Лимони багаті мінеральними солями та лимонною кислотою. Найбільше в них вітаміну С. Також містять А, В1, В2 і D, та Р (цитрин). Вітамін С – незамінний для правильного обміну речовин в організмі та бере участь у харчуванні тканин. Їх вживання дуже корисне та важливе для організму. Ви хочете вирощувати деревце лимона у дома? Тоді Вам обов’язково потрібно сформувати, щоб отримати правильну густу крону, пишне цвітіння та плоди.
Як сформувати крону лимона?
Якщо Ваше лимонне деревце щеплене черенком, то його можна формувати без штамба. При вирощуванні з кісточки – висота штамбу має бути 15-20 сантиметрів.
Перед, тим як почати формування свого лимонного деревця, необхідно дізнатися, як воно має розвиватися, що потрібно для хорошого росту. Його біологічні особливості. Лимон – це плодоносна рослина, щоб він з часом дарував більшу кількість плодів його необхідно добре доглядати. Якщо лимон не формувати, не підживлювати, тоді – це буде лишень гарне деревце.
Першим побіг вертикальна втеча – це нульова черга. Приблизно до року, виростають бокові пагони першої черги. Їх лишають тільки 4, решту обрізати. На перших бокових виростуть пагони – це друга черга, на них виростають ще гілочки – третьої черги, потім четвертої, п’ятої і так далі. На гіловках четвертої черги вже можуть з’явитися квіти та плоди.
Формування потрібно робити поетапно. Коли перший вертикальний пагін виросте до 25 см, його обрізають, лишають на ньому чотири, добре розвинені бруньки, які розташовані у різних напрямках. З цих бруньок виростуть перші скелетні гілки. Коли перші такі гілки виростуть до 30 сантиметрів їх потрібно прищепити. Кожну наступну чергу пагонів необхідно обрізати, але вони мають бути коротшими від попередніх гілок на 5 см. Тобто довжина гілокочок другої черги – 25 см, третьої – 20 см, четвертої – 15 см, і т. д.
Гілля, що росте вгору називають жировими. Іноді лимонне деревце вже на першому році свого росту починає цвісти. Плодоносні гілки, переважно горизонтальні та розміщуються у верхній частині крони. На них з’являється багато зав’язей, які можуть дадти плоди.
В міру росту та формування, старіші пагони перших черг будуть відмирати, щоб вони не забирали корисні речовини потрібні для формування нових гілок, їх треба своєчасно зрізати. Регулярно зрізайте жирові гілки.
Обрізання треба проводити поступово. Якщо зрізати велику кількість гілок одночасно, лимон ослабне та може навіть загинути. Обрізку поділяють на два види: коротка та довга. Коротка – обрізка втеч для формування нових сильних пагонів. Довга, щоб на гілках сформувалися плодові бруньки.
Проводити обрізку краще весною в березні, коли з’являються бутони. Якщо лимон вже плодоносить, то після збору урожаю. Якщо зрізати пагони осінню та зимою, то наступного року лимон дасть більше плодів.
Необхідно своєчасно прищипувати молоді гілочки, щоб крона правильно формувалася. Тільки побачите зайві пагони – видаліть їх. Цвіт також необхідно проріджувати, щоб під час сильного цвітіння, рослина сильно не ослабла. Може бути багато цвіту, але зав’язі плодів не утворюватимуться. Також великий урожай лимонів призведе до виснаження і на наступний рік плодів не буде. Проріджуючи бутони – видаліть слабкіші. Коли буде мало бутонів, вони отримають більше живлення та утворюється більше зав’язей.
Якщо лимонне деревце уже старе воно дає уже мало плодів, його треба «відновити». Треба слабкі гілочки обрізати коротше – це дасть можливість розвиватися новим паросткам. Якщо правильно робити обрізку і підживлення лимона, то дерево буде приносити плоди не один рік.
Читати також:
🌳 Як сформувати бонсай з самшиту?