Гумі (маслинка багатоквіткова або лох) – «чудо-ягода» Сахаліну
Гумі (маслинка багатоквіткова) вельми популярний в Японії, Кореї та Китаї, його називають «чудо-ягодою» Сахаліну. На смак соковиті плоди гумі нагадують ананас і вишню одночасно і радують око незвичайною забарвленням. На яскраво-рожевих ягодах чітко проявляються сріблясті або золотисті точки.
Гумі – виключно рідкісний, плодовий, середньо-розлогий, морозостійкий чагарник заввишки 1,5 м -8 м. В залежності від температурного режиму може поводити себе як листопадна або вічнозелена рослина. Рослина невибаглива до якості ґрунтів, світлолюбна.
Гумі росте в Японії і Китаї, завезена до Європи і сходу США. Найбільш популярний гумі в Японських садах, де його називають Японським кизил. У плодоношення рослина вступає на 3-й – 4-й рік. Форма може бути різноманітною. Листя світло-зелені довгасте, з «вивороту» сріблясте. В Україні вирощують самоплодні форми гумі. Кущ довговічний, може плодоносити на одному місці до 25-30 років.
Плоди дозрівають на початку липня. Вони їстівні, їх цінують за аромат, приємний смак та лікувальні властивості. Недозрілі ягоди мають терпкувато-кислий присмак. Перестиглі плоди не осипаються, але мають тонку шкірочку, яка легко покоджується при транспортуванні, що не дозволяє використовувати цю рослину у промислових масштабах.
Кісточка становить 20% всієї маси плода. Забарвлення плоду – темно-червоні з прозорою тонкою шкіркою, всіяне зірчастими сріблястими точками. За смаком одночасно нагадує яблуко, виноград, вишню, смородину. Плід дуже соковитий і солодкий. Відрив сухий. Після збору ягоди зберігаються 5-7 днів.
Завдяки гумі можна позбутись багатьох кишково-шлункових хвороб, покращити імунітет. Рослина є добрим медоносом.
З цієї красивої екзотичної ягоди виходить дивно ніжне і дуже смачне варення!
Інгридієнти для приготування варення:
- ягоди гумі – 1 кг;
- цукор-пісок – 1 кг;
- вода 1 скл.
Приготування варення з гуми
Перший крок може виявитися найскладнішим – дістати ягоди гумі! 🙂
Плоди звільнити від плодоніжок. Помістити в друшляк і промити проточною водою. Опустити ягоди в друшляку в окроп і бланшувати 3 хвилини. Приготувати сироп – в окріп додати цукровий пісок і помішуючи варити до повного розчинення цукру. Залити гарячим сиропом ягоди і відставити на 8 годин. Варити в 3 заходи по 5 хв. з інтервалом 8 годин. Викласти гарячу масу в сухі баночки і закатати простерилізованими кришками.
Приємних частувань !!!
Цікаво почитати:
Кабачки з помідорами, болгарським перцем і сиром 🥘