Точковий розпис: втілення унікальності та краси
Розпис точками набуває все більшої популярності серед тих, хто цікавиться рукоділлям. Ця техніка дозволяє надати будь-якому предмету індивідуальний і незвичайний вигляд. Завдяки використанню схем та трафаретів навіть новачки можуть створити справжні шедеври.
- Що саме означає точковий розпис?
- Які матеріали вибирати для техніки малювання точками?
- Точковий розпис прості схеми.
- Ідеї декору виконаного в техніці (Point-to-point) малювання точками для натхнення.
Що саме означає точковий розпис?
Точковий розпис – це мистецтво малювання, при якому малюнок створюється за допомогою точок. Техніка точкового розпису (Point-to-point) виникла на основі сакрального живопису австралійських аборигенів, народів Африки та Індонезії.
Для опановування цієї техніки не потрібні високі навички малювання. Малюнок можна нанести за вибраним заздалегідь шаблоном або створити власноруч з окремих ліній, фігур, листочків або ромбів, імпровізуючи по ходу роботи. Розпис точками використовують для прикраси різних поверхонь: скла, дерева, шкіри, металу, пластику. Приклади точкової техніки малювання присутні у творчості відомих художників. Точковий розпис часто використовують для декорування дзеркал та посуду.
Які матеріали вибирати для техніки малювання точками?
Точковий розпис часто виконують за допомогою акрилових контурів або звичайних акрилових фарб. Правильний набір інструментів для розпису є запорукою гарного результату.
Акрилові контури для точкового розпису
Акрилові контури являти собою фарбу середньої консистенції, що міститься у тюбику з тонким кінцем, який може бути металевим або з м’якої пластмаси. Таке упаковування дозволяє створювати деталізовані візерунки, написи, об’ємні елементи та багато іншого. Акрилові контури для точкового розпису полегшують нанесення орнаменту на поверхню виробу. Завдяки цим контурам можна легко наносити невеликі лінії, які після висихання стають об’ємними елементами декору. Вони допомагають прискорити процес розпису та покращують якість готової роботи.
Акрилові контури безпечні та нешкідливі, що робить їх ідеальними для використання в дитячій творчості та для декору дитячих кімнат.
При виборі контурів слід враховувати поверхню, на яку буде наноситися малюнок. Для текстилю краще використовувати акрилові фарби, які дозволяють зберегти чіткість візерунків, проникаючи крізь клітини тканини закріплюючись на ній. Контури від різних виробників можуть мати різну консистенцію та м’якість тюбика, тому перед розписом варто випробувати їх, тестуючи на різних поверхнях. Для розпису на твердій поверхні підійдуть акрилові контури з тягучою консистенцією, які дозволяють зберегти опуклі лінії та об’єм малюнка.
Щодо типів контурів, існують універсальні, призначені для різних поверхонь, контури для тканини, для кераміки та скла, для виробів, які потребують випалювання, а також вітражні.
Малюнки, створені акриловими контурами, потребують якісного просушування після роботи. Вони стають стійкими та відштовхують воду після висихання.
Акрилові фарби для точкового розпису
Ціни на акрилові контури можуть бути високими, тому часто їх замінюють звичайними акриловими фарбами. Але слід пам’ятати, що контури дозволяють отримати більш точний та деталізований результат.
Акрилові фарби можуть бути створені на різних основах, таких як водяна або органічна.
Для роботи з акриловою фарбою потрібні дотс, пензлик.
Перед тим, як почати наносити малюнок, важливо перевірити консистенцію фарби. У разі, якщо вона дуже в’язка, її можна розбавити трохи водою до стану жирної сметани. Палітра акрилових фарб є досить різноманітною та може містити різні добавки, які додають малюнку блиск або незвичайний відтінок. Щоб зберегти первісний вигляд зображення, рекомендується використовувати акрилові фарби, які запікаються (наприклад, від виробників: Marabu, Decoola та інші).
Точковий розпис прості схеми
Ідеї декору виконаного в техніці (Point-to-point) малювання точками для натхнення
Читати також:
Цегляне плетіння бісером, схеми плетіння 🐾 🐼