм, який їм дають люди, набагато смачніший.

Смакові рецептори котів. Коти не відчувають солодкого смаку. Вони вважають за краще їсти м’ясо.

Привітання. Якщо кіт йде вам назустріч з піднятим хвостом і трохи зігнутим кінчиком, це означає, що він вас поважає.

Черепахове забарвлення може бути тільки в кішок. Дуже рідко народжуються коти з таким забарвленням. Це пов’язане з порушенням розбіжності хромосом під час розподілу клітин і наявністю зайвої хромосоми в наборі. Такі коти звичайно безплідні.

Кішки виробляють близько 100 різних звуків. Собаки – всього лише 10.

Хоча заведено вважати, що першими приручили кішок древні єгиптяни, найдавніша з відомих домашніх кішок нещодавно була знайдена в 9500-річній могилі на середземноморському острові Кіпр. Це випереджає згадки про кішку в єгипетському мистецтві на більш ніж 4000 років.

Зір котів одночасно і краще і гірше людського. Вони набагато краще бачать у темряві та мають більш широкий кут периферійного зору. Гірше – вони не розрізняють кольори так, як люди (трава здається кішкам червоною).

Поверхня носа у кішок так само унікальна, як відбитки пальців у людей.

Одна з причин того, що кошенята так багато сплять, полягає в тому, що гормон росту у кішок, так само як і у людей, виділяється тільки під час сну.

Читати також:

Кіт чорноногий

Червона панда – незвичайна тварина

Пот-пуррі: запахи та аромати у домашньому декорі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.