Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Тюльпани: коли садити, як зберігати, фото ідей 🌷

Красиві посадки тюльпанів фото ідей

Цибулина тюльпана починає прокидатися та проростати у весняний період часу, але восени вона випускає корінці, які обов’язковомають бути витримані деякий час при низьких температурах. Якщо посадити пюльпани восени не вдалася, тоді цибулини тюльпана можна покласти в холодильник до овочів або інше прохолодне місце хоча б тиждень. Після цього цибулини необхідно вийняти та занурити в слабкий марганцевий розчин на 20 хвилин. Після цього цибулину ретельно висушити. І вже потім садити.

Красиві посадки тюльпанів ідеї фото
Красиві посадки тюльпанів ідеї (фотоколаж)
Тюльпани: коли садити, як зберігати, ідеЇ фото
Тюльпани: коли садити, як зберігати, ідеЇ (фотоколаж)
Посадка тюльпанів ідеї фото
Красиві посадки тюльпанів ідеї (фотоколаж)
Красиві посадки тюльпанів ідеї фото
Красиві посадки тюльпанів ідеї (фотоколаж)

Посадка тюльпанів

Неможливо уявити присадибну ділянку дбайливою господині, де б на весні не цвіли тюльпани. Тюльпани – це багаторічні цибулинні рослини. Переважно їх висаджують в ґрунт восени. Але можна зробити це і навесні. Правда, зацвітуть вони тільки через рік.

Посадка тюльпанів
Посадка тюльпанів фото

Вони ростуть на будь-яких добре дренованих типах ґрунтів, крім кислих. До ґрунтів з рН<6 додають вапно 400-800 г/м² та перекопують. Тюльпани не люблять надмірного зволоження, тому рівень ґрунтових вод не повинен бути меншим  60 см, більш вище їх розміщення призведе до загибелі цибулин.

Для саджання тюльпанів обирають добре освітлене, захищене від вітру місце.

Посадка тюльпанів фото
Посадка тюльпанів фото

Задля профілактики хвороб рослини, перед посадкою можна замочити на 30 хвилин у розчині фунгіциду. Глибина на яку садять цибулини тюльпанів залежить від розмірів самих цибулини: чим вони більші, тим глибше їхї садять. Ідеальна глибина посадки рівна трьом діаметрам цибулини на легких і двом – на більш важких ґрунтах. Через надмірне заглиблення цибулин тюльпани погано цвітуть і навіть можливе припинення цвітіння, крім того «дітки» у них тоді майже не утворюються. Рекомендована відстань між цибулинами біля 7 см. Папугові тюльпани варто висаджувати щільніше. Ботанічні тюльпани саджають групами.

Підживлення тюльпанів

Підживлюють тюльпани повним мінеральним добривом (нітроамофоска) у фазі бутонізації. Після закінчення цвітіння краще відразу зламати насіннєву коробочку, в цьому випадку всі корисні речовини потраплять назад в цибулину і на наступний рік будуть великі квіти.

Влітку рослини знаходяться у стані спокою, надземна частина відмирає, поливати не потрібно. Тюльпани бажано викопувати щорічно після закінчення вегетації, коли листя на рослинах пожовкне та зів’яне. Без щорічного викопування у цибулин тюльпанів знижується коефіцієнт розмноження, вони стають дрібнішими, зростає ризик враження хворобами та шкідниками (тюльпани Грейга та ботанічні можна не пересаджувати).

Коли викопувати тюльпани?

Викопують цибулини в суху погоду, промивають 0,5 % розчином марганцівки протягом 30 хв., потім просушують 3-4 дні у тіні, не допускаючи попадання прямих сонячних променів. Після цього очищають від залишків землі, коренів і старих лусок. До посадки цибулини тюльпанів зберігають у темному приміщенні при температурі 15-18°С і відносній вологості близько 60%.

Цибулини з землі викопують тоді, коли тюльпани відцвітут, а їх листя пожовкне.

Для вірності можна виконати просту перевірку, спробувати намотати стебло квітки на палець. Якщо зробити це вдалося, то цибулину можна сміливо витягувати із землі, не побоюючись, що вони не долежить до наступного року і не зійдуть після висадки. Якщо викопувати цибулини раніше, то ймовірність того, що вони виявляться недозрілі, дуже велика. В результаті посадковий матеріал на майбутній рік може виявитися дуже неякісним. Більше того, частина з нього просто не долежить до весни.

Можна цибулини викотувати і восени, до цього моменту цибулини повністю дозрівають, і дають потомство. Материнська цибулина, і нові дітки придатні для посадки. Проблема тільки в тому, що знайти їх після того, як верхня частина тюльпана згнила, дуже важко. В результаті частина тюльпанів просто залишається в землі.

Суттєвої різниці в тому, коли ж саме викопувати цибулини, немає. У будь якому випадку їх якість і кількість буде приблизно однаковою. Важливо не тільки вчасно викопати цибулини, але і зберегти їх до весни, подбавши про схожісті тюльпанів.

Як зберігати цибулини тюльпанів?

Помістіть цибулини в картонну коробку з так, щоб вони покривали її дно в один шар, а саму коробку залишити на відкритому повітрі в тіні приблизно на 2-3 дні. Якщо цибулини викопуються восени, то краще всього коробку помістити на балконі. Підсохлий посадковий матеріал очищається від залишків землі та лушпиння, від материнських цибулин відокремлюються відростки, а коріння акуратно зрізують. При необхідності занадто брудні цибулини можна вимити в теплій воді. Крім цього, після першого просушування їх слід обов’язково протравити в слабкому розчині марганцівки не менше 20-30 хвилин, що дозволить забезпечити захист від всіляких бактерій. Другий раз цибулини тюльпанів також просушуються на відкритому повітрі не менше 3 діб, а потім сортуються за розміром.

Сортування можна й не робити за умови, що вас не турбує зовнішній вигляд майбутньої клумби. Але якщо ви хочете отримати тюльпани приблизно однакової висоти, то цибулини перед посадкою слід розподілити по діаметру, вибравши найбільш великі, середні і дрібні з них. Для кожного сорту доведеться підготувати окрему тару. Краще всього використовувати звичайні коробки, в кришках яких слід проробити отвори, забезпечивши, таким чином, природну вентиляцію. Зберігати цибулини слід в досить сухому і теплому приміщенні, де температура повітря не опускається нижче +20 градусів влітку і восени, і становить не менше +17 градусів зимою і навесні.

Перед посадкою цибулини можна повторно обробити розчином марганцівки, щоб забезпечити добру схожість тюльпанів та захистити їх.

Цікаво почитати:

Живцювання: народні засоби для вкорінення 🌱

Чому вам варто завести сукуленти

Мінібукети: приємна несподіванка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.