Мікрогрін або мікрозелень
Мікрозелень – це мініатюрні, молоді паростки різноманітних рослинних культур, зелені (горошку, шпинату, буряка, редиски, базиліку та ін.), вік яких сягає максимум двох тижнів. Вважається, що за цей час паростки досягають максимальної харчової цінності, вони містять у багато разів більше вітамінів та мінералів, ніж дорослі рослини. Мікрозелень покращує імунітет, підвищує витривалість та працездатність. Додаючи до своїх страв трошки цього чудо-продукту, Ви отримаєте особливий пікантний смак та отримаєте максимум користі.
У мікрогріні до 40 разів більше поживних речовин та вітамінів, ніж у їх «зрілих» рослин, що сприяє омолодженню організму та виведенню токсинів. До того ж мікрозелень має неймовірно ніжний, витончений смак. Та знайти мікрогрін у магазинах наразі не так просто, крім того, найбільшу користь мають саме свіжі, зрізані вранці паростки, сповнені вологи. Тому найкраще придбати насіння для мікрогріну та контейнер – і вже через кілька днів можна мати свіжу мікрозелень.
Як виростити мікрозелень?
Заповніть контейнер з подвійним дном і дренажними отворами ґрунтом (можна нейтральним або з органічними добривами) приблизно на 3 см.
Щедро полийте водою та дайте можливість зайвій волозі стекти.
Розсійте насіння рівномірно по поверхні ґрунту (приблизно 10 насінин, на кожні 3 см. кв.).
Зверху присипте його шаром сухого ґрунту, товщиною близько 1 см.
Скропіть ґрунт акуратно водою з пульверизатора. Контролюйте рівень зволоженості ґрунту: він має бути вологим, але не сильно мокрим.
Можна накрити контейнери з насінням плівкою, щоб підтримувати потрібний рівень вологості. Коли насіння почне проростати плівку потрібно буде зняти.
Покладіть контейнери з насінням у тепле місце.
З появою перших листочків потрібно перекласти контейнери у місце з природним освітленням (підвіконня, балкон).
Коли ваша зелень досягне висоти приблизно 2,5-5 см, а це станеться десь через тиждень, можна починати збирати врожай!
Якщо ви не збираєтеся з’їсти весь свій мікрогрін за один раз, тоді промийте зелень, загорніть їх у паперовий рушник та зберігайте в холодильнику. Термін зберігання приблизно три дні.
Але мікрозелень краще споживати свіжою – у вигляді салатів або використовувати її для декору страв. Кожен вид мікрозелені має свої корисні властивості, неповторний вигляд та смак. Швидкорослі сорти червоної та пекінської капусти мають м’який солодкий смак, крес-салат – гострий. Кінза – м’який аромат, базилік додасть до ваших страв пряності, а листя селери – пікантності.
Читати також:
Японський сад каменів: елементи, рослини