Перевірка людини на поліграфі або, як його ще по-іншому називають, детекторі брехні є доволі ефективною і часто сьогодні використовується для оцінювання правдивості слів. Працює таке обладнання за принципом аналізу фізіологічних реакцій нашого організму. Дозволяючи співставити правильність тверджень з, наприклад частотою серцевих скорочень, диханням, потовиділенням тощо.
Замовляють поліграф у Києві як для вирішення особистих чи сімейних суперечок, так і для перевірки працівників або кандидатів на посаду, позичальників в банках, здійснення службових розслідувань чи отримання доказу невинуватості. Однак навіть сьогодні така послуга викликає багато сумнівів і питань. Ми зібрали найбільш поширені з розгорнутими відповідями на кожне.
Що таке детектор брехні і як він працює?
Поліграф – це комплекс пристроїв, що розроблений для вимірювання фізіологічних реакцій людини під час її відповіді на те чи інше запитання. Інструмент може реєструвати кров’яний тиск, частоту дихання чи серцевих скорочень, реакцію потових залоз тощо.
Однак самі по собі ці реакції не є такими промовистими. Тож потрібно замовити саме послуги поліграфолога, який зможе правильно підготувати запитання та ретельно зчитати усі результати, фіксуючи брехню.
Чи може помилятися поліграф?
Велика частка сумнівів у людей викликана сама ймовірністю того, що таке обладнання, як детектор брехні, може припуститися помилки. Адже важко повірити, що абсолютно усі реакції є неконтрольованими. І що людина не може обманути детектор брехні.
Більшість сучасних інструментів відрізняється високою точністю і з показником до 95%. Проте, звісно, існують чинники, які можуть повпливати на результат та погіршити точність. Зокрема:
- проблеми в здоров’ї людини, що провокують зміну частоти серцевих скорочень і дихання;
- вживання ряду медичних препаратів;
- вживання безпосередньо перед перевіркою алкоголю або наркотичних речовин.
Щодо свідомих способів обдурити поліграф, вони рідко бувають успішними. Оскільки пристрій вловлює навіть мінімальні фізіологічні зміни.
Чи є процедура проходження поліграфа добровільною?
Так, перевірка людини на поліграфі неможлива без попереднього отримання її згоди. І у разі відмови використовувати детектор брехні категорично заборонено законом. Під час спілкування з поліграфологом перед проходженням перевірки людина має підписати відповідні документи, які підтверджують, що вона ознайомлена з усіма аспектами процедури та погоджується на них.
А також залишає за собою право припинити проходження поліграфа у будь-який момент.
Скільки коштує перевірка на поліграфі?
Багатьох також цікавить, наскільки дорого пройти детектор брехні в Києві, ціна послуги розраховується в індивідуальному порядку і буде залежати від:
- кваліфікації та досвіду поліграфолога;
- складності проведення експертизи.
Звернувшись до працівників фірми, яка займається перевіркою людей на детекторі брехні, ви можете завчасно розрахувати вартість усіх послуг, включно з додатковими. Наприклад, виїзд поліграфолога за межі міста, тривале розслідування з опитуванням великої кількості людей.