- Розмноження та догляд за миртом звичайним
- Різновиди та форми мирту
- Хвороби і шкідники яким піддається мирт
Мирт звичайний (лат. Myrtuscommunis) – вид рослин роду мирт родини миртових. Батьківщина – південне (Середземномор’я, Північна Африка). Прекрасна вічнозелена деревна рослина з якою пов’язують багато легенд. В античну епоху він був атрибутом богині Венери та її трьох служниць, символом краси та молодості. У добу ж Ренесансу він став символізувати вічну любов і подружню вірність. У Римі та Греції голову молодої прикрашали миртовим вінком. Також, було прийнято дарували миртове деревце на весілля – символ щастя.
Мирт росте до 3 метрів у висоту, має темно-зелені листочки, які містять ефірну олію. Цвіте білими пухнатими квітками. Молоді пагони чотиригранні, злегка волосисті; старші в розрізі майже округлі, сірі або сіро-коричневі, голі, з бурою корою. Листя супротивне, довжиною 2-5 см. і 1-2 см. шириною, яйцеподібне або ланцетне, гостре, голе, шкірясте, блискуче, темно-зелене, ароматне. Квіти пазушні, одиночні, білі, до 2 см. в діаметрі. Плід – темно-синя їстівна ягода, до 1 см. у довжину.
Розмноження та догляд за миртом звичайним
При хорошому догляді миртове дерево здатне жити дуже довго та досягати висоти 1 метра або й більше. Горщик у зним розміщають у світлому, добре провітрюваному місці. Потрібно також часто обприскувати рослину. Полив – середній, м’якою водою, не допускати пересихання ґрунту або застою вологи. Весною при потребі пересаджують з додаванням свіжої землі. Молоді миртові деревця пересаджують щорічно. З березня по вересень регулярно підживлюють, в інший час рідко. В кінці весни мирт краще винести на свіже повітря. Зимою температура не повинна бути більша 10º С, полив обмежений. Цвітіння з червня по жовтень.
Мирт добре формується, невибагливий, швидко росте. Обрізати потрібно потрохи, регулярно (сильна обрізка може зашкодити цвітінню). Коли молоді пагони досягають 30 см., їх прищипують, стимулюють ріст у товщину. Гілки зрізають в залежності від їх положення на кроні, залишаючи 1-5 пар листків. Старі рослини обрізають при довжині пагонів 5 см., залишаючи 1-2 пари листків. Гілочки направляються в основному вверх для чого використовують проволоку. Товсті гілки фіксують натяжними пристроями. Зрізані черенки використовують для розмноження при нижньому підігріві ґрунту. Також розмножують посівом насіння під скло навесні.
Різновиди та форми мирту:
- «Microphylla» – мирт з дрібними листочками;
- «Variegata» – мирт з строкатим листям;
- «Leiocarpa» – мирт із білими плодами;
- «Latifolia» – мирт з досить широкими лисками.
Хвороби і шкідники яким піддається мирт:
Білокрилка, мучнистий червець, щитівка, хворіють п’ятнистістю. При занадто теплій температурі в зимовий період опадає листя.
Читати також:
🌳 Як сформувати бонсай з самшиту?