Вишні – один з найулюбленіших наших літніх фруктів. Вони не тільки додають яскравий колір та приємний смак різноманітним стравам, але й мають багато корисних властивостей для організму. Якщо ви захочете зберегти ці чудові плоди на тривалий час, в’ялені вишні – ідеальний варіант. У цій статті ми розповімо про два способи приготування цукатів з вишень без цукру та з цукром, а також про переваги цього десерту.
В’ялені вишні (цукати) готуємо дома
В’ялені вишні – це смачний та корисний десерт, який можна зробити з додаванням цукру або без нього. Вибір залежить від ваших вподобань та потреб. Незалежно від обраного способу, ви отримаєте насолоду від цього натурального десерту та зможете насолоджуватися вишнями протягом тривалого часу.
З в’яленими вишнями можна готувати різні десерти: кекси, штруделі, пироги, печеня. Вишневі цукати додають до великодньої випічки, до мюслів, у йогурти та ін. Вони додадуть ніжні смакові нотки вашим стравам.
Приготування сухофруктів з вишень без цукру
Підготовка вишень: відберіть свіжі, соковиті вишні. Помийте їх обережно видаліть кісточки, залишаючи якомога більше м’якоті.
Кип’ятимо воду і в неї на 1 літр додаємо 1 ч.л. соди. Викладаємо вишні на друшляк та бланшируємо (ошпарюємо) їх в окропі з содою до 10 секунд. Після цього їх потрібно швидко охолодити. Для цього опускаємо їх в холодну воду, можна з льодом. Цей процес сприяє появі мікро тріщин та виділенню пектину.
Сушка: Розкладіть вишні на деко або тацю. Накрийте їх марлею або сіткою, щоб захистити від комах.
Помістіть деко з вишнями на сонце або у сушку, де температура становить близько 55 градусів Цельсія. На сонці вишні будуть сохнути протягом 5-6 днів, регулярно перемішуйте їх.
В електричній сушці сушимо приблизно 24 години при температурі 55 C.
Перевірка на готовність: в’ялені вишні будуть готові, коли вони перестануть бути липкими на дотик, не будуть залишати соку на руках, але залишаться дещо м’якими.
Зберігайте їх в герметичному пакуванні у прохолодному сухому місці.
Як правильно бланшувати вишні?
Занурте їх в окріп (швидко, на кілька секунд), а потім облийте їх холодною. Можна помістити в посудину, заповнену холодною водою з кубиками льоду, або під струмінь дуже холодної води з-під крана.
Приготування цукатів із вишень
Підготовка вишень: відберіть свіжі, соковиті вишні. Помийте їх обережно видаліть кісточки, залишаючи якомога більше м’якоті.
Пересипте вишні цукром у пропорції 350-400 грамів на 1 кілограм. Добре перемішайте, щоб усі вишні були покриті цукром. Залиште настоюватися годин на 8 краще на ніч.
Злийте сік, що утвориться, закип’ятіть його помішуючи, щоб весь цукор розтопився. Гарячим сиропом залийте вишні та дайте їм настоятися в сиропі 6-8 годин, щоб вони добре просочилися цукром та набули більш насиченого смаку.
Зцідіть сироп з вишень. Його можна використати для просочування бісквітів.
Висушування: після насичення цукром вишні можна висушити, використовуючи той же метод, що й у попередньому рецепті.
Приготуванні в’ялених вишень з цукром надає їм приємний солодкуватий смак. Цукор є природним консервантом, тому в’ялені вишні з цукром мають тривалий термін зберігання. Вони можуть зберігатися до кількох місяців, зберігаючи свій смак та властивості.
Порада! Кісточкові фрукти (вишні, абрикоси, сливи та ін.), можна обробити розчином: 1 частина меду розвести у 2-х частинах води. Розчин трохи нагрійте, щоб мед повністю розчинився, потім охолодіть його. Занурте в нього фрукти та дайте настоятися 10-12 годин. Медовий розчин допоможе зберегти колір, вони стануть глазурованими та ще смачнішими.
Як легко видалити кісточки з вишень?
Якщо ви плануєте приготувати в’ялені вишні, варення або пиріг з вишень, перш за все потрібно позбутися кісточок. Це завдання може здатися складним, але є кілька способів, які зроблять його легшим.
Одним з найпростіших способів є використання чайної ложки з вузькою ручкою. Також можна спробувати витягнути кісточку за допомогою шпильки або зубочистки.
Проколіть вишню з одного боку тонким кінцем ложки, шпилькою або зубочисткою, а потім обережно оберніть її навколо кісточки. Таким чином вишня залишиться майже цілою, без кісточки.
Це кілька простих способів видалити кісточки з вишень без використання спеціальних засобів.
Читати також:
Смачний хлібний квас готуємо дома: 3 рецепти 🍻