Толстянка деревоподібна (C. arborescens) або крассула (Crassula)
Родом з Південно-Західної та Південної Африки. Назва роду Crassula походить від лат. «crassus» — «товстий» вказує на м’ясисту структуру листків і стебел. Крассула – багатий рід сукулентних рослин, включає 300 видів.
Толстянка невибаглива рослина з одерев’янілим знизу товстим стовбуром і безліччю гілок обліплених округлими блискучими листочками. Листки сидячі, м’ясисті, темно-зелені, іноді з червоними краями, висотою до 1-1,5 м. Не любить прямого попадання сонячного проміння – краї листків від цього починають червоніти. Зимою потребує відпочинку при пониженій температурі (до +16°С). Полив восени і зимою обмежений. При теплій зимовці втрачає листя.
Дуже шкідливий для толстянки застій води, загнивають корені і рослина гине.
Весною і літом, в період активного росту, підживлюють один раз в місяць (добрива для кактусів, сукулентів).
Розмножують листочками і стебловими черенками, які перед тим підсушують. Пересаджують весною коли горщик стає тісним. Після пересадки полив дуже обмежений, щоб не викликати загнивання коренів. Потрібно забезпечити хороший дренаж.
«Грошове» дерево живе дуже довго, цвіте дуже рідко
За китайським вченням фен-шуй толстянка сприяє успіху в фінансових справах. Її необхідно посадити самостійно, відломивши маленький росток. В Японії толстянку дарують молодятам на весілля. Вважається, що поки в домі росте деревце, щастя з нього не піде. Підходить для вирощування бонсай.
Толстянка виділяє речовини, які покращують повітряне середовище. Завдяки здатності запасати воду – засухостійка.
Читати також:
Лялька-мотанка: історія і традиції виготовлення