Насіння – це зародки рослин з початковим вмістом поживних речовин, які необхідні для їхнього розвитку.
Насіння – чудове джерело клітковини, що містить здорові мононенасичені жири, поліненасичені жири, багато важливих вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Саме тому воно надзвичайно поживне. Насіння може допомогти знизити рівень цукру в крові, холестерину та артеріального тиску.
Найкорисніші види насіння: льону, насіння Чіа, кунжуту, конопляне, гарбузове, соняшникове.
Насіння льону
Прекрасне джерело клітковини та омега-3 жирів, зокрема альфа-ліноленової кислоти. Але, жири омега-3 містяться в волокнистій зовнішній оболонці насіння, яку людина не може легко перетравити. Тому, якщо ви хочете підвищити рівень омега-3, краще з’їсти подрібнений льон. Багато досліджень підтверджують, що насіння льону може понижувати рівень холестерину, артеріальний тиск та, навіть, ризик розвитку раку.
Насіння Чіа
Подібне на насіння льону за своїми властивостями, також є джерелом омега-3 жирів та інших поживних речовин. Цікавим є те, що вживання 37 грамів насіння чіа на день протягом 12 тижнів сприяє зниженню артеріального тиску та рівня декількох запальних хімічних речовин, включаючи С-реактивний білок.
Конопляне насіння
Це насіння є прекрасним джерелом вегетаріанського білка. У ньому міститься більш як 30% білка, а також всі незамінні амінокислоти, які організм не може виробляти самостійно. Олія, виготовлена з цього насіння, може допомогти у лікуванні екземи та інших хронічних запальних процесів.
Насіння кунжуту
Переважно споживають в Азії, а також у західних країнах як частину пасти, яка називається тахіні. Насіння кунжуту є найвідомішим дієтичним джерелом лігнанів. Сезамін з насіння кунжуту може бути перетворений вашими бактеріями кишківника в інший тип лігнану, у так званий ентеролактоном. Ентеролактон, своєю чергою, може діяти як естроген, а низький його рівень в організмі, в деяких випадках, може вказувати на хвороби серця.
Гарбузове насіння
Є одним з найпоширеніших джерел фосфору, мононенасичених жирів і омега-6 жирів. Це насіння може допомогти поліпшити стан здоров’я серця і симптоми розладів сечовивідних шляхів. Наприклад, гарбузове насіння може допомогти знизити ризик виникнення каменів у сечовому міхурі, зменшуючи кількість кальцію в сечі. Камені сечового міхура схожі на камені в нирках. Вони утворюються, коли певні мінерали кристалізуються всередині сечового міхура, що призводить до дискомфорту в животі.
Насіння соняшника
Насіння соняшника є джерелом значної кількості білка, мононенасичених жирів та вітаміну Е. Ці його характеристики сприяють зниженню ризику серцевих захворювань. Наприклад, регулярне вживання соняшникового насіння більш ніж п’ять разів на тиждень допомагає знизити рівень С-реактивного білка, ключового фактора, що спричиняє запальні процеси в організмі. Крім того, з насіння соняшника можна приготувати такі натуральні солодощі, як халва.
Не зважаючи на численні переваги, варто зазначити, що надмірне споживання цього насіння може завдати шкоди організму.
Продукт не можна споживати людям, які мають такі хвороби: коліт, ентероколіт, подагра, виразка шлунка.
Шкідливість полягає у великому вмісті олій та вуглеводів. Також, слід зауважити, що насіння соняшника має високий вміст калорій, щоб отримати від насіння соняшнику користь, потрібно всього 2 столові ложки продукту.
При приготуванні насіння вдома потрібно стежити за тим, щоб воно не було пересмажене, оскільки це може призвести до втрати корисних компонентів. Краще сушити насіння в духовці, ніж смажити на сковороді, оскільки пересмажене насіння може містити окисні олії, що можуть стати джерелом канцерогенів при постійному вживанні та сприяти розвитку раку.
Однією з найшкідливіших речовин у смаженому насінні є кадмій, який може потрапити в продукт через вихлопні гази автомобілів. Це особливо стосується насіння, яке довго зберігається. Обирайте якісне насіння. У свіжому насінні кадмій також може знаходитися, але у не великій кількості.
Наприкінці, слід нагадати, що навіть корисний продукт може бути шкідливим, якщо споживати його надмірно. Тому важливо дотримуватися міри в споживанні насіння соняшника, щоб уникнути негативних наслідків та зберегти своє здоров’я.
Споживайте корисне насіння в міру та будьте здорові!
Читати також:
Як сушити фрукти в сушарці, рецепти?🍇🍓🍌