Самодостатність чи вміння подбати про себе – сьогодні це основа до цікавого і повного життя. Для цього, вам потрібно освоїти базовий набір навичок, який більш-менш перетворить вас на майстра на всі руки. На відміну від того, що вам розповідали в школі, майстер на всі руки, навіть якщо не все, що він вміє робити, він робить відмінно, він куди більш пристосований до життя, ніж майстер, який відмінно вміє робити щось тільки одне.
Звичайно, це далеко не повний список, але ці речі в сучасному світі має уміти робити кожен. Отже, ми повинні знати, як …
Розпалювати вогонь на природі. У поході, які б теплі намети і смачні консерви ви із собою не взяли, рано чи пізно вам знадобиться те, що дає вогонь, — тепло та світло. Перед подорожжю завчасно підготуйте все, що потрібно для розпалювання багаття.
Працювати з комп’ютером – ці знання в сучасному світі важливі, як ніколи.
Ефективно шукати інформацію в інтернеті за допомогою пошукових систем. Кажуть, що Google знає все. У пошукових системах, включаючи Google, є певні правила складання пошукових запитів, знання яких допоможуть вам набагато швидше знайти те, що вам потрібно.
Робити штучне дихання та непрямий масаж серця. Допомога може знадобитися вашим близьким, а швидка допомога може і не встигнути вчасно. Ці знання можуть врятувати чиєсь життя.
Надати першу медичну допомогу. Для того, щоб вміти правильно накласти пов’язку на рану або шину на перелом, не потрібно бути ні лікарем, ні генієм, потрібно просто знайти час на те, щоб перечитати підручник з надання першої медичної допомоги або сходити на курси. Ці знання не зашкодять ні вам, ні оточуючим, а ось їхня відсутність — може.
Керувати власним часом. Якщо ви не навчитеся цього, значна частка вашого часу буде витрачатися марно. Іноді розслабитися і поваляти, але ж не весь час. Знайдіть для себе малокорисні речі та звички, на які йде велика частина часу і позбудьтеся від них.
Вміти готувати хоча б прості речі. Якщо ви не вмієте підсмажити яєчню чи зварити макарони, то вам потрібно терміново бігти за кулінарною книгою або пошукати уроки готування в YouTube, їх тепер вистачає.
Відбитися від нападників або вміти уникати таких ситуацій. Знайдіть у своєму розкладі місце для курсів самооборони. Не обов’язково ставати майстром бойових мистецтв, але треба вміти постояти за себе.
Кермувати машиною з ручною коробкою передач. Бувають різні ситуації. Так що знайдіть школу водіння і заповніть цю прогалину. Це у будь-якому випадку не зашкодить.
Міняти колесо в машині. Звичайно, можна викликати евакуатор чи машину з сервісу, але це займе багато часу і коштує грошей. Заміна колеса на запасне своїми силами забере лише трохи часу.
Правильно поводитися на співбесіді. Перш за все зберігайте спокій, адже тремтячі руки і напад паніки точно не принесуть вам бажаної роботи. Відповідайте впевнено, чітко і по суті. А якщо ви все ще сумніваєтеся у своїх силах, пошукайте в інтернеті поради людей, які успішно змінили кілька місць роботи. Звичайно, всі люди різні, але більшість порад загального характеру підійде і вам.
Швидко читати і розуміти прочитане. У всіх нас бувають ситуації, коли нам потрібно засвоїти інформацію, що міститься в цьому тексті, і це потрібно зробити ще п’ять хвилин тому. Навички швидкочитання аж ніяк не вроджені, а набуті, і освоїти їх може майже кожен.
Запам’ятовувати імена людей. Чи сподобається вам, коли хтось намагається звернути вашу увагу словами «агов, ти?». Людям теке не подобається. Пам’ятати імена і прізвища людей, з якими ви спілкуєтеся, а якщо не можете запам’ятати, — запишіть і повторюйте кожен раз, коли знаєте, що доведеться з цими людьми спілкуватися.
Упаковувати речі для переїзду. Переїзд завжди виявляється важчим, ніж ви думаєте, але його можна значно полегшити, якщо заздалегідь все добре зібрати, закріпити і упакувати. Це простіше, ніж вам здається.
