Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Аіхрізон (дерево любові): вирощування, догляд

Аіхрізон – дерево любові

Аіхрізон – неймовірно красива та витончена кімнатна рослина, яка формує невелике деревце. Найпомітнішими є листочки, які за своєю формою нагадують об’ємні сердечка яскраво-зеленого кольору. Саме тому рослину називають також деревом кохання. Вважається, що воно здатне створювати в будинку романтичну, затишну атмосферу, повну взаєморозуміння між близькими людьми. Аіхрізон – дерево любові потребує мінімального догляду. Любить рівномірний полив та світло.

Аіхрізон дерево любові

Аіхрізон вирощування та догляд

Аіхрізон – сукулент сімейства толстянкових, досягає висотою близько 40 см. в природних умовах росте серед скель, в тріщинах. Походить з Канарських та Азорських островів.

Аіхрізон домашнiй любить не дуже яскраве розсіяне світло. Потрібна температура в період весна-літо 20 – 26 °С, осінь-зима + 8 – 10 °С. Якщо ж температура буде вищою, то може опадати листя. Також, не можна розміщувати Аіхрізон неподалік приладів опалення. Весною та літом Аіхрізон поливають регулярно, а упродовж осені та зими, треба поливати дуже рідко. Про потребу поливу Аіхрізон, можна дізнатись, трохи надавав на крону. Якщо листя пружне, то поливати не треба, якщо листя мляве – треба полити рослину. Після повного пересихання ґрунту, інтенсивний полив може спричинити загнивання коренів, тому треба поливати маленькими порціями.

Аіхрізон (дерево любові): вирощування, догляд
Аіхрізон (дерево любові): вирощування, догляд

Аіхрізон добре переносять сухе повітря в приміщеннях. Його можна періодично мити теплою водою, але тільки не в період осінь-зима. Аіхрізон можна виростити у формі невеликого кущика або штамбового деревця. Для формування крони в періоди росту пагони прищипують.

Підживлюють Аіхрізон приблизно два рази на місяць в період активного росту весна-літо добривами для сукулентів (з низьким вмістом азоту). Аіхрізон невибагливий до ґрунту. Йому підійде суміш із землі, дерну та  піску. До ґрунту можна додати маленькі шматочки деревного вугілля.

Пересаджувати треба навесні коли коріння заповнять весь горщик. Розмножують насіння, листям або черенками.

Читати також:

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

Орхідеї (фаленопсис) – секрети догляду 🀣

Клематис або ломиніс: вирощування, розмноження🏵️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.