Дім, сад та рослини

Місячний посівний календар на березень 2024 року

Місячний посівний календар на березень 2024 року: що та коли краще робити

У лютому та березні закладаються основи майбутнього врожаю, оскільки це час посіву та висадки розсади овочів, саджанців дерев. Крім того, потрібно провести догляд за садом. Місячний посівний календар на березень 2024 може бути корисним, оскільки відомо, що фази місяця впливають на розвиток та врожайність рослин. У дачників багатьох занять, а посівний календар може допомогти їм зробити свою роботу ефективніше.

Поради, як виростити здорову розсаду дома? 🌱🍅🥒

Місячний календар на березень 2024 року

Місяць молодик та в повню пригнічує розвиток рослин, тому сіяти та пересаджувати рослини у ці дні недобре. Місяць, що зростає сприяє розвитку надземних частин рослин (зелень та все, що приносить урожай над ґрунтом). Спадний місяць – сприяє розвитку коріння та бульб. У ці періоди місяця краще працювати з коренеплодами, цибулинними та бульбовими культурами.

Місячні фази на березень 2024 року:

  • повний місяць: 25 березня;
  • молодик – 10 березня;
  • зростаючий місяць: з 11 по 24 березня;
  • спадаючий місяць: з 1 по 9 і з 26 по 31 березня.

Завдяки цьому місячному календарю на березень 2024 можна спланувати роботи з рослинами ефективно.

Місячний посівний календар на лютий 2024 року, що містить рекомендації на кожен день:

Місячний посівний календар на березень 2024 року
Місячний посівний календар на березень 2024 року

Сприятливі дні – зелений колір, несприятливі – сірий.

Місяць березень – ідеальний час для висівання розсади. Рекомендується висівати ранні сорти томатів, болгарського перцю, баклажанів та капусту. Також активно проводимо висівання цибулі порей, полуниці та суниці, селеру, а також базиліку, руколи та редису у теплиці.

Крім того, це чудовий період для висівання різних видів квітів.

1 березня – купуємо та замочуємо насіння. Можна сіяти будь-яку зелень у горщиках та висаджувати розсаду цибулі. У саду проводимо заготовлення живців та обробляємо рослини фунгіцидами. У теплиці прополюємо грядки та проріджуємо сходи, а також мульчуємо ґрунт. Не проводимо обрізку та пересаджування рослини, щоб не травмувати коріння.

2-4 березня – можна садити цибулю, часник, зелень, редиску та кореневу селеру. Проводимо висадку ампельних та в’юнких квітів в горщики. У саду та теплицях можна полоти грядки, проріджувати саджанці, сіяти бобові та підживлювати. Не замочуємо насіння.

5-6 березня – посадки будь-яких овочів та квітів, а також нових дерев у саду. У теплиці можна посадити полуницю, картоплю та моркву. Не рекомендується розпушувати землю чи пошкоджувати коріння рослин.

7-8 березня – Це сприятливі дні для боротьби зі шкідниками та хворобами на ділянці, підживлення рослин, санітарна обрізка дерев. Не рекомендується садити або пересаджувати рослини.

9-10 березня – добрі дні для догляду за вже посадженими культурами, проте не рекомендується садити щось нове. Можна полоти, підживлювати рослини, білити дерева та готувати субстрат.

10 березня – “молодик”, у цей день не рекомендується проводити будь-які заходи з насінням та рослинами.

Далі починається активний період, який використовуємо дуже активно.

11-13 березня – перекопуємо та розпушуємо ґрунт, готуємо субстрат, проводити санітарну обрізку дерев. Можна садити та пересаджувати кімнатні квіти, проте не рекомендується сіяти або замочувати насіння.

14-15 березня – дуже сприятливі дні, коли можна садити будь-які овочі, розсаду та дерева. 15 березня – вдалий час для посадки багаторічних квітів. Можна також обприскувати та білити дерева, обрізати крону.

16-17 березня – сприятливий період для посадки зелені, полуниці, цибулі, часнику, моркви, бобових та ампельних квітів. На підвіконні рекомендується вирощувати, підживлювати та пропалювати розсаду. Це також чудові дні для боротьби зі шкідниками та хворобами у саду. Однак не рекомендується садити цибулинні квіти та бульби або пасинкувати рослини.

18-19 березня – дуже сприятливі дні, коли дозволено посадка розсади та ранніх овочів на городі. Все, що буде посаджено, добре приживеться. Також проводимо пересадку та підживлення квітів, вкорінення живців. Можна перекопувати та мульчувати ґрунт. Проте не варто застосовувати отрутохімікати.

20-21 березня – ідеальними для посадки малини, смородини, винограду, аґрусу та інших чагарників. Садимо тільки зелень та салати. Не пересаджуємо і не проводимо прищіпку, обрізку рослин, рани можуть довго загоюватися.

22-23 березня – сприятливі дні для посадки будь-яких квітів та дерев, а також вкорінення живців та прищіпка рослин. Овочі краще не садити, але вже посаджені можна підживити та прополоти.

24-26 березня – повня місяця, тому посіви та посадки краще відкласти. Зосередьтеся на догляді за вже посадженими рослинами.

27-28 березня – сприятливі дні для посадки квітів та дерев, а також розсади, особливо томатів. Можна полоти, проріджувати саджанці, замочувати насіння, пророщувати картоплю. Можна обробляти фунгіцидами, але не слід підживлювати добривами. Також краще утриматися від пересадки рослин, оскільки вони можуть не прижитися на новому місці.

29-31 березня – садимо всі пряні рослини, часник, гірчицю та розсаду гострого перцю. Можна посадити цибулинні та ампельні квіти. Дерева і чагарники – обробка від шкідників. Посіви ранніх овочів у відкритий ґрунт.

Таким чином, ось посівний календар на березень 2024 року. Починаємо сіяти.

Читати також:

9 фраз яких варто уникати при розмові з дітьми 🧑

Привітання з днем народження: українською мовою

Кавова гуща, як добриво для рослин ☕

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.