Цікаве та корисне

Як допомогти дитині добре підготуватися до НМТ: корисні поради батькам

Як допомогти дитині добре підготуватися до НМТ: корисні поради батькам

Завзятість та впевненість у своїх силах важливі як при складанні НМТ, так і під час підготовки до нього. Батькам варто всіляко сприяти такому напряму почуттів. Старшокласники зазвичай проявляють сильне занепокоєння тим, чи вдасться здати їм на високі бали зовнішнє незалежне тестування, і це душевно виснажує, в той час, як позитивний і впевнений у подоланні всіх труднощів настрій додає ресурсів. Щоб допомогти синові чи доньці добитися гарних результатів на тесті та надалі – вступити в омріяний ВНЗ, слід взяти участь у спільному складанні стратегії досягнення мети й обрати ті підготовчі курси, де буде не тільки ефективно, а й комфортно поновлювати знання. Так, наприклад, у центрі підготовки ЗНОГрант турбуються і про якість знань, і про приємну атмосферу для слухачів, застосовуючи цікаві підходи до викладання та перевірки знань, в тому числі й в ігровій формі. В процесі навчання доречно цікавитися справами дитини, хвалити за прогрес і нагадувати про те, що помилки, без яких рідко обходиться – це тільки аспекти, які потребують додаткової уваги та виправлення, а не ознака її неуспішності.

Курси підготовки до ЗНО: щоб підготовка була послідовною і ґрунтовною

Найбільш дієвим способом підготовки до тестування виправдано вважаються спеціалізовані курси. Так, далеко не кожен підліток здатен постійно підтримувати належний рівень старанності та зібраності й готуватися самостійно. А уроки у репетиторів часто займають більше часу, ніж очікувалося, також можуть виникати зміни у розкладі занять через особисті обставини у викладача або форс-мажори. До переваг надійних курсів відносяться:

  • Програма, що складена спеціально для підготовки до ЗНО – курси передбачають повторення та поглиблення знань з усіх потрібних предметів, з подачею саме тієї інформації, освоєння якої буде піддаватися перевірці.
  • Розподіл слухачів на групи за рівнем підготованості та обраним розкладом, при цьому робота ведеться як у групах, та і з індивідуальним підходом.
  • Використання методик та підходів, ефективність яких доведена вдалим складанням зовнішнього оцінювання попередніми групами відвідувачів курсів.
  • Команда сертифікованих педагогів з високим рівнем предметних знань та досвідом у підготовчих заняттях.
  • Регулярний моніторинг знань, вмінь і навичок з подальшим аналізом виконаних робіт та робота над помилками.

Додатковий плюс – можливість додаткового розбору проблемних тем та відпрацювання матеріалу, упущеного через відсутність учня, у домовлений час, в тому числі й на вихідних. Вкінці проходження курсів проводиться психологічне налаштування учнів, аби національний мультипредметний тест не викликав стресу і надмірної тривоги, адже від спокою та концентрації суттєво залежить успіх його складання.

Денний і тижневий графіки: прокладання чіткого шляху до майбутніх досягнень

Необхідно спільно з майбутнім випускником скласти режим дня та тижня, де буде виділений час на навчання у школі, підготовку до НМТ, позашкільні заняття, підтримання здорового способу життя та відпочинок. На цьому етапі слід проаналізувати розклад гуртків та секцій. Якщо деякі з них не надто важливі для дитини, їх варто тимчасово або й назовсім припинити відвідувати. Грамотний розподіл годин дає змогу не хвилюватися про те, чи все задумане вдасться встигнути, а також спрощує перехід від одного виду діяльності до іншого

Також треба обдумати, наскільки зручно добиратися до місця проведення підготовчих занять. Від цього залежить те, яку форму обрати: очну або віддалену. Для більшості звичне навчання у приміщенні спеціалізованого закладу, з безпосереднім спілкуванням між учнем та викладачем. Коли дорога займає чимало часу, доречно надати перевагу онлайн курсам. Дистанційна робота над повторенням та обновленням знань, за умови хорошої мотивації та самодисципліни учня, достатньо ефективна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.