Смаколики, Цікаве та корисне

Халва: склад та користь, рецепти приготування 🍬

Холодними зимовими днями часто хоче чогось солоденького. Та щоб отримати нормативну потребу організму в цукрі, не обов’язково вживати цукерки, шоколад, тістечка та торти, краще проявити турботу про свій організм і свою гастрономічну пристрасть направити в сторону натуральних та природних продуктів. Тим більше на сьогодні їх вибір досить великий. Це пастила, сухофрукти, мед, фрукти і безліч інших.

До їх числа належить і улюблені ласощі – халва. З дитинства знайомий та незабутній смак. Переваги вживання цієї натуральної солодощі розглянемо докладніше. По-перше, цей десерт не борошняний. Раніше на Сході його виготовляли на основі меду, потім стали застосовувати цукор.

Халва є хорошим джерелом калорій, а значить і енергії, її калорійність на 100 грамів продукту становить 500-550 Ккал.

Також вона містить високий вміст рослинних жирів, що підкреслює її поживну цінність. З’ївши невелика кількість халви, ми маємо можливість більш посилено справлятися з розумовими і фізичними навантаженнями. Корисні властивості цього продукту укладені і в її здатності відновлювати сили, енергію, живити організм корисними вітамінами і речовинами.

Щоб зрозуміти всю поживність халви і оцінити її корисні властивості необхідно ознайомитися зі складом цього солодкого продукту. Халва має багато різновидів – кунжутна, арахісова, горіхова, та інші.

Чи корисна халва, склад та користь халви, рецепти приготування
Склад та користь халви, рецепти приготування (фотоколаж)

Розглянемо одну з найпопулярніших в нашій країні – соняшникову халву. Тепер вона вважається найбільш популярною, а горіхові аналоги другорядними. Хоча так було не завжди… Історично склалося все якраз навпаки, виготовляти ще в колишні століття, почали саме горіхову халву, а пізніше перейшли на більш дешеве її виробництво з насіння соняшнику. Не будемо торкатися теми технології виготовлення халви, але ознайомимося ближче з цим продуктом через знайомство зі складом та корисними властивостями.

Склад халви:

  • вітаміни В1, В2, D, Е;
  • мінеральні речовини: залізо, фосфор, калій, натрій, магній, кальцій;
  • зола;
  • крохмаль;
  • моно- і дисахариди;
  • вода.

Щоб халва приносила свою користь для організму її необхідно вживати регулярно в невеликих кількостях, як десерт. Але ні в якому разі не перестаратися. Не обов’язково щодня, кілька разів на тиждень цілком достатньо. У день дотримуватися норми не більше 30 грамів. Корисні властивості, які властиві халву, вельми серйозні.

Корисні властивості халви:

  • халва підвищує секрецію шлункового соку, стимулює роботу кишечнику, позбавляє від закрепів;
  • активізує імунну систему;
  • нормалізує кровообіг;
  • поліпшує стан шкіри, волосся і нігтів;
  • сприяє зміцненню стінок судин;
  • здійснює позитивний вплив на нервову систему;
  • профілактика інфаркту міокарда;
  • антидепресант.

Найголовніше властивість халви, що при її вживанні покращується настрій і вже в цьому полягає позитивний ефект. Природне походження інгредієнтів цього продукту теж грає важливу роль. Але, на жаль, в гонитві за дешевизною і вигодою виробники стали додавати в цей харчовий продукт синтетичні добавки. Сьогодні при покупці халви, краще знайомитися зі складом продукту.

Залежно від виду халви змінюються не тільки смакові якості, а й картина впливу на організм людини. Кожен вид халви має свій спектр корисних властивостей.

Протипоказання до вживання халви можуть бути для людей, які страждають на діабет, ожиріння, захворювання печінки та підшлункової залози. Дуже важливо вживати халву свіжу, оскільки у всіх видах цього продукту при тривалому зберіганні накопичуються шкідливі речовини. Будьте здорові!

Рецепти домашньої халви

Сьогодні існує багато різновидів халви – з арахісу, насіння соняшника, з додаванням борошна, сухофруктів, меду чи горіхів. Готувати такі солодощі простіше, ніж може здаватися. Є багато різних рецептів. Особливих кулінарних навичок для приготування цього улюбленого з дитинства десерту не потрібно. Потрібно лише кілька інгредієнтів та хороший блендер. Покрокові рецепти приготування халви, які ми підібрали для Вас дозволяють приготувати її швидко, а сам процес не займе багато часу. Обирайте рецепт та готуйте солодощі.

