Живцювання як спосіб розмноження рослин
Народні засоби для прискорення коренеутворення:
- сік алое для укорінення живців;
- укорінення живців в меді;
- укорінення живців у вербовій воді;
- дріжджі для укорінення живців.
Живцювання як спосіб розмноження рослин
Розмноження живцюванням – найпростіший спосіб вегетативного розмноження. При цьому способі дочірня рослина отримує всі властивості материнської. Це один із найбільш економічних способів.
Живцюванням називають вкорінення частин стебла, листка. Більшість рослин можна розмножити тільки стебловими живцями, однак бегонії та глоксинії здатні вирости навіть з частини листка. У чагарникових та деревних видів живці бажано брати з “п’ятою” – частиною втечі.
Деякі види можна саджати прямо в грунт, але перевадно за живцями потрібний спеціальний догляд. Для укорінення часто роблять спеціальні земельні суміші, Часто використовують добре прожарений пісокабо субстракти-наповнювачі начебто вермікуліт.
Правила вдалого живцювання:
- живці нарізають гострими, дезінфікованими інструментами;
- не проводять при цвітінні рослини;
- зрізають під вузликом навскіс, довжина живців має бути приблизно 10-15 см;
- залишають 2-3 останніх листки, якщо вони великі, їх обрізають наполовину, щоб зменшити зону випаровування води;
- суміш для посадки роблять дуже легкою та добре зволожують;
- підтримуйте температуру 20-25C та максимально високу вологість, за потреби проводьте обприскування;
- використовуйте спеціальні препарати для покращення укорінення за необхідності.
Рослини, що погано вкоріняються:
(бажано використовувати стимулятори)
Народні засоби для прискорення коренеутворення
Багато рослин добре вкорінюються без застосування спеціальних препаратів, але деяким для вкорінення потрібна допомога. У магазинах продаються стимулятори коренеутворення, та є і народні.
У цій статті описані деякі способи стимуляції коренеутворення, які майже у всіх є у дома.
Сік алое для укорінення живців
Здавна відомі лікувальні властивості алое деревоподібного (або столітника). Його сік багатий корисними речовинами та вітамінами, сприяє покращенню коренеутворення. Найкраще використовувати зріле листя (від 3 років). Обережно зріжте листок, загорніть в поліетиленовий пакети та покладіть його на кілька годин в холодильник. Низькі температури сприяють формуванню в алое біологічно активних речовин – корисні властивості рослини покращуються.
Вичавіть 5-7 крапель соку на 200 мл. води. Витримайте живці у такому розчині 48 годин. Після цього посадіть.
Укорінення живців в меді
Мед має дуже багато корисних властивостей, які застосовують не тільки для лікування людей, а й для стимуляції коренеутворення. Розведіть 1 ч.л. меду в 1,5 л. теплої води не вище 40 С, в інакшому випадку властивості меду втратяться. Занурте зрізані живці в розчин на півдня, а після цього у місткість з чистою водою або посадіть. Завдяки такій стимуляції коріння з’явиться швидше.
Укорінення живців у вербовій воді
Як верба може допомогти прискорити коренеутворення? Річ у тім, що в корі верби міститься саліцин. Саліцин – це натуральний фітогормон, який підвищує схожість насіння, сприяє коренеутворенню. Наріжте молодих пагонів верби та занурте їх у воду. Коли на них з’являться корінці, вийміть їх, а натомість занурте живці. При потребі долийте простої води до цього розчину.
Дріжджі для укорінення живців
Дріжджі також стимулюють кренеутворення. Розведіть приблизно 50 грамів пресованих дріжджів в 500 мл теплої води. Занурте в отриманий розчин нарізані живці на 48 годин. Після цього вийміть та помістіть вже у звичайну воду або посадіть. Незабаром з’являться корінці.
А які засоби сприяння коренеутворенню ви використовуєте – магазинні чи народні?
Читати також:
🌻🌼Сухоцвіти: як правильно вирощувати та сушити?