Без категорії, Смаколики, Цікаве та корисне

Смачний хлібний квас готуємо дома: 3 рецепти🍻

Смачний хлібний квас готуємо дома: 3 рецепти🍻
Смачний хлібний квас готуємо дома: 3 рецепти🍻 (фотоколаж)

Хто не любить випити «Живий» хлібний квас у спеку? Сирець втамує спрагу та тонізує. Самотужки вдома приготувати квас зважуються одиниці, хоча – це і не так складно, як може здатися, на перший погляд. Потрібний мінімальний набір продуктів та перевірений рецепт. «Живий» хлібний квас корисний та має приємний на смак.

Зміст

Корисний та смачний хлібний квас рецепти

Багато народів не лише п’ють хлібний квас, а й використовують його, як основний інгредієнт для приготування багатьох національних страв. «Живий» квас сприяє перетравлюванню їжі. Він є корисним при виснаженні, позитивно впливає на серце, обмін речовин, судини та навіть покращує стан шкіри та волосся.

Важливо! Квас готують в посуді, що не окислюється.

Класичний рецепт хлібного квасу

Інгредієнти:

  • чорний хліб — 400 г;
  • дріжджі (не сухі) — 25 г;
  • цукор — 150 г;
  • вода — 4 л.

Кількість готового продукту, час приготування: 3,5 л квасу, 24–48 годин.

Інструкція приготування класичного хлібного квасу крок за кроком

Наріжте хліб на невеликі скибочки. Попередньо розігрійте духовку до 160-170°C.

 Викладіть порізаний хліб на деко та сушіть в духовці приблизно 15 хвилин. Стежте, щоб сухарики не підгоріли.

Закип’ятіть воду, додайте цукор та перемішайте доки цукор повністю не розчиниться. Остудіть сироп до температури 25-30 C і тоді додайте дріжджі.

Зверніть увагу, що температурний режим важливий: низька температура не сприятиме бродінню дріжджів, а при вище 45 C гинуть.

Ретельно перемішайте та закрийте ємність марлею чи рушником. Залиште її на 24 години, щоб дати квасу “дозріти”.

Якщо ви бажаєте отримати квас з більш насиченим смаком, залиште його “дозрівати” протягом 48 годин. Витримавши необхідний час, перецідіть напій та охолодіть!

Сусло можна використовувати кілька разів.

Помістіть сусло в банку, накрийте марлею або тканиною, поставте в холодильник. Регулярно додавайте трохи цукру та перемішуйте.

Щоб приготувати квас із сусла, вийміть його з холодильника та дайте постояти кілька годин при кімнатній температурі. Додайте порцію сухарів та залийте водою з цукром.

Квас з сусла дозріває швидше. Процідіть через 12 годин.

Квас з сусла дозріває швидше. Процідіть його через 12 годин та насолоджуйтесь свіжим і смачним хлібним квасом.

М’ятний квас із житнього хліба

М’ятний квас із житнього хліба – оригінальний рецепт, який додасть різноманіття до смаку класичного хлібного квасу. Окрім води, для його приготування можна взяти березовий сік.

Інгредієнти:

  • хліб чорний — 200 г;
  • вода — 2 л;
  • цукор — 80 г;
  • м’ята — 5 г сухої або пучок свіжої;
  • сухі дріжджі — 6 г;
  • родзинки — 25 г.

Процес приготування цього квасу становить близько 24 годин, та краще настоювати його 48 годин. Як результат, ви отримаєте 1,5 літра освіжаючого напою.

Приготуйте сухарики з чорного хліба. Закип’ятіть воду. Залийте м’яту та сухарі. Посудину обмотайте та залиште настоюватися протягом 5 годин.

Після цього процідіть сусло через друшляк. Розведіть в суслі дріжджі та цукор, і знову обмотайте та покладіть її в тепле місце на 8 – 12 годин.

Процідіть квас через кілька шарів марлі та розлийте його у підготовлені скляні пляшки або банки. Додайте в кожну з них родзинки. Поставте квас у холод. Коли родзинки піднімуться на поверхню, квас можна споживати.

Хлібний квас з родзинками без дріжджів

Існує спосіб приготування хлібного квасу з родзинками без використання дріжджів. Родзинки містять дикі дріжджі, які запускають процес бродіння.

Важливо! Для приготування закваски родзинки не миють перед використанням.

Інгредієнти:

  • вода — 2 л;
  • чорний хліб— 150 г;
  • немиті родзинки — 25 г;
  • цукор — 80 г.

Цей квас потребує тривалого процесу “дозрівання” – до 4 днів. Але результат вартий зусиль: ви отримаєте 1,5 літра смачного квасу.

Інструкція приготування хлібного квасу з родзинками крок за кроком

Спочатку тонко наріжте хліб на невеликі скибочки. Розігрійте духовку до 160-170 °C і викладіть скибочки на деко. Сушіть їх у духовці протягом 10-15 хвилин. Стежте, щоб сухарики не підгоріли. Регулярно їх перемішуйте.

Закип’ятіть воду, сухарики, залийте окропом, додайте 40 грамів цукру та перемішайте. Дочекайтеся, доки закваска охолола до температури, яка трохи вища за кімнатну.

Додайте родзинки до сусла, перелийте все в підготовлену посудину для бродіння (банку або каструлю). Покладіть його в тепле, темне місце, обгорніть рушником та залиште настоюватися, поки почнеться процес бродіння. Протягом доби на заквасці з’явиться піна та можна буде почути шипіння.

Після 48 годин з початку бродіння процідіть настій через кілька шарів марлі, додайте 40 грамів цукру, щоб запустити процес карбонізації (насичення вуглекислим газом).

Сусло можна повторно використовувати до 4 разів. Додайте 40 грамів цукру, трохи хліба, родзинок та поставте наступну партію.

Розлийте квас по пляшках, банках, але не по краї — залишіть невеликий простір для повітря. Надійно закрийте їх та помістіть на 6 годин у темне, тепле місце. Щогодини дещо відкривайте кришку, щоб знизити тиск. Після завершення процесу карбонізації охолодіть квас та насолоджуйтесь його неповторним смаком.

Читати також:

Готуємо ніжні сирники покроковий рецепт, фото 🍽️

Фруктова пастила: кращі рецепти 🍑🍌🍒

Смачний пляцок з ревеню (румбамбару): рецепт з фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.