Халва з насіння соняшника

Складники:

  • насіння соняшнику очищене – 400 г
  • мука пшенична в/с – 150 г
  • цукор – 100 г
  • вершкове масло – 100 г
  • вода – 200 мл

Час приготування: 45 хвилин.

Складність: просто.

Порядок приготування халви з насіння соняшника

Підготуйте всі інгредієнти для приготування халви з насіння соняшника.

Підсмажте на сухій сковороді 400 грамів очищеного насіння до легкого коричневого відтінку. В процесі періодично мішайте лопаткою, щоб насіння не пригоріло.

Рецепт халви з соняшника

Дайте насінню дещо охолонути та пересипте його в чашу блендера. Подрібніть насіння до дрібної крихти. Чим дрібнішою буде структура насіння, тим ніжнішою вийде халва. Пересипте крихту в глибоку миску.

Підсмажте на сухій сковороді 150 грамів пшеничної муки. Приблизно 10 хвилин в процесі періодично мішайте, щоб не пригоріла.

Пересипте муку до подрібненого насіння та перемішайте до однорідної маси.

Рецепт халви з соняшника

З’єднайте в сотейнику 200 мл води та 100 г цукру. Варіть сироп на невеликому вогні приблизно 10 хвилин.

Ні в якому разі не перемішуйте сироп на даному етапі, щоб не запустити процес кристалізації.

До сиропу додайте 100 грамів вершкового масла та ретельно перемішайте вінчиком. Готуйте ще приблизно 5-7 хвилин.

Перелийте готовий гарячий сироп у миску з насіння та мукою та швидко перемішайте.

Рецепт халви з соняшника

Застеліть форму пергаментом. Отриману масу відразу перекладіть у форми та утрамбуйте. Залишіть на 2 години, якщо є час – то краще на кілька, в холодильнику або просто при кімнатній температурі.

Рецепт халви з соняшника

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

Домашня халва готується дуже просто, причому без муки та масла. Олії достатньо в самому насінні соняшника, а потрібну структуру надає біла карамельна маса. Халва за цим рецептом виходить ніжною, не відчувається жорстких “прожилок” цукру і тому вона немов тане в роті.

Складники:

  • насіння соняшнику очищене – 400 г
  • цукор – 200 г
  • вода – 100 мл
  • білок (20 г) – 1 шт
  • сіль – 1 щіпка
  • цукрова пудра – 2 г

Час приготування: 40 хвилин.

Складність: середня.

Приготування халви з насіння соняшника

Підсмажте на сухій сковороді 400 грамів очищеного соняшникового насіння до легкого коричневого відтінку. Уважно слідкуйте, щоб насіння не пригоріло.

Не пересмажуйте насіння, інакше можна зіпсувати смак халви.

Дайте насінню охолонути та пересипте його в чашу блендера. Подрібніть насіння до дрібної крихти. Чим дрібніша структура насіння буде, тим ніжнішою вийде халва. Пересипте крихту в глибоку суху миску.

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

З’єднайте в сотейнику 100 мл води та 200 г цукру. Варіть сироп на невеликому вогні приблизно 5 хвилин.

Ні в якому разі не перемішуйте сироп на даному етапі, щоб не запустити процес кристалізації.

Перевірка сиропу: капніть трошки сиропу у блюдечко з холодною водою.

Крапля готового сиропу має тягнутися, а не рватися.

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

В суху миску відділяємо один білок. Білок має бути холодним. Додаємо дрібку солі та починаємо збивати. В процесі для стійкості додаємо цукрову пудру, якщо не має, то можна трошки цукру.

Тонкою цівкою вливаємо киплячий сироп до білка. При вливанні білок продовжуємо збивати. У маси відразу з’явиться блиск. Збивати масу ретельно, але не довго. Приблизно 1-2 хвилини. Маса почне загусати.

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

Додайте до збитих білків з сиропом подрібнене насіння та акуратно перемішайте.

Як тільки почне пропадати білий колір, достатньо. Припиніть мішати.

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

Застеліть форму пергаментом. Отриману масу відразу перекладіть у форми та утрамбуйте. Залишіть на 2 години, якщо є час – то краще на кілька, в холодильнику або просто при кімнатній температурі.

Рецепт халви з насіння соняшника без муки та масла

Халва за цим рецептом виходить неймовірно смачною, спробуйте обов’язково.

Читати також:

Цукати з апельсина: рецепт приготування з фото🍊

Готуємо ніжні сирники покроковий рецепт, фото 🍽️

Азалія: догляд, вирощування, розмноження💮

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.