Мирт звичайний

Мирт звичайний (лат. Myrtuscommunis) – вид рослин роду мирт родини миртових. Батьківщина – південне (Середземномор’я, Північна Африка). Мирт прекрасна  вічнозелена деревна рослина з якою пов’язують багато легенд. В античну епоху він був атрибутом богині Венери та її трьох служниць, символом краси та молодості. У добу ж Ренесансу мирт став символізувати вічну любов і подружню вірність. У Римі та Греції голову молодої прикрашали миртовим вінком. Також, було прийнято дарували миртове деревце на весілля – символ щастя.

Мирт росте до 3 му висоту, має темно-зелені листочки,які містять ефірну олію. Цвіте білими пухнатими квітками. Молоді пагони мирту чотиригранні, злегка волосисті; старші в розрізі майже округлі, сірі або сіро-коричневі, голі, з бурою корою. Листя супротивне, довжиною 2-5 см і 1-2 см шириною, яйцеподібне або ланцетне, гостре, голе, шкірясте, блискуче, темно-зелене, ароматне. Квіти пазушні, одиночні, білі, до 2 см в діаметрі. Плід – темно-синя  їстівна ягода, до 1 см  у довжину.

Розмноження та догляд за миртом звичайним

мирт звичайний, мирт фото догляд, засох мирт, мирт в домашніх умовах фото, як доглядати за миртом, мирт уход, мирт в домашних условиях, цветы миртПри хорошому догляді миртове дерево здатне жити дуже довго і досягати висоти 1 метра або й більше. Горщик у з миртом розміщають у світлому, добре провітрюваному місці. Потрібно також часто обприскувати. Полив середній м’якою водою, не допускати пересихання ґрунту або застою вологи. Весною при необхідності пересаджують з додаванням свіжої землі. Молоді рослини пересаджують щорічно. З березня по вересень регулярно підживлюють, в інший час рідше. Літом мирт краще переносити на свіже повітря. Зимою температура не повинна бути більша 10º С, полив обмежений. Цвіте з червня по жовтень.

Мирт добре піддається формуванню, невибагливий, швидко росте. Обрізати потрібно потрохи, регулярно (сильна обрізка може зашкодити цвітінню).  Коли молоді пагони досягають 30 см., їх прищипують, стимулюють ріст у товщину. Гілки обрізають в залежності від їх положення на кроні, залишаючи 1-5 пар листків. Старі рослини обрізають  при довжині пагонів 5 см., залишаючи 1-2 пари листків. Гілки направляються в основному вверх для чого використовують проволоку. Товсті гілки фіксують натяжними пристроями. Зрізані  черенки використовують для розмноження при нижньому підігріві ґрунту. Також розмножують посівом насіння під скло навесні.

Різновиди та форми мирту:

«Microphylla» – мирт  з дрібними листочками;

«Variegata» –  мирт  з строкатим листям; «Leiocarpa» –  мирт  із білими плодами; «Latifolia» – мирт  із досить широкими лисками.

Хвороби і шкідники яким піддається мирт

Білокрилка, мучнистий червець, щитівка, хворіють п’ятнистістю. При занадто теплій температурі в зимовий період опадає листя.

You may also like...

Залишити відповідь