Звички людей, у яких дома ідеально чисто – ця стаття для тих, хто червоніє при приході нежданих гостей чи починають шукати відмовки коли друзі хочуть забігти, щоб напитися води. Мотиви такої поведінки – звичайнісінький безлад.
Ці прості дії не займуть дуже багато часу. Слово “прибирання” не викликатиме у вас переляк, якщо ви будете дотримуватися їх!
Затишно жити у світлому, не захламленому домі, де завжчи чисто та відчувається приємний неповторний аромат. Якщо ваше житло таке, то максимально ви потратите кілька хвилин, щоб зробити легке прибирання перед візитом будь-кого.
Є гарне приказка – “Чисто не там, де прибирають, а там, де підтримують чистоту!”
Це не займе дуже багато часу, але вам буде легше підтримувати чистоту у домі, застосовуючи ці звички у житті!
Завжди застеляйте постіль як тільки встаєте
Більшість психологів стверджують, що саме застелена постіль подає в мозок сигнал про початок робочого дня та влаштовує увесь простір спальні. Не байдикуйте, одразу як тільки прокинулись, застеліть постіль, гарно розставте подушки та насолоджуйтеся ефектом!
Мийте посуд одразу ж
Якщо помити посуд та плиту під час приготування страв, то потім не потрібно довго робити прибирання кухні. Або помити дзеркало у ванній після того, як ви в нього подивилися та помітили плями. Не робіть з прибирання ритуали.
Не йдіть спати, доки брудно на кухні
Кухня – місце, яке призначене зігрівати та годувати нас. Саме у ній ми набираємося енергії. Заходячи вранці до брудної кухні, ми відчуємо себе надламаними. І ніякого настрою готувати сніданок. Грязь легше прибирати відразу! Візьміть за звичку мити весь посуд одразу, тоді вас завжди чекатиме чиста, пуста раковина. Різницю ви відчуєте одразу.
Поєднуйте прибирання з іншими справами
Значно зменшити безлад можна, якщо прибирати під час того, як ви робите інші речі. Помити дошку за той час поки готується страва, тоді значну частку прибирання буде вже зроблено і решта займе трохи часу.
Прання та прасування
Ні про які впорядковані схеми життя не можна говорити, якщо у кошику з білизною, так само як і в стосі з сухим, тотальне перевантаження. Проста порада: якщо ви не любите гладити – не починайте його просто так. Включіть улюблений фільм або музику та поєднайте приємне заняття з необхідним. Прання робіть регулярно у певні дні – наприклад 2-3 рази на тиждень у певні дні.
Кожна дрібниця має своє місце
В цьому плані хороший приклад ІКЕА. Вони дуже чітко дають зрозуміти, що кількість місць для зберігання тісно пов’язана з порядком. Чим більше різноманітних кошичків, коробочок та ящиків, тим більше порядку.
Не відкладайте
Таке страшне слово – прокрастинація? Це звичка постійно відкладати особливо важливі та термінові справи, що призводить до життєвих проблем та болючих психологічних ефектів. Природно, вам вона знайома, інакше проблема чистоти дому не стояла б так гостро.
Розкладайте весь одяг одразу
Після напруженого трудового дня останнє, що хочеться – це скрупульозно розвішувати одяг. Але це справді важливо. Потім набагато складніше шукати та підіймати з закутків ті ж речі, гладити та розкладати їх по своїх місцях.
Плануйте прибирання наперед
Ви почнете чіткіше розуміти, що і коли потрібно робити, а що вже зроблено. Тоді прибирання не буде вас так сильно лякати. Наводити лад у домі стане значно та приємніше.
Читати також:
70 речей, які необхідно викинути прямо зараз