Якщо ви шукаєте термобілизну, але не знаєте, з чого почати?
З настанням холодів на допомогу поспішає надійний помічник – термобілизна, у вигляді довгих лосин та кофтинок, що облягають. Це так званий “нижній базовий шар” зимового одягу, що дає відчуття тепла та комфорту.
Обідаєш на відкритому повітрі, часто буваєш на холоді, весело проводиш час у лісі чи займаєшся зимовими видами спорту?
Любиш довго гуляти вулицями засніженого міста? Бігаєш у парку з улюбленим собакою, не дивлячись на мороз? Термобілизна утримає тепле повітря на поверхні тіла, створюючи захисний прошарок, не даючи тобі змерзнути у найсуворіших умовах!
З чого почати при виборі термобілизни?
Для початку, потрібно зрозуміти, яку білизну вважають найкращою і найкомфортнішою. Фахівці кажуть, що хороший “базовий шар одягу” має облягати та бути середньої щільності. Не надто щільним, але й не тонким – щоб надійно забезпечити збереження тепла. Термобілизна має комфортно облягати, але не стискати та натирати твою шкіру.
Обираємо термобілизну за призначенням
Існують три варіанти білизни – з легкої, середньої та щільної тканини, яка допомагає зігрітися за найнижчих температур. Чим щільніше плетіння тканини – тим тепліша твоя білизна!
Нитки якісної термобілизни настільки тонко переплетені та м’які, що ти навряд чи відчуєш її під своїм звичайним одягом. Так і повинно бути!
Якщо ти не проводиш час у тривалих зимових подорожах і не живеш у холодному кліматі – краще обирай білизну середньої щільності. Вона відмінно підійде для повсякденного носіння з твоїми улюбленими джинсами.
Найтепліший варіант білизни залиш на випадок подорожі до Арктики або Фінляндії 🙂
Термобілизна, як друга шкіра
Тканини, з яких роблять сучасну термобілизну, вражають різноманітністю. Вовна, нейлон, термошовк, поліестер, еластан, фліс та комбінації цих тканин (тканини-суміші).
Найкращі матеріали для виготовлення:
- натуральна мериносова вовна;
- спеціальний натуральний шовк або термошовк;
- високотехнологічні синтетичні тканини, що мають вологовідвідні властивості та зменшують запах.
Мериносова шерсть, шовк та синтетика (з високими експлуатаційними характеристиками) коштують дорого. Але є дешевші варіанти, які краще підійдуть тим, хто просто хоче зігрітися у міських поїздках. Як то кажуть – альтернатива є.
Найлегші варіанти білизни роблять із натурального шовку з домішками еластичних ниток (термошовк).
Найтепліші та найщільніші – із мериносової вовни та високотехнологічної синтетики.
З чого не варто обирати термобілизну – так це зі звичайної бавовни.
Тканина бавовни чудово носиться у спеку. А в морозну погоду, під шарами одягу, бавовна добре вбирає вологу – але, на жаль, довго сохне. Такий варіант точно не підійде. Бо волога сприяє охолодженню шкіри, замість її обігріву.
Тканина сучасної термобілизни сохне швидко, та комфортно прилягає до шкіри. Вона повинна бути непомітною під одягом, не завдавати незручностей при тривалому носінні.
Різноманітність моделей та кольорів термобілизни
Можна купити штани у вигляді легінсів з високою талією, або вибрати вільніший крій, що нагадує спортивні штани.
Те саме стосується й кофтинок. Горловина кофточки може бути високою, як у водолазки, а може мати звичайний круглий виріз. В деяких моделях кофта на блискавці нагадує повсякденний спортивний одяг, а не спідню білизну.
У цьому розмаїтті вибору ти можеш знайти своє – і навіть у лютий мороз насолоджуватися комфортом та теплом!
Читати також:
Різдвяні колядки та вінчування: тексти пісень