Подорожувати без нічого. Не тягати важкі валізи, брати тільки необхідне. Це розумніше, та дешевше, якщо призадати, скільки вартує провезення багажу. Подумайте, що з того, що ви переважно берете із собою, можна купити або орендувати.
Спілкуватися з поліцією. Знайте свої права і знайте, коли і в якій формі вимагати їхнього дотримання. Краще не доводити справу до потрапляння в ізолятор тимчасового утримання або в’язницю — вам там не сподобається.
Розповідати, як кудись доїхати. Ніхто не любить їздити колами по розпливчастим указівкам, так що вам варто навчитися пояснювати, як доїхати в ту чи іншу точку міста, чітко і недвозначно.
Плавати. 71% відсоток поверхні Землі – вода. Вміння плавати дуже добра ідея. Якщо близько нема річки, озера, підійде і басейн.
Паркуватися паралельно бордюру. Уміння це робити є частиною більшості іспитів з водіння, але вже через кілька років багато людей зовсім забувають, як це робити. Відновіть цю навичку: вона вам ще знадобиться.
Не перевищувати вашу норму в плані алкоголю. Заздалегідь визначте для себе, скільки ви збираєтеся випити за вечір, і не перевищуйте цю норму, незважаючи ні на які вмовляння. Пам’ятайте, смартфони і мобільний інтернет зараз дешеві, і у вас завжди є шанс стати «зіркою» YouTube.
Вибирати хороші продукти. Навчіться відрізняти хороші, якісні фрукти та овочі, від тих, які на смак не дуже, і для здоров’я не особливо корисні. Звертайте увагу на склад продуктів. Більше натуральних компонентів і менше барвників та консервантів.
Користуватись молотком, сокирою і пилкою. Повірте, всі ці інструменти потрібні далеко не тільки для теслярів. Кожній людині варто вміти поводитися з основними ручними інструментами, адже, в кінці-кінців, не будете ж ви викликати фахівця кожен раз, коли вам потрібно буде повісити щойно куплену картину?
Складати сімейний бюджет. Постійно жити невідповідно до своїх достатків і витрачати більше ніж у вас є — вірний шлях до боргової ями. Щоб уникнути цього, навчіться складати найпростіший сімейний бюджет: це не так складно, як вам здається, є безліч програм, які допомагають вести сімейну бухгалтерію.
Говорити, як мінімум, на двох світових мовах. Якщо ви знаєте англійську, це, звичайно, добре, але на ній говорять лише близько чверті населення Землі. Було б непогано знати хоч якусь іншу мову, хіба не так? Іспанська, китайська, німецька …
Уміти правильно присідати, відтискатися і качати прес. Це далеко не так просто, як ви думаєте. Якщо ви будете робити ці прості вправи неправильно, то ви лише даремно витратите свій час.
Робити компліменти. Якомога частіше практикуйтеся в цьому мистецтві. Красивий і доречний комплімент — це один з найбільших дарів, який ви можете вручити будь-кому, і вам не буде потрібно за нього будь-яких нагород.
Вести переговори. Повірте, це варто того, щоб почитати відповідну літературу і походити на курси, адже, як правило, куди більш вигідний контракт або ціна всього лише на відстані двох-трьох потрібних питань.
Уважно слухати інших людей. Чим більше ви будете слухати і чим менше говорити під час цього, тим більше ви дізнаєтеся і тим менше інформації пройде повз ваших вух.
Розбиратися в основах географії. Якщо ви насилу уявляєте, що і де розташоване за межами вашого рідного міста чи країни, багато людей вважатимуть, що ваші знання в інших галузях такі ж уривчасті і фрагментарні.
Фарбувати стіни і паркани. Коли ви наймаєте когось пофарбувати стіни вашої кімнати, врахуйте, що вартість фарби складає всього відсотків 10-20 від того, що вам треба буде заплатити. Але якщо вам просто потрібно освіжити вашу кімнату, навіщо вам комусь платити.
Робити короткі, інформативні доповіді. Намагайтеся заздалегідь обміркувати те, що ви будете говорити якщо, наприклад, на наступному робочому нараді ваш начальник запитає у вас, чим ви займалися останній місяць. Говоріть чітко, ясно, по суті.
Посміхатися в камеру. Ви, напевно, бачили фотографії людей, що виглядають так, ніби вони тільки що з’їли пару лимонів без цукру? Ну так от … не будьте такою людиною!
