Саморозвиток , Цікаве та корисне

9 фраз яких варто уникати при розмові з дітьми 🧑

9 фраз яких варто уникати при розмові з дітьми 🧑
Деякі фрази, сказані батьками, можуть негативно впливати на життєвий шлях дитини. Ми часто не приділяємо увагу словам. Але, дитячий мозок вразливий до слів, сказаних батьками, та сприймає їх як вказівки до дій. Навіть якщо здається, що дитина не реагує на такі слова. Вони все одно впливають на неї, впливаючи на її підсвідомість та формування її особистості у майбутність.

Незрозумілі фізичні або психічні проблеми, невмотивована агресія, низька самооцінка – все це може бути наслідком неважливих, на перший погляд слів, сказаних у роздратуванні та миттєво забутих як батьками, так і дитиною. У дитинстві кожна фраза батьків може залишити непоправний слід та суттєво вплинути на її подальше життя.

Сила батьківського слова: фрази яких варто уникати при розмові з дітьми

Ось невеликий перелік висловів, яких варто уникати при спілкуванні з малюками.

«Не можна» – без роз’яснення причини заборони

Психологи рекомендують завжди пояснювати причини заборон. Вираз “не можна” без пояснень може викликати бажання дітей зробити все навпаки або приховано виконати заборону. Важливо пояснити дитині, чому певна дія може призвести до неприємних наслідків, що сприяє формуванню в них почуття відповідальності за власні вчинки.

«Хороші хлопчики або дівчатка так не поводяться»

Постійні повчання про те, як хлопці або дівчата повинні поводитися, можуть залишити глибокий слід у психології дитини. Це може призвести до того, що хлопчики стануть пригнічувати свої емоції, а дівчата відчуватимуть комплекси.

«Це дрібниці / пусте»

Фахівці наголошують на важливості поваги до почуттів дитини. Те, що на думку батьків є дрібницею, може бути дуже важливим для дитини. Тому, підтримка, розуміння та пропозиція допомоги у сумному моменті можуть значно полегшити стан дитини.

«У тебе не вийде, не роби – розіб’єш / зламаєш!»

Психологи рекомендують давати дітям можливість вчитися на власних помилках, а не погрожувати негативними наслідками. Вони підкреслюють, що це сприяє розвитку навичок та самостійності у дітей.

«Цікавість вбила кішку або будеш багато знати, скоро постарієш!»

Заохочення дітей ставити запитання та проявляти цікавість є важливим для їхнього інтелектуального розвитку. Відповідаючи на питання, батьки підтримують бажання дитини пізнавати навколишній світ, шукати відповіді, не втрачати цікавості до пізнання нових знань.

Сила батьківського слова: фрази яких варто уникати при розмові з дітьми

«Я ж тобі казала…»

Нагадування дитині про її помилки після того, як сталася неприємність, не завжди є корисним. Фахівці наголошують на важливості надання підтримки в такі моменти, а не критики та повчань. Пам’ятайте, діти копіюють поведінку батьків.

«Ти мене на той світ / в могилу заведеш…»

Такі фрази сприяють розвитку страхів та почуття провини у дітей. Психологи наголошують на тому, що це маніпулятивна поведінка, якої слід уникати.

«Ти незграба, недотепа або …»

Негативні слова, адресовані у бік дитині, можуть призвести до того, що вона почне відповідати на них негативними вчинками. Комунікація та сприяння позитивному спілкуванню є ключовими у взаємодій з дітьми.

«Не будь ябедою, не донось…»

Діти тільки вчиться взаємодіяти з оточенням. Такі фрази можуть спричинити у них страх перед конфліктами з однолітками. Навіть коли дитина зіштовхується з проблемами, важливо надавати їй підтримку та допомогу, щоб вона не відчувала себе самотньою.

Уникайте цих висловів при спілкуванні зі своєю дитиною, і ви сприятимете її психологічному та емоційному розвитку.

Читати також:

Чому потрібно дотримуватися правила трьох хвилин?

15 мотиваційних цитат, що надихнуть будь-кого 🧑

Ефективний тайм-менеджмент: правило 20 хвилин ⌛

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.