Як зробити скелетизоване листя? 🍁🍂
Скелетизоване листя – це листя від якого залишився один “скелетик” – ажурна сіточка з прожилок. М’які тканини листя (“епідерміс”) забираються різними способами. Таке листя можна легко купити тепер у квіткових салонах, магазинах для флористів або декору. Також їх можна купити в інтернет-магазинах. Це швидко, просто, зручно. В магазинах продаються скелетики таких дерев, які у нас не ростуть.
Добре оскелечуються листя клена, платана, тополі, листя берези, липи, осики, дуба, лохини, горіха, вільхи та фікуса. Ось кілька способів як це можна зробити самим.
Скелетизація листя сухим способом
Сухий спосіб добрий, якщо вам терміново потрібні один-два скелетовані листочка. Зробити більше замучитесь, оскільки на один листочок йде біля 15-20 хвилин. Спосіб начебто простий – взяти щітку та побити нею листочок. Щітка обов’язково має бути тільки з натуральної щетини, ворс не дуже довгий. Чим жорсткіша щетина, тим краще! Беремо свіже листя, без цяточок, дірочок, розкладаємо на газетці та б’ємо по ним щіткою. М’які тканини листя ви розіб’єте, залишаться тільки прожилки – скелетик листочків! Спосіб ідеально підходить для листя клена, явора, фікуса Бенджаміна, тополі, плюща та ін.
Природня скелетизація листя
Листя чудово оскелечується природнім способом – сама природа створює таке листя, потрібно просто їх вчасно помітити та підняти. Як це відбувається? А ось як – листя мокне під дощем, снігом, лежить на сирій землі, їх топчуть каблуками, і воно само перетворюються у сіточку.
Скелетизація листя мокрим способом
Щоб не покладатися на природу та не чекати, коли попадеться відповідний листочок, влаштовуємо природну скелетизацію самостійно. Наливаємо в баночку звичайну воду і кладемо туди листя. Закриваємо кришкою, залишаємо у спокої приблизно на місяць, але буває потрібно навіть менше часу. Потім листя виймаємо і дивимося, як відходить м’якоть листка. Якщо листя достатньо розм’якло, промиваємо його під струменем води, тремо пальцями, щоб зійшов весь слиз. Правда цей спосіб має недолік – дуже сильний неприємний запах від розм’яклої м’якоті листя.
Читати також: