Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти

Біологічні засоби захисту рослин

Біологічні засоби захисту рослин, такі як відвари та настої рослин, є ефективними та безпечними альтернативами деяким хімічним пестицидам. Такі засоби виготовляються з рослинних матеріалів, тому не містять шкідливих хімічних речовин, які можуть негативно впливати на здоров’я людини або навколишнє середовище. Це робить їх безпечними для використання.

Кріт того, використання відварів та настоїв рослин сприяє збереженню біорізноманіття. Замість того, щоб вбивати шкідливих комах чи мікроорганізмів хімічними отрутохімікатами, вони дозволяють стимулювати природні механізми захисту рослин, такі як вироблення фітонцидів або активація імунної системи. Це сприяє збереженню різноманіття рослинного світу та збалансованому функціонуванню екосистем.

Також, використання відварів та настоїв рослин у якості засобів біологічного захисту рослин економічно вигідне. Такі засоби часто можуть бути виготовлені з використанням місцевих рослин або можуть бути вирощені, що зменшує витрати на закупівлю хімічних пестицидів.

Варто також відзначити, що відвари та настої рослин сприяють створенню здорового та екологічно чистого продукту. Використання біологічних методів захисту рослин забезпечує вирощування продуктів, які не містять залишків хімічних речовин, що можуть бути шкідливими для здоров’я людини.

Біологічні засоби захисту рослин рецепти

Біологічні засоби захисту рослин – настої або відвари поширених культурних або дикорослих лікувальних рослин приготувати самостійно досить легко. Такі засоби часто можуть бути виготовлені з використанням місцевих рослин або можуть бути вирощені, що зменшує витрати на закупівлю хімічних пестицидів. Ось деякі рецепти.

Настій кульбаби. Застосовується проти попелиць та інших шкідників. 2 кг. мілко нарізаних листків заливають 5 літрами теплої води та настоюють протягом 2 годин. Використовується зразу після приготування. Також, кульбаба – це їстівні квіти. Її пагони нагадують спаржу на смак. А з квітів варять желе, мед та навіть роблять вино.

Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (кульбаба і ромашка)
Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (фотоколаж)

Настій ромашки аптечної. Застосовується проти шкідників. 15 кг. свіжої зелені настояти в 5 літрах теплої води протягом 12-14 годин. Можна використовувати разом з мильним розчином. На 10 літрів води 30 грамів мила і 2 літри настою.

Відвар листя ревеню. Використовується проти шкідників. 250 грамів подрібненого листя ревеню залити 1,5 літра кип’ятку, настоювати 15 хвилин, процідити та обприскувати рослини.

Настій персидської ромашки (далматської ромашки). Аналог препарату піретруму. Дуже ефективний проти всіх шкідників. 500 грамів персидської ромашки на 5 літрів гарячої води, настоювати 12 годин.

Настій полині гіркої. Застосовується проти попелиць та інших шкідників. Щоб приготувати, візьміть 0,5 кг полину і підвяліть його на сонці протягом дня. Потім кип’ятіть його в невеликій кількості води протягом 10-15 хвилин, а після цього додайте чисту воду до об’єму 5 літрів.

Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (кропива і полинь)
Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (фотоколаж)

Настій кропиви. Застосовується проти багатьох шкідників. 0,5 кг свіжої, ще не зацвілої кропиви замочити на 12-24 годин в 5 літрах води. Процідити та не розбавляючи, багаторазово обприскувати рослини. Можна також використовувати готовий екстракт кропиви або порошок, які продаються в спеціалізованих магазинах.

Настій чорнобривців прямостоячих. Використовується проти багатьох грибкових захворювань. Приготування 500 грамів підсушеної зеленої маси чорнобривців заливають 10 літрами теплої води та настоюють близько 12 годин.

Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (чорнобривці і хвощ)
Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (фотоколаж)

Відвар хвоща. Використовується в основному проти мучнистої роси. Приготування 300 г свіжої трави замочити на 24 години в 3 літрах холодної води; потім закип’ятити та варити 30 хвилин на повільному вогні. Охолодити та розводити водою 1:5; обприскувати 1 раз в неділю.

Настій деревію звичайного. Застосовується проти шкідників. 400 грамів сухої маси залити невеликою кількістю гарячої води так, щоб вона покрила подрібнену масу. Коли настій охолоне, додати воду до 5 літрів і настоювати до двох днів. Можна додати в розчин 10 грамів мила.

Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (деревій, паслін)
Біологічні засоби захисту рослин: прості рецепти (фотоколаж)

Настій бадилля помідорів або пасльону солодко-гіркого і чорного. Використовується проти попелиць і багатьох інших шкідників. 200 грамів мілко нарізаного свіжого бадилля потрібно кип’ятити в 5 літрах води. Можна використовувати його разом з мильним розчином: на 10 літрів води 30 грамів мила і 2 літри відвару.

Настій бадилля картоплі. Використовується проти багатьох шкідників. 600 грамів мілко нарізаного свіжого картопляного бадилля заливають 5 літрами теплої води та настоюють протягом 2-3 годин. Настій використовують зразу після приготування.

Настій цибулі. Застосовується проти попелиць та інших шкідників. 100-150 грамів цибулі подрібнити м’ясорубкою, залити 5 літрів і настоювати два дні.

Настій часнику. Застосовується проти багатьох шкідників. Готується і використовується аналогічно настою цибулі (100 грамів на 5 літрів). Також можна просто вткнути очищений зубчик часнику у землю.

Читати також:

Рослини отруйні та корисні для кішок 😻😿

Бавовна квіти: малюнки, розмальвки, схеми вишивки

5 простих рецептів скрабу із кавової гущі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.