Дім, сад та рослини, Цікаве та корисне

Орхідеї цвістимуть цілий рік: секрети догляду 🀣

Орхідеї цвістимуть цілий рік: секрети догляду 🀣
Орхідеї цвістимуть цілий рік: секрети догляду (фотоколаж)

Орхідеї (фаленопсис) – надзвичайно чарівні та вишукані квіти. Але разом з тим вони можуть бути трохи примхливими. Їх витончені бутони зацукровують сиропом та використовують як прикрасу десертів, а французи їдять їх квіти з сиром та трюфелем. Щоб орхідеї росли здоровими та радували вас постійним цвітінням, потрібно правильно їх доглядати. Усього декілька нескладних секретів по догляду і ці чарівні квіти будуть радувати Вас своєю красою.

Особливості вирощування орхідей (фаленопсис)

У природі фаленопсис росте на деревах у тіні їхніх гілок. Використовуючи свої корені, вони утримуються на стовбурі дерев та одержують необхідні поживні речовини завдяки розкладанню органічних частин дерева. Також, вони здатні поглибити воду після дощу з поверхні гілок дерев. Орхідеї – це квіти, які вражають своєю особливістю. Їм не потрібний частий полив та підживлення. Правильний догляд за вашою орхідеєю принесе задоволення у вигляді тривалого рясного цвітіння.

Орхідеї секрети догляду
Орхідеї цвістимуть цілий рік: секрети догляду 🀣 (фотоколаж)

Де краще місце для орхідеї?

Освітлення є одним із ключових факторів для успішного цвітіння орхідеї.

Орхідеям потрібне яскраве, але розсіяне світло.

Тому розміщувати горщики з орхідеями краще на підвіконня, що виходить на схід чи захід, щоб отримати ранкове чи вечірнє сонце. Можна розмістити на невеликій відстані від вікон, щоб уникнути прямих сонячних променів. Для них важливий денний світловий період тривалістю від 12 до 16 годин, особливо взимку, щоб запобігти періоду спокою, коли орхідеї припиняють цвісти. Як альтернативу природному світлу, можна використовувати фітолампи.

Для вирощування орхідей фаленопсис важливо використовувати прозорі горщики з отворами, що сприяє ефективному стоку води під час поливу.

Коріння орхідей-фаленопсис фотосинтезирують, і для їхнього належного розвитку та зростання необхідне світло. Використання непрозорих горщиків призводить до швидкого засихання рослини та може призвести до її загибелі.

Як підібрати ідеальний субстрат для орхідей, щоб вони були здоровими та пишно цвіли?

Орхідеї продаються у прозорих контейнерах із сосновою корою. На дно та між корінням укладаються більші шматочки, щоб рослина могла на них опертися, інший вільний простір засипаються дрібними шматочками кори. Кора гарно зберігає та поступово віддає вологу, що є важливим для забезпечення оптимальних умов для росту рослини.

Як підібрати субстрат для орхідей, щоб створити комфортні умови для їх росту та цвітіння. Субстрат має відповідати наступним характеристикам:

  • повільно розкладатися, забезпечуючи тривалу стабільність;
  • швидко висихати після поливу;
  • ефективно фіксувати корені орхідеї;
  • постачати необхідні поживні речовини, які він отримує від добрив;
  • гарантувати вільний доступ повітря до коренів;
  • мати високу здатність утримувати вологу;
  • оптимальна кислотність на рівні pH 4,5-6,0.

Звичайний магазинний ґрунт не має таких властивостей або має їх у невеликій кількості. Щоб зробити субстрат самостійно треба взяти кору сосен. Кора має бути міцною – не трухлявою, без смоли та ознак пошкодження комахами. Її недовго кип’ятять у воді (10-15 хвилин), а потім просушують у духовці. До складу субстрату можуть додавати деревне вугілля, мох сфагнум, кокосове волокно, вермикуліт, торф або перліт.

Як підібрати ідеальний субстрат для орхідей?
Орхідеї цвістимуть цілий рік: секрети догляду 🀣 (фотоколаж)

Мох сфагнуму у субстраті використовується для підвищення пухкості та м’якості. Він також володіє властивістю зберігати вологу та може використовуватися для відновлення хворих орхідеї. Мох сфагнум сприяє стимуляції росту коренів.

Кокосове волокно – це субстрат виготовляється із шкірки кокосових пальм та використовується для рівномірного розподілу вологи у ґрунті. Кокосове волокно дозволяє кореням отримувати хороший доступ до повітря.

Торф відзначається високою водопроникністю та здатністю швидко зберігати вологу. Верхній торф часто використовується для зниження кислотності ґрунту, що важливо для здоров’я та росту орхідей.

Річковий пісок можна додавати для поліпшення дренажу.

Перліт – інертний матеріал сприяє підвищенню повітряного обміну та циркуляції повітря в коренях орхідеї. Він забезпечує легкість та запобігає надмірній волозі.

Деревне вугілля – виступає як антисептик, перешкоджає появі цвілі та грибка у горщику рослини.

Полив та підживлення орхідей

Полив проводять раз на 7-10 днів, влітку, або якщо дуже сухо – частіше – раз на 3-4 дні. Полив має свої особливості. Горщик з рослиною потрібно покласти у воду кімнатної температури (може бути невеликий тазик). Вода має по можливості накрити коріння рослини, але ні в якому разі не має затікати в пазухи рослини. Горщик для орхідей повинен мати великі отвори внизу. Ставлять в воду на 1-2 години. Треба стежити за тим, щоб вода в якій знаходяться квіти не стала дуже холодною. Орхідеї можуть захворіти. Після купання, виймаємо горщики з води та ставимо їх на піддон, щоб зайва вода зійшла. Не поливайте фаленопсис по листю. Якщо вода випадково потрапила у пазухи листків – акуратно протріть її серветкою.

Тепер у продажу є спеціальні добрива для орхідей – ще дуже зручно. Підживлення влітку – 1 раз на 7-10 днів. Удобрювати тільки в тому випадку, якщо фаленопсис пішов у спокій і не цвіте.

Під час цвітіння проводити підживлення не треба. Найчастіше це відбувається взимку.

Важливе ніколи не підживлювати орхідеї з сухим субстратом. Спочатку проводять полив (описаним вище методом) пару годин, а потім рослини виймають, і в посудину з водою додають добриво. Потім знову опускають квіти у воду тепер вже із добривом та витримуємо їх годину. Далі – все як під час звичайного поливу – виймаємо – і ставимо на піддон, щоб стекла зайва вода.

Для того, щоб ваша орхідея гарно цвіла, можна також приготувати домашню підживу.

Для цього використовуйте воду, яка вже відстоялася протягом 24 годин, щоб видалити хлор та інші шкідливі речовини. До цієї води додайте приблизно 10 крапель соку лимона та 2 столові ложки меду. Такий метод поливу сприятиме здоров’ю та пишному цвітінню вашої орхідеї.

Читати також:

Флораріум – цікава ідея для озеленення дому🌵

Клематис або ломиніс: вирощування, розмноження🏵️

Сімейне дерево: фото ідей, шаблони, де розмістити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.