Саморозвиток , Цікаве та корисне

Чому потрібно дотримуватися правила трьох хвилин?

Чому потрібно дотримуватися правила трьох хвилин?

Виявляється, є просте, але надзвичайно важливе правило – “трьох хвилин”. Воно працює, як для подружжя, так і для дітей. Коли в сім’ї починають виконувати це правило, то помічають, що воно дуже багато змінює в стосунках на краще.

Правило полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з  дуже великою радістю. І не важливо, ви повернулися з магазину, в який вибігали за продуктами чи прийшли з роботи. Переважно все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона “видає” в перші хвилини, саме тому важливо не пропустити їх.

Правило трьох хвилин: як виховати щасливу дитину

Ви відразу помітите тих батьків, які інтуїтивно виконують правило “перших трьох хвилин”. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обіймають при зустрічі та кажуть, що скучили за нею. У той час, як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть “пішли”, займаючись при цьому іншими справами.

Приходячи з роботи, відразу звертайте всю увагу на дитину. Ви маєте кілька хвилин для того, щоб сісти поруч біля неї, розпитати про її день і вислухати. Потім вже підете вечеряти та дивитися новини.

ВАЖЛИВА НЕ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ, А ЕМОЦІЙНА БЛИЗЬКІСТЬ!

Іноді кілька хвилин душевної бесіди означають для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений з вами разом. Те, що ми весь час заклопотані, стривожені і стурбовані, точно не зробить наших дітей щасливішими, навіть якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їхнього майбутнього успіху.

Для батьків та дітей вираз “час проведений разом” має різне значення.

Для дорослих досить, щоб діти просто перебували поруч з ними, коли вони роблять щось вдома або йдуть в магазин.

А ось для дітей поняття “час разом” – це дивитися очі-в-очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, виключають думки про сотні своїх проблем і зовсім не відволікаються на сторонні справи. Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків в момент спілкування є щось важливіше, ніж вона.

Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з дітьми, але в такі хвилини робіть тільки те, що хоче дитина.

Не треба пропонувати їй ваші варіанти вільного часу. Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини та дочки подорослішають, тому не втрачайте часу і починайте будувати довірливі відносини з ними вже зараз.

Чому варто дотримуватися правила трьох хвилин?

Якщо ви будете ігнорувати правило трьох хвилин, це може привести до відчуження дитини та інших негативних наслідків. Все залежить від характеру дитини, її віку, статі тощо. Деякі діти, що не мають можливості поділитися з батьками своїми думками та переживаннями, стають більш замкнутими, вони починають приховувати інформацію, яка могла б бути корисною для батьків. Інші ж навпаки, можуть постійно щось розповідати. Але ці розповіді всього лише фон для батьків, які в цей час займатимуться своїми справами, це теж призведе до втрати важливої інформації. Згодом такі діти стають дуже говіркими, та при цьому не підбирають слів, адже у них складається думка, що слова не мають ніякого значення. Це може стати причинами конфліктів з оточуючими у майбутньому.

Як дотримуватися правила трьох хвилин?

Як дотримуватися правила трьох хвилин?

Щоб досягти повного порозуміння при спілкуванні з дитиною, вам слід дотримуватися наступних рекомендацій: Ваші очі та очі малюка мають знаходитися на одному рівні – для цього краще стати навколішки або на одне коліно. Після цього обніміть дитину та поцікавтесь її справами, спитайте, що нового відбулося за час вашої відсутності. Також можете взяти руку малюка у свої долоні. Дайте малюкові зрозуміти, що ви його уважно слухаєте. Уточнюйте подробиці з його розповіді, діліться власними думками з приводу того чи іншого питання. Робити це потрібно щиро, без фальші – діти їх добре відчувають.

Не вступайте в довгі та безглузді суперечки, навіть якщо в позиції вашої «дорослої» логіки ви маєте рацію. Можете сказати щось на кшталт: «Наші точки зору не збігаються, що ж, добре що в тебе є власна думка на цей рахунок». Обговоріть спільне захоплення, якщо таке є. Наприклад, якщо вам обом подобається комп’ютерна гра, поділіться думками щодо її проходження. Якщо у ваших відносинах з малюком все ще бракує довіри та дитина не надто спішить щось розказувати, почніть першим. Розкажіть, чим займалися впродовж дня, де бували, що бачили, тощо. Як би не склалася ваша розмова, ви повинні розуміти, що комунікація з дитиною – це ключ до вашого взаєморозуміння у майбутньому.

Не ігноруйте їх потреби та завжди вислуховуйте, звісно, якщо ви не хочете стати для власної дитини чужою людиною.

Нехай правило “трьох хвилин” вам в цьому стане в пригоді.

Читати також:

70 речей, які необхідно викинути прямо зараз

Прокрастинація, що це і як її зупинити?

Клематис або ломиніс: вирощування, розмноження🏵️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.