Без категорії, Цікаве та корисне

Мікрохвильова піч: що ви могли не знати про її безпечність

Наскільки безпечні мікрохвильові печі? Дебати на цю тему не припиняються із середини ХХ століття, тобто саме із того часу, коли почалося масове виробництво цих приладів. Користувачі й зараз продовжують вигадувати різноманітні методи, як «перевірити» ці пристрої на шкідливе випромінювання.

У цій статі розповімо, чи насправді СВЧ (надвисокочастотна піч, мікрохвильовка, НВЧ-піч) мають шкідливе випромінювання і які методи вигадали для перевірки.

Мікрохвильова піч: що ви могли не знати про її безпечність

Чи задзвонить телефон у мікрохвильовій печі?

Дехто вважає, що перевірити НВЧ на безпечність можна за допомогою мобільного телефону. Потрібно лише покласти мобільник у відключену від електророзетки мікрохвильовку, закрити дверцята, а потім подзвонити на цей телефон.

Чомусь вважають, що телефон буде дзвонити тільки якщо він знаходиться в повністю безпечному пристрої. Насправді мобільник буде дзвонити, знаходячись у будь-якій НВЧ.

Справа в тому, що екран мікрохвильової печі не блокує випромінювання повністю. Він призначений тільки для того, щоби послабити мікрохвильове випромінювання, зменшити його до безпечних значень. Тобто, такого обмеження цілком вистачить, щоби надійно захистити людину від опіку. Однак радіопередавання від мобільного телефону блокуватися не буде.

Мікрохвильова піч: безпечність використання

Чи безпечно розігрівати продукти в мікрохвильовій печі?

Іноді можна почути, що продукти, які були розігріті в мікрохвильовій печі, втратили свої корисні властивості й навіть стали небезпечними. Це неправда.

За яким принципом працює НВЧ-піч? Випромінювання призводить до того, що молекули води в їжі дуже швидко пересуваються. Саме через це їжа нагрівається. До того ж ніяких змін молекулярної структури не відбувається. Цей спосіб приготування їжі дуже корисний і схожий на той, коли продукти готуються «на пару» без додавання масла.

Варто зауважити, що деякі продукти готувати в мікрохвильовці не можна. Наприклад, курячі яйця під дією мікрохвиль вибухають. Якщо розморожувати м’ясо, то через різке підвищення температури воно перетворюється на сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Також варто зазначити, що не варто розігрівати в надвисокочастотній печі великі куски продуктів. Адже мікрохвилі проходять усередину продуктів на 2-3 см, а більш глибокий шар залишається непрогрітим. Якщо є великі куски їжі, їх варто розрізати.

Наскільки безпечні для здоров’я людини НВЧ-печі?

«Опромінення» від мікрохвильових печей — це звичайні радіохвилі із сантиметровим діапазоном і частотою 2,5 ГГц. Таку ж частоту мають Wi-Fi роутери, які встановлені практично «на кожному кроці».

Варто нагадати, що ще у 2007 році Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в мікрохвильовках не використовується випромінювання, яке негативно впливає на людей. У НВЧ-печі є спеціальна металева сіточка, яка затримує випромінювання. Тобто, хвилі не розповсюджуються за межі пристрою, коли його дверцята зачинені. Але варто пам’ятати: коли піч працює, не можна стояти надто близько до неї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.