Фліртувати, не виглядаючи при цьому безглуздо. Є тонка, але відчутна лінія між успішним фліртом і повною катастрофою. У флірті дуже важливе почуття міри. Якщо ви будете намагатися занадто сильно, ви програєте. Якщо ви будете намагатися недостатньо сильно, ви програєте. Але в будь-якому випадку пам’ятайте про те, що в більшості випадків чітке «ні» — це дійсно «ні».
Робити корисні замітки. Нотатки повинні бути написані чітким, великим і розбірливим почерком, інакше вони не принесуть користі, а без них теж не можна.
Бути хорошим гостем і поважати господарів. Одним словом, не вести себе в гостях, як свиня, і шанобливо ставитися до господарів. Інакше вам доведеться жити в готелях навіть тоді, коли там, куди ви приїхали, у вас є друзі.
Справляти гарне перше враження. Недарма людству вже дуже давно відомі слова, приписувані безлічі мудреців, аж до самого Аристотеля: «Хороший початок — половина успіху».
Користуватись картою і компасом. GPS — це, звичайно, добре, але якщо ви пропустите свій навігатор в річку посеред дикої природи, вам доведеться добиратися до людей за старомомодним способом, і краще заздалегідь потурбуватися необхідними знаннями.
Пришити відірвався ґудзик. Це набагато дешевше і швидше, ніж віддавати для цього одяг в ательє. Ні, серйозно, це справа п’яти хвилин!
Підключати побутову техніку, від IPTV-приставки до холодильника. Повірте, для цього не потрібно бути генієм, досить лише прочитати інструкцію. Якщо ви платите людям за те, що вони підключають кілька дротів в потрібні роз’єми, це свідчить лише про лінь.
Швидко набирати текст на клавіатурі. Навчившись сліпому десяти пальцевому методу набору тексту, ви заощадите купу часу протягом свого життя і значно підвищите свою працездатність. Є безліч програм, здатних допомогти вам навчитися швидкому набору тексту в будь-якій розкладці, так що радимо вам вивчити всі їхні можливості і вибрати кращу.
Захищати особисту інформацію. «Крадіжка особистості» або особистих даних може здаватися навіть кумедною… поки ви не станете одним з постраждалих. Слідкуйте за своїми документами і не передавайте свої дані будь-кому. Особливо обережні будьте в інтернеті. Чи не розкидайтеся вашими особистими даними на сумнівних сайтах.
Хоча б мінімально захищати свій комп’ютер від шкідливих програм і зловмисників. Вам не потрібен для цього диплом магістра комп’ютерних наук. Просто прочитайте кілька статей із комп’ютерної безпеки, щоб зрозуміти важливість складних паролів, які чинять спротив підбору, а також використання файрволів й антивірусів. Повірте, заздалегідь убезпечивши свій комп’ютер, ви позбавите себе від безлічі неприємностей в майбутньому.
Визначати, коли вам брешуть. Люди постійно брешуть, і вони будуть брехати в тому числі і вам. Від цього нікуди не дітися, зате ви можете навчитися відрізняти істину від брехні. Як правило, мова тіла багато говорить про правдивість того, що вам розповідають, і є безліч книг, що дозволяють розпізнати найбільш явні ознаки брехні.
Чемно завершувати побачення, не роблячи далекосяжних обіцянок. Немає жодних виправдань людям, які роблять обіцянки, які вони навіть не збираються виконувати. До того ж вам і самим не захочеться приймати поспішні рішення відносно людини, яку ви навряд знаєте.
Відчищати плями з одягу. Від багатьох плям цілком можна позбутися домашніми засобами, заощадивши гроші на хімчистку або покупку нового одягу.
Підтримувати чистоту в будинку. Чистий, акуратний будинок є основою чистого, упорядкованого стилю життя. Для того, щоб зробити вологе прибирання, не потрібно ніяких особливих знань — лише трохи часу та бажання.
Знати, як правильно тримати немовлят. Так-так, це теж потрібно вміти, і якщо ви збираєтеся незабаром стати матір’ю або батьком, краще заздалегідь простудіювати відповідні матеріали.
Заводити машину з розрядженим акумулятором від зовнішнього джерела енергії. Повірте, це куди краще, ніж йти пішки до найближчої заправки, або платити за евакуатор.