Використання яєчної шкаралупи як добрива: методи застосування
Багато людей не знають, що яєчну шкаралупу можна використовувати для підживлення рослин. Про ефективні способи її застосування читайте у цій статті.
Яєчна шкарлупа є важливим добривом, оскільки на 90% складається з карбонату кальцію, необхідного для здорового росту рослин, а інші 10% містять елементи, такі як цинк, марганець, фтор та ще понад 20 інших мікроелементів, що покращують врожайність рослин. Для отримання хорошого врожаю достатньо просто роздрібнити шкаралупу, розподілити її по грядках та внести у ґрунт.
Яєчна шкарлупа є природним джерелом вапняку, схожим за дією на крейду або вапно. Таким чином, вона не лише добре підгодовує ґрунт, але й розкислює його, поліпшуючи його структуру.
Порошок яєчної шкарлупи можна застосовувати для добрива ґрунту під молоді саджанці, через те, що він стимулює їхній ріст. Він особливо ефективний для розсади помідорів, перцю та капусти.
Використання шкарлупи особливо корисне для культур, що потребують нейтрального або слаболужного ґрунту, таких як пасльонові, капуста, бобові, гарбузи, коренеплоди, цибуля та зелень.
Ще однією важливою властивістю шкарлупи є її здатність розпушувати ґрунт, знижуючи його щільність і покращуючи водопроникність та доступ повітря до коренів рослин.
Якщо у вас є велика кількість яєчної шкарлупи, її можна розкидати навколо стовбурів дерев, де вона служитиме як корисна мульча. Це особливо корисно для культур, що мають насіння кісточки: вишня, черешня, слива, гумі та абрикос.
Деякі рослини не добре підживлювати яєчною шкаралупою, серед них: горох, огірок, суниці та полуниця, кабачок.
Для приготування добрива з яєчної шкарлупи потрібно промити її водою, просушити та подрібнити. Важливо пам’ятати, що тільки “сиру” яєчну шкарлупу можна використовувати як добрива, оскільки після варіння вона втрачає свої властивості.
Щоб розмолоти шкаралупу на дрібну крихту, можна скористатися кавомолкою або ступкою.
Для зберігання яєчної шкаралупи краще використовувати паперові пакети та тримати їх у сухому, теплому місці.
Настій яєчної шкаралупи для поливу рослин
Розведену у воді настій яєчної шкаралупи можна використовувати для поливу рослин. Є два способи приготування настою:
- Залити один стакан порошку чотирма склянками теплої води та залишити настоюватися на протязі двох тижнів. Таким добривом слід поливати квіти раз на місяць.
- На 1 літр окропу взяти 2 ст. ложки порошку. Цей спосіб швидший, оскільки настоюється рідина лише 5 днів.
Не слід застосовувати яєчну шкаралупу для азалії, камелії, гарденії, пеларгонії, гортензії, братків та папороті, оскільки вони вимагають кислого ґрунту, а шкаралупа знижує його кислотність.
Для поливу розсади або дорослих рослин на ділянці слід використовувати 2 склянки на квадратний метр.
Також, шкаралупу можна додавати безпосередньо в ґрунтову суміш як засіб боротьби з бактеріальним захворюванням рослин “чорна ніжка”.
З яєчної шкаралупи можна виготовити ефективний дренаж для кімнатних квітів. Шматочки шкаралупи слід насипати на дно вазонів товщиною 1-1,5 см, а також можна додавати це добриво безпосередньо до ґрунту, використовуючи 1/3 чайної ложки порошку на один горщик.
Варто пам’ятати, що перевищення норми може негативно вплинути на деякі кімнатні рослини через надлишок кальцію в ґрунті.
Цікаво почитати:
Кавова гуща, як добриво для рослин ☕