Саморозвиток , Цікаве та корисне

Уроки життя від Будди Шак’ямуні

Уроки життя від Будди Шак'ямуні
Трохи вічної мудрості в цей день

Ці поради ні до чого вас не прив’язують, але допоможуть змінити життя на краще і відкинути все зайве. (Будда Шак’ямуні (або Сіддхартха Гаутама) – духовний наставник і засновник буддизму в стародавній Індії. Його настанови були записані та зібрані послідовниками).

Починати з малого – це нормально

«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею. Як і мудра людина помалу наповнюється добром».

Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте цим. Якщо ви послідовні та терплячі, то досягнете успіху. Ніхто не отримує все відразу: щасливий той, хто готовий почати з малого і старанно працювати, поки не заповниться глечик.

Думки матеріальні

«Все, що ми з себе представляємо – результат того, що ми думаємо про себе. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слід щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить».

Будда говорив: «Все в нашій свідомості. Ви стаєте тим, про що думаєте ». Щоб правильно жити, ви повинні заповнити свою свідомість «правильними» думками. Погані думки зруйнують вас. Ваше мислення визначає дії, ваші дії визначають результат. Якщо ви зміните своє мислення, ви зміните і своє життя. Будда говорив: «Всі невірні вчинки залежать від мислення. Якщо мислення зміниться, чи залишаться погані проступки? »

Прощайте

«Ненависть ніколи не припинить ненависті в цьому світі. Тільки любов покладе їй край. Це древній закон».

Коли ви звільняєте тих, хто укладений у в’язницю непрощення, ви звільняєте з цієї в’язниці й себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться прощати, вчіться прощати якомога швидше. Будда сказав: «На світі не існує пожежі більш сильної, ніж пристрасть, акули лютішої, ніж ненависть, і урагану більш спустошливого, ніж жадібність».

Ваші вчинки мають значення

«Якщо є щось, що варто робити, робіть це від щирого серця»

Щоб розвиватися, ви повинні діяти щодня. Прислів’я говорить: «Бог дає кожному птахові хробака, але не кидає його в гніздо». І якщо ви взялися за щось, вкладіть у справу всю душу.

Намагайтеся зрозуміти

«Відповідайте завжди тільки добром, тільки так можна зробити цей світ кращим. Відповідайте добром або не відповідайте ніяк. Якщо ви відповідаєте злом на зло, то зла стає більше ».

Стівен Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім постарайтеся, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, але важко зробити: ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти точку зору іншої людини. Коли ви відчуєте, що гнівайтесь, забудьте про це. Вислухайте інших, зрозумійте їх точку зору, і ви знайдете спокій. Більше концентруйтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж мати рацію.

Керуйте своїм розумом, думками

«Приборкання думки, ледь стримуваної, що спотикається де попало, – благо. Приборкана думка приводить до щастя».

Хто переможе себе, той сильніше будь-якого владики. Щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі. Ви можете подумати «я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». На це я відповім: ви не можете заборонити птахові пролетіти над вами, але безсумнівно, ви можете перешкодити йому звити гніздо у вас на голові.

Живіть в гармонії

«Перемога приносить ненависть. Переможені живуть в муках. Щасливі умиротворені, що зреклись перемог та поразок».

Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Часто ми можемо захопитися пошуками зовні, щоб відвернутися від правди. Гармонія – це не нова робота, не нова машина або новий шлюб, гармонія – всередині вас самих.

Будьте вдячні

«Здоров’я – найбільший дар, задоволеність – найкраще надбання».

Завжди є щось, за що варто бути вдячним. Не всі змогли прокинутися сьогодні вранці, вчора хтось заснув востаннє. Хтось щодня бореться з тяжкою недугою. Вдячне серце зробить вас великим.

Ніхто за вас не пройде ваш шлях

Ніхто нас не врятує, окрім нас самих. Ніхто не може цього, і ніхто не зробить це за нас. Ми самі маємо пройти цей шлях.

Будьте вірні тому, що Ви знаєте

«Як міцна скеля не може бути зрушена вітром, так мудреці непохитні серед хули та похвал».

Ми знаємо багато, але не завжди робимо те, що знаємо. Якщо ви зазнаєте невдачі, це станеться не тому, що ви не знали як вчинити; це відбудеться через те, що ви не зробили того, що знали. Будьте віддані собі.

Діліться щастям

«Тисячі свічок можна запалити від єдиної свічки, але життя її не стане коротшим від цього. Щастя не стає менше, коли ним ділишся».

Щастя не тільки не стає менше, його стає більше. Тому не ховайте його від людей, робіть ближніх добрішими.

І наостанок, головне: «Не вірте всьому, що говорять, але перевіряйте все на власному досвіді. Будьте самі собі дороговказним світлом».

Любов все лікує

Ненависть не подолаєш ненавистю, тільки любов’ю – це вічне правило.

Відпустіть, і воно завжди буде вашим

Ви втрачаєте тільки те, за що тримаєтесь.

Читати також:

70 речей, які необхідно викинути прямо зараз

Осінні прикраси інтер’єру: фото гарних ідей 🎃

Новорічні іграшки своїми руками 60 фото ідей🎄🎅

1 thought on “Уроки життя від Будди Шак’ямуні

Comments are closed.