Дім, сад та рослини

Місячний посівний календар на листопад 2023 року

Місячний посівний календар на листопад 2023 року: що та коли краще робити

У листопаді городникам посівний календар стане незамінним помічником, допомагаючи визначити оптимальний час для різних сільськогосподарських робіт. Місяць листопад вимагає від нас активної підготовки до зими, включаючи посадку зимових культур та плодових дерев, перекопування ґрунту та мульчування. Це також час, коли ми готуємо наші рослини до холоду, укриваючи їх та збираючи опале листя для створення компосту.

Майбутній врожай та зростання рослин сильно залежать від фази місяця та дня місячного циклу. Відповідно до місячного посівного календаря на листопад 2023 року, ви зможете визначити найбільш сприятливі дні для посадки рослин, а також дні, коли краще утриматися від робіт на городі.

Поради, як виростити здорову розсаду дома? 🌱🍅🥒

Місячний календар на листопад 2023 року

Місяць молодик та в повню пригнічує розвиток рослин, тому сіяти та пересаджувати рослини у ці дні недобре. Місяць, що зростає сприяє розвитку надземних частин рослин (зелень та все, що приносить урожай над ґрунтом). Спадний місяць – сприяє розвитку коріння та бульб. У ці періоди місяця краще працювати з коренеплодами, цибулинними та бульбовими культурами.

Місячний посівний календар на листопад 2023 року

Сприятливі дні – зелений колір, несприятливі – сірий.

Місячні фази на листопад 2023 року:

  • повний місяць: 27 листопада;
  • молодик – 12-14 листопада;
  • зростаючий місяць: з 14 по 26 листопада;
  • зменшений місяць: з 1 по 12 листопада і з 28 по 30 листопада.

Завдяки цьому місячному календарю на листопад 2023 можна спланувати роботи з рослинами ефективно.

Місячний посівний календар на листопад 2023 року, що містить рекомендації на кожен день:

1 листопада – збір врожаю та вигонка зелені. Можна перекопувати та мульчувати ґрунт, зробити укриття на зиму троянд та клематисів, гортензій та ін. Можна обрізати та доглядати за деревами, білити стовбури, обробити сад від шкідників. Варто утриматися від пересадки рослин.

2-4 листопада – дні відзначаються високою родючістю. Ідеальний час для посадки озимої цибулі та часнику, сівби шпинату, петрушки та овочів у теплиці. Дні підходять для посадки багаторічних квітів та підзимового посіву однорічників. Якщо тепло садіть плодові дерева. Варто утриматися від збору урожаю для тривалого зберігання та обробки рослин хімікатами.

5-6 листопада – неврожайні дні. Рекомендується перекопування, внесення добрив та мульчування ґрунту, викопування цибулин квітів. Можна вкрити на зиму квіти, зробити санітарну обрізку дерев та чагарників. Не рекомендується садити, поливати та підживлювати рослини.

7-9 листопада – посів зелені та салатів на підвіконні або в теплиці, а також виконувати перекопування та мульчування ґрунту. Сприятливий час для посадки озимих культур та багаторічних квітів. Можна обрізати, білити дерева, косити газон та підрізати зелену огорожу, а також доглядати за виноградом.

10-11 листопада – рекомендується виконати підзимовий посів моркви, зелені та буряка, поливи рослин та внесення добрив, але не хімікатів. Сприятливий час для посадки будь-яких квітів та укриття квітів на зиму. Можна посадити плодові дерева.

12-14 листопада – період молодика. Краще утриматися від роботи з рослинами.

15-16 листопада – садимо цибулю та часник. Проводимо викопування коренеплодів для зберігання, перекопування, розпушування та мульчування ґрунту. Можна садити квіти та викопувати цибулини для зберігання, обрізати дерева та кущів, проводити мульчування, укриття на зиму молодих саджанців.

17-18 листопада – сприятливі дні для посіву на вигонку зелені, буряка, проріджування проростків, а також внесення добрив. Полив рослин, обрізка винограду та полуниці, а також обробка озимих культур від хвороб і шкідників. Можна садити багаторічні та цибулинні квіти, обрізати дерева та кущі..

19-20 листопада – не рекомендується проводити посіви та посадку більшості культур, а також полив та підживлення рослин. Прополіть бур’яни, перекопуйте ґрунт, викопуйте цибулини квітів. Можна обрізати хворі та сухі гілки, зібрати плоди з дерев та згребсти листя для компосту.

21-22 листопада – дні родючі. Підходять для посіву різних овочів та мульчування саджанців. Можна проводити побілку. Підгодовувати та поливати рослини можна, але з обережністю, і не варто обробляти їх хімікатами.

23-24 листопада – мульчування грядок із багаторічними квітами та озимими культурами. Також можна укривати на зиму троянди, гортензії, виноград та молоді дерева. В саду проводять обрізку та побілку. Пересадку рослин, укорінення, полив та підгодовування краще відкласти на інший час.

25-26 листопада – садимо цибулю, часнику, моркву, редис та петрушки. Проводимо збирання урожаю для зберігання. Також ці дні підходять для вигонки на зелень. Можна посіяти квіти, що вимагають стратифікації, побілити дерева та очистити стару кору. Уникайте пересадки рослин та пошкодження коріння.

27-28 листопада – уникайте роботи з рослинами у дні повного місяця.

29-30 листопада – дні місяця є родючими. Можна посіяти озимі культури та рослини в теплиці та на підвіконні. Слід мульчувати культури, вносити органічні добрива. В саду проводити побілку, укриття дерев на зиму. Не рекомендується обробляти рослини отрутохімікатами.

Читати також:

9 фраз яких варто уникати при розмові з дітьми 🧑

Привітання з днем народження: українською мовою

Кавова гуща, як добриво для рослин ☕

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.