Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Місячний посівний календар на лютий 2024 року

Місячний посівний календар на лютий 2024 року: що та коли краще робити

У лютому городникам посівний календар стане незамінним помічником, допомагаючи визначити оптимальний час для різних робіт. Місяць лютий вимагає від нас активної підготовки до весни.

Майбутній врожай та зростання рослин сильно залежать від фази місяця та дня місячного циклу. Відповідно до місячного посівного календаря на лютий 2024 року, ви зможете визначити найбільш сприятливі дні для посадки рослин, а також дні, коли краще утриматися від робіт на городі.

Поради, як виростити здорову розсаду дома? 🌱🍅🥒

Місячний календар на лютий 2024 року

Місяць молодик та в повню пригнічує розвиток рослин, тому сіяти та пересаджувати рослини у ці дні недобре. Місяць, що зростає сприяє розвитку надземних частин рослин (зелень та все, що приносить урожай над ґрунтом). Спадний місяць – сприяє розвитку коріння та бульб. У ці періоди місяця краще працювати з коренеплодами, цибулинними та бульбовими культурами.

Місячні фази на лютий 2024 року:

  • повний місяць: 24 лютого;
  • молодик – 10 лютого;
  • зростаючий місяць: з 11 по 23 лютого;
  • спадаючий місяць: з 1 по 9 лютого і з 25 по 29 лютого.

Завдяки цьому місячному календарю на лютий 2024 можна спланувати роботи з рослинами ефективно.

Місячний посівний календар на лютий 2024 року, що містить рекомендації на кожен день:

 

Місячний посівний календар на лютий 2024 року,
Місячний посівний календар на лютий 2024 року

 

Сприятливі дні – зелений колір, несприятливі – червоний.

Останній зимовий місяць лютого – ідеальний час для висівання першої розсади. Рекомендується висівати пізньостиглі сорти томатів, болгарського перцю, баклажанів та пізньостиглу капусту. Також активно проводимо висівання цибулі порей, полуниці та суниці, селеру, а також базиліку, руколи та редису на підвіконні.

Крім того, це чудовий період для висівання різних видів квітів, таких як бегонії, петунії та інші.

1 лютого – місяць, що спадає. У цей день можлива підготовка насіння до укорінення та підживлення рослин, полив та розпушування. Також вже можна почати посів квітів, зелені та редису на підвіконні.

2 та 3 лютого – місяць, що спадає у Скорпіоні. Скорпіон – це родючий знак, який можна ефективно використовувати. У ці дні можна сіяти квіти, зелень та редис на підвіконні, а також робити перевірку насіння, щеплення, полив та підживлення.

4-5 лютого – місяць, що спадає. Рекомендована обробка від шкідників і хвороб у цей день.

6, 7 та 8 лютого до 16 години – це спадаючий місяць, коли рекомендована пересадка рослин та захист від хвороб і шкідників. Також можливий посів квітів, зелені та редису на підвіконні.

Нагадаю, на місяць, що спадає. ми сіємо коренеплоди, те що формує підземні плоди. На зростаючому місяці сіємо всі інші види плодів та рослин.

8 та 9 лютого – спадаючий місяць у Водолії. У ці дні рекомендована прищіпка та обприскування від шкідників та хвороб.

10 лютого – молодик, у цей день не рекомендується проводити будь-які заходи з насінням та рослинами.

Далі починається активний період, який використовуємо дуже активно.

11 та 12 лютого – це зростаючий місяць у Рибах, сприятливий знак. Він дає рясний врожай та дуже смачні плоди. Тож у ці дні сіємо все, що не призначене для довгого зберігання для їжі та консервування. Можна посіяти пізні томати, баклажани та перець. Також, у ці дні робимо полив, посів квітів та будь-якої зелені на підвіконні.

13 та 14 лютого – це зростаючий місяць. Овен – це не родючий знак, він дає слабкі рослини та мінімальний врожай. Нічого не сіємо у ці дні. Можлива лише обробка від шкідників.

14, 15 та 16 лютого – це зростаючий місяць у Тельці. Ці дні дуже сприятливі, тому активно сіємо все. Також у ці дні можливий посів квітів та зелені на підвіконні.

17 та 18 лютого – це зростаючий місяць. У ці дні рекомендований лише посів ампельних та кучерявих квітів, а також санітарна обрізка дерев та снігозатримання.

19, 20 та 21 лютого – зростаючий місяць. Дуже сприятливі дні. Можна сіяти рослини, зелень, квіти, а також робити полив та щеплення. Можливий посів будь-яких квітів та зелені на підвіконні.

22 та 23 лютого – місяць зростає. Можливо лише розпушування ґрунту та обприскування від шкідників.

24 лютого – це повний місяць, пропускаємо цей день та нічого не робимо ні з насінням, ні з рослинами.

25 та 26 лютого – це спадаючий місяць у ДівіДіва – це маловрожайний знак. Рекомендовано лише перекопування ґрунту, розпушування та боротьба зі шкідниками, ще можливе внесення добрив.

27, 28 лютого – це спадаючий місяць у Терезах. Сіємо все, що не встигли посіяти на зростаючому місяці. Це дуже гарний і плідний знак, він дає рясний врожай, який довго та добре зберігається. Можливий посів квітівзелені та редису на підвіконні.

29 лютого – це спадаючий місяць у Скорпіоні. Це дуже родючі дні. Рослини швидко сходять та розвиваються, дають рясний врожай, який добре зберігається. Тож, якщо не встигли посіяти на зростаючому місяці, то сіємо на спадаючому. Можливий посів квітівзелені та редису на підвіконні.

Таким чином, ось посівний календар на лютий 2024 року. Починаємо сіяти розсаду.

Читати також:

9 фраз яких варто уникати при розмові з дітьми 🧑

Привітання з днем народження: українською мовою

Кавова гуща, як добриво для рослин ☕

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.