Дім, сад та рослини

Лохина (голубика) особливості вирощування, догляду

Лохина (голубика) особливості вирощування, догляду

Лохина (голубика) – ягода яка повинна рости на кожній ділянці

  • Підживлення лохини високорослої
  • Весняна обрізка лохини

Лохина високоросла (Vaccinium corymbosum L.), або голубика. Лохина (голубика) – дуже корисна ягода у ній міститься багато калію, кальцію, магнію, натрію, заліза та фосфору. Вона багата вітамінами С, В1, В2, К і РР. Чагарник висотою біля двох метрів завдяки роботі селекціонерів має сорти різних термінів дозрівання від початку серпня і до середини вересня. Рослина дуже урожайна, тому вирощувати її дуже корисно і вигідно. Ягоди досить великі, 5-25 мм в діаметрі і вагою від 1 до 2,5 грам. Ягоди в гроні лохини дозрівають неодночасно.

Лохина високоросла – досить морозостійка культура. Вона вважається культурою довголіття, так як її плоди мають унікальну дію на організм людини, очищаючи та омолоджуючи його на клітинному рівні. Крім того, лохина – єдина ягода, яка знімає алергічні реакції в організмі людини та сама їх ніколи не викликає. Тому лохину можна включати у дитяче харчування, з неї готують пастилу та різні десерти.

Підживлення лохини високорослої

Лохина невибаглива до родючості ґрунту. Вона не потребує великої кількості добрив. Оскільки органічні добрива залужують ґрунт, то до голубики їх не застосовують. Кращий час для підживлення лохини – навесні, при набуханні нирок. Всі мінеральні добрива краще вносити в рідкому стані по вологому ґрунті. До азотних добрив належить сульфат амонію, аміачна селітра, сечовина.

Кращим азотним добривом для лохини є сульфат амонію. Через те, що азот легко вимивається дощами та поливною водою, внесення його розділяють на три частини: перші 50 грамів дають на початку вегетації, наступні 20 грамів на початку травня, і ще раз 20 грам на початку червня. Якщо в ґрунт навколо куща додати свіжу тирсу, дозування азоту подвоюють. Починаючи з липня, азот більше не вносять, щоб не провокувати ріст пагонів та дати їм визріти до морозів.

До фосфорних добрив відноситься, наприклад, фосфат амонію, який вносять навесні, або суперфосфат в дозі 100 грамів на кущ. Брак фосфору помітний тільки в крайніх випадках при дуже малій кількості фосфору в ґрунті, проявляється в малому ступені. Кращим калійним добривом є сульфат калію, оскільки він не містить хлоридів. Достатнє забезпечення калієм підвищує морозостійкість пагонів лохини, рекомендована доза 40 грамів на кущ. До магнієвих добрив належить, наприклад, сульфат магнію, його вносять навесні. Підживлення магнієм необхідне при разовій дозі близько 20 грамів. Брак магнію може наступити влітку під час посухи.

Норми підгодівлі щороку подвоюються, від внесених за рік до цього (з першого до п’ятого року), а потім вони вже залишаються постійними.

Весняна обрізка лохини

Обрізку кущів лохини проводять ранньою весною, до розпускання бруньок. З моменту посадки до чотирьох років рекомендується тільки санітарна обрізка. Тобто потрібно видаляти слабкі, хворі, підмерзлі або механічно пошкоджені пагони, а також ті гілки, які лежать на землі. Обрізку з п’ятого року роблять дещо інакше. В першу чергу видаляють хворі та слабкі гілки, а для укрупнення ягоди видаляють також старі, давно плодоносні гілки. Якщо важливіше мати не настільки великі ягоди, а більшу їх кількість, то гілки залишають і до семирічного віку. Кущі, що мають прямостоячі стебла, проріджують в центрі, а у розлогих кущів обрізають нижні пониклі гілки. При цьому слід враховувати, що з підземних бруньок розвиваються більш потужні пагони.

Після обрізання урожай протягом одного-двох років може дещо знижується, але згодом кущі знову почнуть рясно плодоносити.

Читати також:

Гарний великодній декор: 45 фото ідей 🐇🐰🥚

Осінні прикраси інтер’єру: фото гарних ідей 🎃

Фікус Бенджаміна: особливості вирощування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.