Без категорії, Декор, Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Ловець снів: цікаві факти про походження, схеми

Цікаві факти про походження ловців снів

Ловець снів (англ. dream catcher, dreamcatcher) — у давнину — амулет деяких індіанських племен Північної Америки, а тепер популярна етнічна прикраса.

Колись їх робили із сітки вплетеної в коло з пружної лози або гілки (напр. вербової). Зустрічаються також ловці виконані в формі краплі води або тривимірні ловці. У внутрішню частину рами вплетена сіть із сухожилля, волосся або шкіри, яка поступово звужується до центру амулета.

Амулет оздоблюється пір’ям, намистинами та іншими прикрасами, яким індіанці надавали певні магічні властивості. Їх вішали над місцем сну або при вході до індіанського житла. Згідно із віруваннями деяких племен Північної Америки, сни, які сняться мешканцям дому, повинні були пройти через цей амулет. Густа сітка мала пропустити тільки добрі сни та затримувати погані, які гинули з першими променями сонця.

Ловець снів: цікаві факти про походження, схеми, ловець снів фото
Ловець снів: цікаві факти про походження, схеми (фото – колаж)

Сьогодні ловець снів – це популярний сувенір, який часто купують туристи в магазинах із сувенірами. У зв’язку із модою на New Age батьки вішають ловців снів як амулети, що повинні приносити щастя, в дитячих кімнатах або автомобілях.

У вас висить ловець снів над ліжком? Над дверима або вікном квартири? Згідно з легендою вони дозволяють фільтрувати сни. Спрямовують позитивні емоції стримувати негатив, інакше кажучи, всі кошмари, які ви бачите вночі. Сьогодні ми дізнаємося повір’я, які розповідають цікавий міф про походження ловців снів.

Походження ловців снів

Ловці снів з’явилися в індіанському племені, яке у 60-х роках почало створювати ці популярні саморобні об’єкти, щоб продавати туристам у резерваціях. Ці красиві речі є частиною їхньої культури та традицій.

Оджибве живуть у Північній Америці, часто їхні поселення можна знайти в Онтаріо, Вісконсіні й Міннесоті. Для створення цих речей вони використовували волокна кропиви, зв’язані по колу у вигляді павутини, а також вербу. Ловці снів мали не дуже великий діаметр, близько 10 сантиметрів.

Їх продавали, говорячи, що завдяки їм, людям не будуть снитися кошмари, вони відженуть погану енергію та злих духів. Цікаво, що багато племен критикували оджибве за продаж цих об’єктів. Вони казали, що, роблячи це, вони втрачають справжнє містичне та духовне значення ловців снів, оскільки туристи купували їх тільки з естетичних міркувань.

Незважаючи на критику, протягом 60-х років ловці снів стали одним з найбільш продаваних об’єктів в Америці, а потім і по всьому світу.

Функція ловців снів

Ловця снів слід повісити на узголів’я ліжка або над дитячим ліжечком. Вони розвіють кошмари або погані видіння, які бачать деякі люди час від часу. Для оджибве ці об’єкти працювали так: ловці снів фільтрувати нічні сни. Коли ви спите, кошмари або погані відчуття потрапляють у центральну павутину. Тим часом хороші сни і позитивні відчуття проходять під нижнім пір’ям, щоб потроху дістатися до нас. Коли настає світанок, тепле світло сонця відганяє кошмари, і вони зникають з ловця снів назавжди. Круто, чи не так?

Ловець снів схеми
Ловець снів схеми

Легенда оджибве про ловців снів

Ця традиція також заснована на легенді оджибве. Їхньою центральною фігурою була гарна жінка на ім’я Асібікааші. Вона також була відома як “жінка-павук”, але це не мало жодних негативних смислів, адже ця красива жінка піклувалася про всі істоти в світі.

Вона нахилялася над колискою або дитячим ліжечком, щоб створити невидиму павутину, прекрасну і тонку тканину, яка могла впіймати будь-який кошмар і прогнати його. Нічого поганого не могло статися з людиною, якщо Асібікааші була поруч. Весь негатив застрягав у її сітці до світанку, коли яскравість ранку оновлювала все хороше і проганяла все погане. Безсумнівно, це красива історія.

Варто також додати, що існує інша версія щодо того, як працюють ловці снів. Плем’я Лакота, зі свого боку, мало інше пояснення, про яке вам цікаво буде дізнатися:

Нічні кошмари і негативна енергія проходили крізь павутину, поки не зникали, а хороші сни залишилася в пастці в центрі, а потім акуратно прослизали по пір’ям вниз, щоб дістатися до нас і огорнути спокоєм і розрадою. Погане зникає, а добре потрапляє в пастку.

Ловець снів – чудова традиція. Ми не можемо сказати, чи вони дійсно відганяють подалі погану енергію чи ні, але в будь-якому випадку, завжди приємно мати їх поруч.

Пам’ятаючи про походження ловців снів та зв’язані з ними традиції, ви віддаєте належне тим північноамериканським племенам, легенди яких все ще живі. Немає значення, якого вони кольору або як вони виглядають: вони прикрасять ваш інтер’єр і можливо відженуть погане.

Схеми ловця снів своїми руками

Найцікавіше, що пастку для снів, можна зробити власноруч! Для цього знадобляться певні матеріали:

  • основа – дерев’яний або металевий круг діаметром 15 – 25 сантиметрів;
  • міцні, товсті кольорові нитки (муліне);
  • бісер різного розміру, пір’їни.

Можна застосувати і інші декоративні елементи.

Схеми ловця снів своїми руками
Схеми ловця снів своїми руками
Схеми ловця снів своїми руками
Схеми ловця снів своїми руками

Читати також:

Ідеї різдвяного декору

Плетіння з паперових трубочок

Ідеї підхвати для штор своїми руками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.