Як правильно сформувати крону лимона??

Фото лимон з плодамиВи хочете виростити лимон у дома? Як його правильно сформувати, щоб отримати правильну і густу крону, треба знати, як формується крона лимона. Якщо лимон щеплений черенком, то його можна формувати без штамба. Якщо вирощуєте з кісточки, як кімнатну рослина, то висота штамба має бути до 15см.

Перед, тим як почати формування крони лимона, треба дізнатися, як він повинен розвиватися, що потрібно для хорошого росту. Його біологічні особливості. Лимон, плодоносна рослина. Щоб він кожним роком дарував більшу кількість лимонів, треба його правильно доглядати. Якщо лимонне деревце не формувати, або не підживлювати, то це буде тільки гарне деревце.

Першим побіг вертикальна втеча – це нульова черга. Приблизно до року або через рік, виростають перші бокові пагони- це перша черга. Треба залишити 4 бокові пагони, решту обрізати. Коли на перших бокових виростуть ще пагони – це друга черга. Далі на них виростають ще пагони – це третя черга, потім четверта, п’ята і так далі. На пагонах четвертої черги на лимоні вже можуть з’явитися перші квіти і плоди.

Формування робиться поетапно. Коли перший вертикальний пагін виросте до 25 см., його обрізають, лишають на ньому чотири, добре розвинені бруньки, які розташовані в різних напрямках.  З цих бруньок виростуть перші скелетні гілки. Коли перші гілки виростуть до 30 см. їх треба прищепити. Гілки кожної нової черги необхідно обрізати, але вони мають бути коротшими від гілок попередньої черги на 5см. Тобто довжина гілок другої черги – 25см, третьої – 20см., четвертої – 15см., і так далі.

Формування робиться поетапно. Коли перший вертикальний пагін виросте до 25 см., його обрізають, лишають на ньому чотири, добре розвинені бруньки, які розташовані в різних напрямках. З цих бруньок виростуть перші скелетні гілки. Коли перші гілки виростуть до 30 см. їх треба прищепити. Гілки кожної нової черги необхідно обрізати, але вони мають бути коротшими від гілок попередньої черги на 5см. Тобто довжина гілок другої черги - 25см, третьої - 20см., четвертої - 15см., і так далі.

Пагони лимона, що ростуть вгору називають  жировими.  Іноді буває, що вже на першому році свого росту лимон починає плодоносити. Плодоносні пагони, зазвичай горизонтальні і розміщуються у верхній частині крони. На них з’являється багато зав’язей, які стануть не пустоцвітом, а дадуть плоди.

По мірі росту і формування лимону, старіші пагони перших черг будуть відмирати. І щоб вони не забирали корисні речовини та живлення потрібне  для росту нових пагонів, їх треба своєчасно обрізати. Жирові пагони бажано обрізати також зовсім.

Обрізання треба проводити поступово, так як, якщо зрізати велику кількість пагонів, лимон ослабне і може навіть загинути. Обрізка поділяють на два види: коротка і довга. Коротко обрізати втечі необхідно  для того, щоб сформувати нові сильніші пагони. Довга обрізка, щоб сформувалися плодові бруньки.

Проводити обрізку краще весною в березні, коли на лимоні з’являються бутони. Якщо лимон вже плодоносить, то після збору урожаю. Якщо зрізати пагони осінню і зимою, то наступного року лимон дасть більше плодів.

Необхідно своєчасно прищипувати пагони, щоб крона правильно формувалася. Тільки побачите зайві пагони – видаліть їх. Цвіт також необхідно проріджувати, щоб під час сильного цвітіння, рослина  сильно не ослабла. Може бути багато цвіту, але зав’язі плодів не утворюватимуться. Також великий урожай лимонів призведе до виснаження і на наступний рік плодів не буде. Проріджуючи бутони – видаліть більш слабкі. Коли буде мало бутонів, вони отримають більше живлення і утворюється більше зав’язей.

Якщо лимон старий і дає уже мало плодів, його треба «відновити». Треба слабкі пагони обрізати коротше – це дасть можливість розвиватися новим паросткам. Якщо правильно робити обрізку і підживлення лимона, то дерево буде приносити плодоносити не один рік.

Читати також:

Як сформування бонсай з самшиту

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому

Розмноження та догляд за миртом звичайним

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.