Декор, Дім, сад та рослини

Паркетна дошка – міцність та екологічна чистота

Історія створення паркетної дошки

У нашій країні паркетну дошку почали застосовувати з початку 60-х рр. Дошка при влаштуванні підлоги знижує витрати праці і значно зменшує їх вартість, так як паркетні дошки є відносно дешевим будівельним матеріалом – їх можна виготовляти з мінімальною витратою деревини. Паркетні дошки випускають в повністю обробленому вигляді і тому облаштування підлоги з них майже повністю зводиться до монтажних робіт.

Паркетна дошка – геніальний винахід XX ст., який буквально перевернуло всю моду підлогових покриттів і змусило Європу вже до кінця сторіччя майже повністю перейти від штучного паркету до паркетної дошки.

Паркетна дошка має достатню міцність, не прогинається при навантаженнях від меблів, не викликає відчуття хисткості при ходьбі. Крім того, підлоги з паркетної дошки більш гігієнічні, так як у них відсутні зазори між планками, а зазори між дошками мінімальні (не більше 0,5 мм).

паркетна підлога фото, підлоги з паркетної дошки фото
Паркетна дошка – міцність та екологічна чистота (фотоколаж)

Технологія виготовлення паркетної дошки

Виготовлена з трьох шарів деревини, склеювання яких відбувається під високим тиском. Верхній шар (оздоблювальним, робочий чи лицьовий) його товщина в межах від 0,5 до 4-6 мм. Це – тонкий зріз деревини цінних порід: традиційного дуба, бука, клена, горіха, вишні, берези до екзотичних – венге, акації та ін. Він відповідає за зовнішній вигляд та, найголовніше, за довговічність паркетної дошки. Чим товстіший цей шар, тим більшу кількість шліфовок дошка може пройти.

Середній шар – це ламелі, пластини короткі і плоскі бруски переважно із хвойних (смолистих) порід, склеєні між собою. Деколи середній шар роблять і з міцного HDF – тонкої плити, пресованої із дрібно перемеленої деревини. Вона, ще менш схильна до деформування. На рівні середнього шару вздовж двох сторін влаштовуються гребені, а уздовж двох інших – пази. Так само розміщують і елементи замка (бесклеевого) з’єднання. Дошки скріплюють з усіх сторін.

Нижній шар – ялинова або соснова фанера товщина якої 2 мм. Напрямок волокон у кожному шарі взаємно перпендикулярний.

Товщина готової тришарової паркетної дошки коливається від 7 до 22 мм.

Така технологія виробництва дозволяє створити щільний і безшовний сендвіч, який мінімально залежить від змін вологості, температури і витримує високі навантаження. Паркетна дошка виготовляється стандартних розмірів – довжиною 1200, 1800, 2000, 2500 і 3000 мм, шириною 150 мм.

Читати також:

Лялька-мотанка: історія і традиції виготовлення

Значення узорів та кольорів українських вишивок

Осінні прикраси інтер’єру: фото гарних ідей 🍂🎃

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.