Якщо ви хочете дізнатися, як сплести цікавий виріб із бісеру – ця стаття для вас. У бісероплетінні не так складно розібратися, як здається. Почнемо з найпростішого, зокрема, техніки цегляного плетіння.
- Техніка цегляне плетіння бісером
- Вироби з бісеру в техніка цегляного стібка, схеми плетіння
- Майстер-клас: мак із бісеру цегляне плетіння
- Недоліки цегляного плетіння
Техніка цегляне плетіння бісером
Цегляне, або як його ще називають “плетіння команчів” схоже на цегляну кладку і складається з рядів у шаховому порядку.
У цегляного плетіння можливостей набагато більше, таке полотно можна розширювати та звужувати, додавати додаткові ряди.
Бісер для цього виду плетіння має бути однакового розміру, однієї форми, інакше полотно вийде нерівним та неакуратним.
В ідеалі добре було б взяти чеський бісер Preciosa або японський бісер MIYUKI.
Техніка, відома як цегляне плетіння, отримала свою назву через схожість з цегляною кладкою. Вона нагадує мозаїку, але відрізняється тим, що нитка в цегляному плетінні не проходить всередині бусин, а закріплюється за нитки попереднього ряду. Тобто кожен стібок формується у петлі, утвореній між бусинками.
Ця техніка плетіння бісером є швидкою та дозволяє змінювати ширину виробу на будь-якому етапі. Ви легко можете створити нерівні краї виробу, при цьому все буде виглядати охайно. Як з лицевого, так і з зворотного боку полотна, створеного за допомогою цегляного плетіння, виглядають абсолютно однаково. Схеми для плетіння у цій техніці досить різноманітні та красиві.
Вироби з бісеру в техніка цегляного стібка, схеми плетіння
Прості схеми в техніці цегляного стібка
Майстер-клас: брошка мак із бісеру цегляне плетіння
Плетіння пелюсток маку
Плетіння листочків маку
Недоліки цегляного плетіння
Існують деякі недоліки у цегляному плетінні, які варто враховувати. Ця техніка, на жаль, менш міцна та надійна у порівнянні з іншими. Тому зазвичай її не використовують для створення великих виробів.
Складати схеми для цегляного плетіння може бути дещо складним завданням. Результатом буде жорстке плетіння, бісеринки не прилягатимуть одна до одної так щільно, як у мозаїчному плетінні.
Важливо добре підібрати нитку – вона повинна бути міцною та повністю прозорою або відповідати кольору бісеру. Інакше ваш виріб може виглядати недбало.
Рекомендується уникати використання бісеру, який може пошкодити нитку (рубка). Крім того, весь бісер потребує дуже уважного калібрування, оскільки цей вид плетіння потребує рівномірного за розміром та формою бісеру.
Читати також:
Смачний хлібний квас готуємо дома: 3 рецепти