Декор, Цікаве та корисне

💐Як зробити гербарій власноруч?

Гербарій своїми руками – дуже просто

Уявіть, що ви відкриваєте чарівну книгу. Сторінка за сторінкою захоплюють вас в невідомі країни, розповідає історію про щось чудесне, який прекрасний навколишній світ. Її автор – природа. Книга «Гербарій з листя з квітками». Давайте разом прочитаємо цю книгу. Дізнаємося: що представляє з себе гербарій, яка його мета; які потрібні умови для просушування тих чи інших рослин, як правильно зібрати та оформити гербарій, як зробити гербарій своїми руками.

💐Як зробити гербарій власноруч?
💐Як зробити гербарій власноруч?

Перші згадки про зроблені гербарії говорять не про наукове значення колекцій, а мають романтичне походження. Таким цікавим способом закохані зберігали знаки уваги. В середині 16 століття почали з’являтися праці наукового характеру із зразками приклеєних висушених частин рослин. Зовнішній вигляд колекцій практично не змінився з того часу. Тільки збирати її почали для школи, чи навіть дитячого садка.

Як правильно збирати рослини для гербарію?

Рослини потрібно збирають у суху погоду до роси. Можна використати готові букети квітів. Просто сушаться троянди, лілії, гербери, хризантеми, орхідеї, іриси, декоративна зелень. Підходять тільки свіжі рослини, без ознак старіння.

Не збирайте пошкоджені шкідниками або сонцем рослини. Бажано збирати рослини цілком: корінь, стебло, листя та квітка або бутон. Якщо ви збираєте гілочки, не обламайте їх, а зрізайте під гострим кутом ножем. Візьміть кілька зразків однієї рослини, щоб потім обрати найкраще висушений екземпляр. Сфотографуйте зібрані рослини.

Як засушити рослини для гербарію?

Сушити рослини можна двома способами: природнім і за допомогою праски. Природна сушка довше, але при ній рослини виходять якіснішими. Розмістіть рослину між двома аркушами паперу, акуратно розправивши її. Покладіть в товсту книжку або під інший прес. Щоб рослини швидко та гарно висохли треба кожен день протягом тижня міняти папір на чистий та сухий. Якщо його не міняти, це відіб’ється на зовнішньому вигляді матеріалу. Невеликі рослини сохнуть 2-3 тижні. Великі та щільні треба сушити місяць.

Сушка праскою швидша. При цьому рослину кладуть на серветку, зверху накривають папером та акуратно, не дуже гарячою праскою пропрасовують кілька разів, поки рослина не висохне.

Цікаво почитати:

Плетіння з паперової лози

70 речей, які необхідно викинути прямо зараз

Кавова гуща, як добриво